Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1751465082433
Lucrări de reparație la 8 clase etajul 1 din incinta LT Iulia Hajdeu (Botanica) str.Titulescu, 18, mun.Chisinau
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
4 516 517,03 MDL
До дедлайна
истёк
25.07.2025 07:19 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
8
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
conform anunțului de participare și caietului de sarcini
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 4 516 517,03 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Direcția Educație Tineret și Sport Sectorul Botanica · 4 516 517,03 MDL · 2025-07-02 → 2026-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
14.07.2025 · 06:49 UTC
Разъяснение условий
02.07.2025 → 16.07.2025 06:49 UTC
Принимают предложения
16.07.2025 → 25.07.2025 07:19 UTC
Определение победителя
25.07.2025
Исполнение контракта
25.07.2025 → 30.12.2026 15:06 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație la 8 clase etajul 1 din incinta LT Iulia Hajdeu (Botanica) str.Titulescu, 18, mun.Chisinau | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație la 8 clase etajul 1 din incinta LT Iulia Hajdeu (Botanica) str.Titulescu, 18, mun.Chisinau conform anunțului de participare și caietului de sarcini | 4 516 517,03 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 25.07.2025 → 30.12.2026 | Присуждено |
Вопросы и ответы 11
02.07.2025 16:53 UTC · ANUNȚI
CINE O SA CISCIGE COMPANIILI DE BAZA
Ответ заказчика: -
03.07.2025 06:26 UTC · Anunti
Nu raspundeti cu ironie
Ответ заказчика: Formulați întrebarea clar ca să putem răspunde. Imoțiile și părerile nu comentăm.
03.07.2025 11:36 UTC · Anunti
Vi so dat intrebare clara o sa cistige companiile care cistiga ca de obicei
Ответ заказчика: o să câștigă oferta care o să corespundă cu cerințele de calificare și corespunde cu specificațiile tehnice.
03.07.2025 11:45 UTC · A
La voi corespund doar companiili voastre restul nu corespund
Ответ заказчика: -
03.07.2025 12:16 UTC · A
Ironia lasaţio pentru voi
Ответ заказчика: -
03.07.2025 12:50 UTC · ....
....
Ответ заказчика: -
06.07.2025 11:48 UTC · Sursa de finantare
Bună ziua
Care este sursa de finanțare?
Ответ заказчика: buget de stat
08.07.2025 11:32 UTC · caiet de sarcini
1.Lamuriti: in punctele cu sinbolul CF 51B sint indicate grosimele de 15mm,20mm .2.Conditionarea :in montaj indicati 5 buc ,in utilaj 6 exterioare si 6 interioare
Ответ заказчика: 1.Lamuriti: in punctele cu sinbolul CF 51B sint indicate grosimele de 15mm,20mm .
- sunt indicate grosimile tencuielei de 15 mm și respectiv 20 mm.
2.Conditionarea :in montaj indicati 5 buc ,in utilaj 6 exterioare si 6 interioare.
- intocmiți devizul/oferta conform cerințelor caietului de sarcini formularul desfășurat.
La necesitate va fi contractat suplimentar montarea unui condiționer sau excluderea unui condiționer.
11.07.2025 08:16 UTC · caiet de sarcini
In pozitia 3 este scris Aplicarea manuala a grundului tip "Tufhungrund" intr-un
strat, la pereti interiori, dar in resursa este indicat Grund antifungic tip Supraton Lux Biocid sau analog.
Care este totusi corect?
Ответ заказчика: întocmiți devizul/oferta conform resurselor din forma desfășurată
11.07.2025 10:43 UTC · caiet de sarcini
Spuneti va rog aveti Cabinet 113 de facut lucrari de constructii dar LUCRARI DE MONTARE nu are?
Ответ заказчика: In cab.113 la Capitolul.Lucrari electrice, nu se prevăd lucrări de montare.
11.07.2025 10:48 UTC · CAIET DE SARCINI
Pozitia 823 aveti de montat 5 conditionere dar la utilaj sunt 6 conditionere.
Concretizati va rog aceste momente
Ответ заказчика: intocmiți devizul/oferta conform cerințelor caietului de sarcini formularul desfășurat.
La necesitate va fi contractat suplimentar montarea unui condiționer sau excluderea unui condiționer.
Документы 5
- duae_ro_0.doc
- documentația standard.docx
- caiet de sarcini i. hasdeu _ casa scarii+clase.pdf
- anunț_de_participare (2).docx
- anunț_de_participare iu hașdeu.docx
Поданные предложения 8
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Eurogalex Prim | 2 490 263,78 MDL | На рассмотрении | 25.07.2025 06:19 UTC |
| Adrika | 3 855 747,00 MDL | На рассмотрении | 25.07.2025 04:49 UTC |
| Golban Trade | 3 839 847,09 MDL | На рассмотрении | 24.07.2025 14:28 UTC |
| SRL Anreal Cons | 2 440 189,00 MDL | На рассмотрении | 17.07.2025 09:19 UTC |
| Aflux-Prim | 4 138 417,43 MDL | На рассмотрении | 25.07.2025 07:13 UTC |
| Fabianca | 2 418 255,70 MDL | На рассмотрении | 23.07.2025 10:10 UTC |
| MAGDA SRL | 2 716 313,33 MDL | На рассмотрении | 24.07.2025 09:13 UTC |
| IM Delmar Construction SRL | 3 329 011,53 MDL | На рассмотрении | 24.07.2025 13:52 UTC |
Решения о присуждении 8
Официальные изменения 1
14.07.2025 06:49 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Fabianca | 2 418 255,70 MDL | Договор в подготовке | 08.08.2025 06:10 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.