Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1750161908421
Scaune amfiteatru pentru Centrul de Instruire al IMSP CNAMUP
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
400 000,00 MDL
Până la termen
expirat
03.07.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Conform caietului de sarcini.
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39100000-3 · Mobilier
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 400 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- I.M.S.P. CENTRUL NATIONAL DE ASISTENTA MEDICALA URGENTA PRES · 400 000,00 MDL · 2025-06-17 → 2025-12-30 · Scaune amfiteatru pentru Centrul de Instruire al IMSP CNAMUP
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
03.07.2025 · 07:14 UTC
Clarificarea condițiilor
17.06.2025 → 27.06.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
27.06.2025 → 03.07.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
03.07.2025
Executarea contractului
14.07.2025 → 31.12.2025 12:08 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Scaun amfiteatru | 39100000-3 Mobilier | 60 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Scaun amfiteatru Scaun amfiteatru: Structura: Din oțel (sablat, vopsit în câmp electrostatic și sudat în mediu argon) și placaj multistrat; Șezutul: Realizat din spuma poliuretanică înjectată în forme prefabricate pe o structură de placaj multistrat de minim 10 mm. Densitatea spumei poliuretanice: 60-70 kg/m3. Tapițat cu material tratat ignifug pe întreaga suprafață. Prevăzut cu mecanism de rabatare gravitațional, fără elemente ajutoare, silențios, cu bucse de frânare cauciucate; Spătarul: Să fie realizat din spumă poliuretanică înjectată în forme prefabricate pe o structură de placaj multistrat de minim 8 mm. Densitatea spumei poliuretanice: 50-60 kg/m3. Tapițat cu material tratat ignifug pe întreaga suprafață, excluzând placajul din spate. Placajul din spate prevăzut cu un capac din material lemnos; Culoarea tapițeriei: gri (sur); Culoarea structurii: coordonat cu benefeciarul; Picioarele: să fie executate din oțel sablat, vopsit în câmp electrostatic și sudat în mediu argon, având secțiunea dreptunghiulară. Piciorul este prevăzut cu o platformă pentru prinderea de pardoseală, care se face cel puțin în două puncte; Cotiera: să fie realizată din lemn masiv, având muchiile rotunjite și lăcuite. În interiorul cotierei de partea dreaptă a scaunului să fie instalată masă (suport) de scris cu mecanism de rabatere din aliaj de aluminiu de înaltă calitate, silențioasă la rabatere. Se prezintă ca fabricată din plastic turnat PP ≅ (300L * 260W * 12mm grosime); Dimensiuni: Înălțimea totală 980mm; Interax 560mm; Înălțimea cotieră: 600mm; Înălțimea cu șezutul deschis 690mm; Sarcina minimală 129 kg. Eroare admisibilă la mărimi ±5%. Perioada de garanție nu mai puțin de 36 luni. | 400 000,00 MDL | mun.Chişinău Constantin Varnav nr.16 | 14.07.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Documente 4
- 202506171509_Anunt de participare.docx
- 202506171509_Documentatia standard.docx
Documente cu același titlu: 2
- 17.06.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 17.06.2025 · doar metadate · Original ↗
- 202506171511_DUAE.doc
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| R-Mobi Plus SRL | 292 000,00 MDL | În examinare | 27.06.2025 15:40 UTC |
| "BELSTIL-MOBILA" | 385 000,00 MDL | În examinare | 01.07.2025 14:41 UTC |
| VMS-COMPANIE | 147 500,00 MDL | În examinare | 02.07.2025 20:44 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| VMS-COMPANIE | 147 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 03.07.2025 07:14 UTC |
| R-Mobi Plus SRL | 292 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 30.07.2025 13:49 UTC |
| "BELSTIL-MOBILA" | 385 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 30.07.2025 13:49 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| R-Mobi Plus SRL | 292 000,00 MDL | Contract în pregătire | 30.07.2025 13:50 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.