Finalizată
CPV 14700000-8
deşeuri de metale
Valoarea lotului
751 644,00
MDL
Atribuit
751 644,00
Metalferos · 08.07.2025 09:10
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
20.06.2025 12:13→ 30.06.2025 10:00
Depunere
30.06.2025 10:00→ 04.07.2025 10:00
Evaluare
04.07.2025 10:00
Examinate
08.07.2025 09:10
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Atribuit
Metalferos · 751 644,00 MDL · 08.07.2025 09:10
Obiectul achiziției
5
1
Metale feroase
14700000-8
Metale de bază
Cantitate: 70 000 Kilogram
2
Aluminiu, Aluminiu radiator
14700000-8
Metale de bază
Cantitate: 14 000 Kilogram
3
Cupru, Cupru radiator
14700000-8
Metale de bază
Cantitate: 100 Kilogram
4
Inox
14700000-8
Metale de bază
Cantitate: 240 Kilogram
5
Alamă/bronz
14700000-8
Metale de bază
Cantitate: 1 000 Kilogram
Documentele achiziției
3
PDF
anunt de participare comercializare metale 20.06.signed.pdf
Documentația de atribuire · 20.06.2025 12:13
DOCX
5. anexa nr.23 specificatii de preț.docx
Documentația de atribuire · 20.06.2025 12:13
DOCX
4. anexa nr.22 specificatii tehnice.docx
Documentația de atribuire · 20.06.2025 12:13
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
07.07.2025 12:02 → 31.12.2025 12:02
177 z.
Locul executării
mun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
-
Context de piață
Calcul Tenderidupă codul 14700000 · în 12 luni: 48 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
280,001 500 000,00 MDL
acest lot: 751 644,00 MDL
·în regiunea mun. Chișinău: 28
Istoricul autorității
Calcul Tenderi AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · pe toată perioada1094
achiziții
853
cu câștigător
66
nedesfășurate
114
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
Delmix Prim SRL
(148)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 1470 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
FOAIE CUPRU
S.R.L. JARDAN COMERȚ
13 333,33
finalizat · atribuit
Profil metalic în asortiment
finalizat · atribuit
Metale
S.R.L. "CZC COM"
7 346,74
finalizat · atribuit
Procurarea materialelor
SC LANGRAFT SRL
140,84
finalizat · atribuit
Procurarea materialelor
SC LANGRAFT SRL
390,84
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.