RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1750659324615

Baterii rechargeabile pentru dispozitivul medical – Defibrilator extern, automat – model Saver ONE P

Anulată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

Conform prevederilor art. 71, alin.1 lit.g, Autoritatea contractantă, din proprie inițiativă, anulează procedura de atribuire a contractului de achiziții publice, dacă ia această decizie înainte de data transmiterii comunicării privind rezultatul aplicării procedurii de achiziție publică, în următoarele cazuri: există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflându-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
113 920,00 MDL
Până la termen
expirat
01.07.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Baterii rechargeabile pentru dispozitivul medical – Defibrilator extern, automat – model Saver ONE P

Parametrii achiziției

CPV
3333100000-1 · Echipamente medicale
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
113 920,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Administrația Națională a Penitenciarelor · 113 920,00 MDL · 2025-06-23 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
26.06.2025 · 10:51 UTC
Clarificarea condițiilor
23.06.2025 → 27.06.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
27.06.2025 → 01.07.2025 07:00 UTC
Executarea contractului
04.07.2025 → 31.12.2025 07:17 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Baterii rechargeabile pentru dispozitivul medical – Defibrilator extern, automat – model Saver ONE P33100000-1
Echipamente medicale
16 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Baterii rechargeabile pentru dispozitivul medical – Defibrilator extern, automat – model Saver ONE P
Baterii Model : SAV-C0904 Tip : non-reîncărcabilă Autonomie : 300 de cicluri complete de salvare (șocuri la 200J și CPR) sau 200 de cicluri complete de salvare (șocuri la 360J și CPR) sau 35 de ore de analiză ECG pentru o baterie nouă și complet încărcată. Termen de valabilitate : atunci când este depozitat în ambalajul original 5 ani. Garanția de exploatare a bateriei : 4 ani odată instalat pe AED, presupunând un test de inserare a bateriei și autotest zilnic, dar fără a porni AED.
113 920,00 MDLmun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
04.07.2025 → 31.12.2025Anulată

Întrebări și răspunsuri 1

26.06.2025 08:10 UTC · Lot 1.Baterii rechargeabile pentru dispozitivul medical – Defibrilator extern, automat – model Saver ONE P
Vă rugăm să clarificați ce tipuri de baterii sunt necesare. Denumirea lotului spune baterii reîncărcabile, în timp ce specificațiile tehnice spun baterii nereîncărcabile.
Răspunsul autorității: Bună ziua, procedura va fi anulată conform atr. 71 din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice. Procedura urmează a fi publicată repetat. Vă mulțumim!

Documente 3

  • anunt de participare.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.06.2025
  • anunt de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire23.06.2025
  • declarația de eligibilitate.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.06.2025

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
Lot anulat26.06.2025 10:51 UTC

Modificări oficiale 2

23.06.2025 06:24 UTC
General change of Contract Notice
26.06.2025 10:50 UTC · Anulare · Anunț de participare
Baterii rechargeabile pentru dispozitivul medical – Defibrilator extern, automat – model Saver ONE P
Conform prevederilor art. 71, alin.1 lit.g, Autoritatea contractantă, din proprie inițiativă, anulează procedura de atribuire a contractului de achiziții publice, dacă ia această decizie înainte de data transmiterii comunicării privind rezultatul aplicării procedurii de achiziție publică, în următoarele cazuri: există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflându-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.