Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1751460159378
Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare.
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 176 370,00 MDL
Până la termen
expirat
25.07.2025 08:30 UTC
Loturi
8
Oferte depuse
20
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare.
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 176 370,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Aeroportul International Chisinau · 1 176 370,00 MDL · 2025-07-02 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
07.07.2025 · 10:33 UTC
Clarificarea condițiilor
02.07.2025 → 14.07.2025 08:00 UTC
Se primesc oferte
14.07.2025 → 25.07.2025 08:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
25.07.2025
Executarea contractului
08.08.2025 → 31.12.2025 14:20 UTC
Obiectele achiziției 8
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 2 220 buc. |
| 2 | 2 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 40 buc. |
| 3 | 3 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 410 buc. |
| 4 | 4 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 14 080 buc. |
| 5 | 5 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 15 300 buc. |
| 6 | 6 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 317 buc. |
| 7 | 7 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 3 140 buc. |
| 8 | 8 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 475 buc. |
Loturi 8
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 75 665,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 24 030,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 85 750,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 382 320,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 5 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 302 400,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 6 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 51 400,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 7 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 69 675,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 8 | Produse de curățat și întreținere a igienei sanitare. | 185 130,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 08.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
07.07.2025 08:18 UTC · Lotul 3
Buna ziua. La lotul 3 pozitia 3 nu corespunde cantitatea solicitata in bucati cu cantitatea solicitata in Litri
Răspunsul autorității: Buna ziua. Documentația de atribuire a fost ajustată
Documente 14
- +anunt de participare. produse de curățat și întreținere a igienei sanitare.pdf
- +specificatia de pret anexa 23.docx
Documente cu același titlu: 3
- 07.07.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 03.07.2025 · doar metadate · Original ↗
- 02.07.2025 · doar metadate · Original ↗
- +specificații tehnice anexa 22.docx
Documente cu același titlu: 2
- 07.07.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 02.07.2025 · doar metadate · Original ↗
- cerere de participare anexa 7.docx
- declarație privind valabilitatea oferte anexa 8.docx
- documente standart anexa 5.docx
- garanția de bună execuție anexa 10.docx
- garanție de ofertă anexa 9.docx
- model - contract.docx
- anunț de participare.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 07.07.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 03.07.2025 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 20
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IGIENA MARKET | 8 | 131 531,66 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:21 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 374 665,00 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:09 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 68 546,00 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:10 UTC |
| TECHNO CLEAN UP | 6 | 41 100,95 MDL | În examinare | 25.07.2025 07:34 UTC |
| AMTA-TIS | 1 | 79 206,70 MDL | În examinare | 24.07.2025 14:56 UTC |
| IGIENA MARKET | 6 | 29 925,00 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:20 UTC |
| IGIENA MARKET | 4 | 338 925,16 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:19 UTC |
| IGIENA MARKET | 2 | 22 727,92 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:17 UTC |
| SRL Sunpack | 5 | 314 490,00 MDL | În examinare | 21.07.2025 08:00 UTC |
| TORECO SRL | 3 | 79 300,00 MDL | În examinare | 23.07.2025 05:16 UTC |
| AMTA-TIS | 4 | 338 633,01 MDL | În examinare | 24.07.2025 14:56 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 26 049,25 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:08 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 165 541,66 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:10 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 84 320,25 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:09 UTC |
| IGIENA MARKET | 5 | 321 436,66 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:19 UTC |
| AMTA-TIS | 6 | 47 923,61 MDL | În examinare | 24.07.2025 14:57 UTC |
| IGIENA MARKET | 3 | 66 968,75 MDL | În examinare | 25.07.2025 08:18 UTC |
| TECHNO CLEAN UP | 1 | 81 827,50 MDL | În examinare | 25.07.2025 07:33 UTC |
| AMTA-TIS | 8 | 217 150,00 MDL | În examinare | 24.07.2025 14:57 UTC |
| SRL Akson Project | 6 | 48 600,00 MDL | În examinare | 23.07.2025 13:00 UTC |
Decizii de atribuire 20
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IGIENA MARKET Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 2 | 22 727,92 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 12:45 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 26 049,25 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.07.2025 08:30 UTC |
| IGIENA MARKET Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 6 | 29 925,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.08.2025 12:57 UTC |
| TECHNO CLEAN UP Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 6 | 41 100,95 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.08.2025 12:58 UTC |
| AMTA-TIS Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 6 | 47 923,61 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 12:59 UTC |
| SRL Akson Project | 6 | 48 600,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.07.2025 08:30 UTC |
| IGIENA MARKET Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 3 | 66 968,75 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.08.2025 12:46 UTC |
| TORECO SRL Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 3 | 79 300,00 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 12:47 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 84 320,25 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.07.2025 08:30 UTC |
| AMTA-TIS Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 4 | 338 633,01 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.08.2025 12:48 UTC |
| IGIENA MARKET Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 4 | 338 925,16 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.08.2025 12:49 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 4 | 374 665,00 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 12:49 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 5 | 165 541,66 MDL | Ofertele au fost respinse | 25.08.2025 12:54 UTC |
| SRL Sunpack Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 5 | 314 490,00 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 12:55 UTC |
| IGIENA MARKET | 5 | 321 436,66 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.07.2025 08:30 UTC |
| IGIENA MARKET Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 8 | 131 531,66 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 13:01 UTC |
| AMTA-TIS | 8 | 217 150,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.07.2025 08:30 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 7 | 68 546,00 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 13:00 UTC |
| AMTA-TIS Documentele deciziei: decizia de atribuire produse igienico sanitare.pdf ↗ | 1 | 79 206,70 MDL | Câștigător desemnat | 25.08.2025 12:44 UTC |
| TECHNO CLEAN UP | 1 | 81 827,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.07.2025 08:30 UTC |
Modificări oficiale 2
03.07.2025 11:23 UTC
General change of Contract Notice
07.07.2025 10:33 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 8
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AMTA-TIS | 1 | 79 206,70 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 12:44 UTC |
| IGIENA MARKET | 2 | 22 727,92 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 12:45 UTC |
| TORECO SRL | 3 | 79 300,00 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 12:47 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 374 665,00 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 12:50 UTC |
| SRL Sunpack | 5 | 314 490,00 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 12:55 UTC |
| AMTA-TIS | 6 | 47 923,61 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 12:59 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 68 546,00 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 13:00 UTC |
| IGIENA MARKET | 8 | 131 531,66 MDL | Contract în pregătire | 25.08.2025 13:01 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.