RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1749645350113

Mijloace speciale de semnalizare sonoră și luminoasă (girofare)

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
200 000,00 MDL
Până la termen
expirat
27.06.2025 03:25 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Mijloace speciale de semnalizare sonoră și luminoasă (girofare)

Parametrii achiziției

CPV
3131600000-2 · Echipament electric
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
200 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Inspectoratul General al Poliției · 200 000,00 MDL · 2025-06-11 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
12.06.2025 · 14:48 UTC
Clarificarea condițiilor
11.06.2025 → 19.06.2025 08:25 UTC
Se primesc oferte
19.06.2025 → 27.06.2025 03:25 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.06.2025
Executarea contractului
26.06.2025 → 31.12.2025 13:45 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Mijloace speciale de semnalizare sonoră și luminoasă (girofare)31600000-2
Echipament electric
10 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Mijloace speciale de semnalizare sonoră și luminoasă (girofare)200 000,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
26.06.2025 → 31.12.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 2

12.06.2025 14:48 UTC · Mijloace speciale de semnalizare sonoră și luminoasă (girofare)
Vă rugăm să precizați care mașini vor fi echipate cu girofaruri.
Răspunsul autorității: Bună ziua, Mijloace speciale de semnalizare sonoră și luminoasă (girofare) urmează a fi instalate la următoarele modele de automobile: 1.Dacia Logan 2.Dacia Duster 3.Peugeot Partner 4.BMW 520 5.Dacia Doker O zi bună !
12.06.2025 14:50 UTC · Mijloace speciale de semnalizare sonoră și luminoasă (girofare)
Dacă mașinile sunt în garanție din fabrică, au voie să instaleze girofaruri?
Răspunsul autorității: Bună ziua, Mijloacele de transport la care urmează a fi instalate girofarele nu se află la garanție. O zi bună !

Documente 6

  • Caiet de sarcini
    doar metadateDocumentația de atribuire11.06.2025
  • ds_bunuri_servicii
    doar metadateDocumentația de atribuire11.06.2025
  • DUAE
    doar metadateDocumentația de atribuire11.06.2025
  • Declarație
    doar metadateDocumentația de atribuire11.06.2025
  • Anunț de participare
    doar metadateDocumentația de atribuire11.06.2025
    Documente cu același titlu: 2

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
DAAC-HERMES200 000,00 MDLÎn examinare25.06.2025 08:10 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
DAAC-HERMES200 000,00 MDLCâștigător desemnat02.07.2025 08:15 UTC

Modificări oficiale 1

11.06.2025 13:23 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
DAAC-HERMES200 000,00 MDLContract în pregătire02.07.2025 08:15 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.