RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1751366111194

Mobilier de laborator

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
60 000,00 MDL
Până la termen
expirat
21.07.2025 07:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Mobilier de laborator

Parametrii achiziției

CPV
3939100000-3 · Mobilier
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
60 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 60 000,00 MDL · 2025-07-01 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
01.07.2025 · 10:57 UTC
Clarificarea condițiilor
01.07.2025 → 11.07.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
11.07.2025 → 21.07.2025 07:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
21.07.2025
Executarea contractului
30.07.2025 → 30.12.2025 00:00 UTC

Obiectele achiziției 10

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
11.1. Masă de laborator 700x800x75039100000-3
Mobilier
1 buc.
21.2. Tumba de laborator39100000-3
Mobilier
3 buc.
31.3.Masă din inox 1000×600×80039100000-3
Mobilier
1 buc.
41.4.Masă din oțel inoxidabil cu poliță din parte de jos39100000-3
Mobilier
1 buc.
51.5. Masă din oțel inoxidabil cu poliță din parte de jos39100000-3
Mobilier
1 buc.
61.6.Dulap de laborator pentru vesela 900x500x200039100000-3
Mobilier
3 buc.
71.7.Raft universal metalic pentru depozitare cu placă metalică 900x500x200039100000-3
Mobilier
1 buc.
81.8.Dulap de laborator39100000-3
Mobilier
1 buc.
91.9.Dulap de laborator39100000-3
Mobilier
1 buc.
101.10. Dulap de birou39100000-3
Mobilier
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Mobilier de laborator60 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
30.07.2025 → 30.12.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 2

01.07.2025 10:57 UTC · Solicitată privind împărțirea pe loturi a materialelor:
Pentru a asigura o concurență sănătoasă și echitabilă între participanți, rugăm respectuos ca materialele din cadrul proiectului să fie divizate pe loturi distincte, după cum urmează: Lot 1: PAL (placaj melaminat) Lot 2: INOX Lot 3: Metal vopsit Această divizare este necesară deoarece producătorii specializați pe PAL nu lucrează cu inox sau metal vopsit, iar cei din domeniul metalului vopsit nu pot procesa inoxul sau PAL-ul. Astfel, separarea pe loturi va permite participarea corectă a fiecărui producător doar pentru materialele specifice domeniului său de activitate. Vă mulțumim pentru înțelegere și sprijin!
Răspunsul autorității: Vă mulțumim pentru propunerea de a împărți pe loturi (PAL, inox, metal vopsit). Am analizat sugestia, însă dorim ca să rămână într-un singur lot, din motiv că dorim ca toate piesele să aibă aceeași nuanță și textură, fără diferențe de culoare, realizarea de furnizori diferiți poate aduce discrepanțe. Pentru operatorii care nu pot acoperi toate materialele, există opțiunea de a colabora cu alți parteneri sau de a participa în asociere, astfel încât să poată îndeplini toate cerințele. Vă asigurăm o evaluare corectă și transparentă, a tuturor participanților.
09.07.2025 10:33 UTC · Pozitia 1.7 Raft universal
Care este greutatera necesara - sa reziste o polita
Răspunsul autorității: Greutatea maximă este de 10 kg.

Documente 3

  • anunț de participare.semnat (90).pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire01.07.2025
  • ds_bunuri_servicii.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire01.07.2025
  • duae.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire01.07.2025

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
Primobil-Lux49 950,00 MDLÎn examinare18.07.2025 10:06 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
Primobil-Lux49 950,00 MDLCâștigător desemnat30.07.2025 13:35 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Primobil-Lux49 950,00 MDLContract în pregătire30.07.2025 13:35 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.