Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1751963839382
Reparatia retelei ingineresti al Postului de Pompieri si Salvatori voluntari din s. Larga, raionul Briceni.
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
488 000,00 MDL
Până la termen
expirat
25.07.2025 15:09 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reparatia retelei ingineresti al Postului de Pompieri si Salvatori voluntari din s. Larga, raionul Briceni.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45450000-6 · Alte lucrări de finisare a construcţiilor
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 488 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- PRIMARIA LARGA · 488 000,00 MDL · 2025-07-08 → 2025-07-29 · Reparatia retelei ingineresti al Postului de Pompieri si Salvatori voluntari din s. Larga, raionul Brice
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
30.07.2025 · 09:54 UTC
Clarificarea condițiilor
08.07.2025 → 16.07.2025 13:09 UTC
Se primesc oferte
16.07.2025 → 25.07.2025 15:09 UTC
Desemnarea câștigătorului
28.07.2025
Executarea contractului
26.07.2025 → 31.12.2025 08:43 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Reparatia retelei ingineresti al Postului de Pompieri si Salvatori voluntari din s. Larga, raionul Briceni. | 45453000-7 Lucrări de reparaţii generale şi de renovare | 1 lună lucrătoare |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparatia retelei ingineresti al Postului de Pompieri si Salvatori voluntari din s. Larga, raionul Briceni. lucrare | 488 000,00 MDL | s.Larga (r-l Briceni) Stefan cel Mare si Sfint nr.5 | 26.07.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 4
08.07.2025 11:33 UTC · Garantia bancara pentru oferta
Care este cuantumul garantiei bancare pentru oferta?
Răspunsul autorității: referitor la garanție pentru ofertă este stipulat în anunțul de participare, verificați documentele de atribuire.
09.07.2025 14:25 UTC · Răspuns (8 iul 2025, 15:35):
Anuntul de participare, pct.17: Garantia pentru oferta, dupa caz: nu e cazul.
Răspunsul autorității: verificați documentele de atribuire
15.07.2025 08:02 UTC · Răspuns (14 iul 2025, 16:09):
WAY OMULE, TU FACI DIFERENTA DINTRE GARANTIA PENTRU OFERTA SI GARANTIA DE BUNA EXECUTIE?
Răspunsul autorității: pct.17: Garantia pentru oferta, dupa caz: NU E CAZUL
15.07.2025 08:08 UTC · Vopsea
Va rugam sa ne comunicati ce culoare va fi vopseaua deoarece costul este diferit, pentru a colora o caldare de vopsea costa de la 25 lei pina la 250 lei.
Răspunsul autorității: gri deschis
Documente 4
- 202507081138_anunt de participare.signed.pdf
- 202507081139_caiet de sarcini.signed.pdf
- 202507081139_DUAE.signed.pdf
- 202507081141_EU4MR_Scutire TVA_contribuție beneficiar.signed (2).pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Euro Light | 523 783,50 MDL | În examinare | 23.07.2025 16:11 UTC |
| SRL Constructgaz | 484 132,58 MDL | În examinare | 23.07.2025 18:55 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL Constructgaz Documentele deciziei: 202507301432_decizie de atribuire pompieri.pdf ↗ | 484 129,58 MDL | Câștigător desemnat | 30.07.2025 11:32 UTC |
| Euro Light | 523 783,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 30.07.2025 09:55 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL Constructgaz | 484 129,58 MDL | Contract în pregătire | 30.07.2025 11:33 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.