RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1749556640179

privind achiziţionarea inventar și marfuri de uz gospodăresc, pentru anul 2025,

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
65 925,00 MDL
Până la termen
expirat
19.06.2025 05:41 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
9
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

privind achiziţionarea inventar și marfuri de uz gospodăresc, pentru anul 2025,

Parametrii achiziției

CPV
4444400000-4 · Diverse produse fabricate şi articole conexe
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
65 925,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP AMT Riscani · 65 925,00 MDL · 2025-06-10 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
13.06.2025 · 05:41 UTC
Clarificarea condițiilor
10.06.2025 → 14.06.2025 05:41 UTC
Se primesc oferte
14.06.2025 → 19.06.2025 05:41 UTC
Desemnarea câștigătorului
20.06.2025
Executarea contractului
25.06.2025 → 31.12.2025 13:10 UTC

Obiectele achiziției 4

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Mărfuri de uz gospodăresc (conform listei din anunț).44400000-4
Diverse produse fabricate şi articole conexe
1 buc.
22Instrumente și mecanizme (conform listei din anunț).44400000-4
Diverse produse fabricate şi articole conexe
1 buc.
33Containere cu capac ( material plastic netoxic, cu pereți rigizi și duri, rezistent la prelucrare chimică, CULOARE ALBĂ, închidere ermetică, pentru soluții dezinfectante (conform listei din anunț)44400000-4
Diverse produse fabricate şi articole conexe
1 buc.
44Containere transparente cu capac.(conform listei din anunț).44400000-4
Diverse produse fabricate şi articole conexe
1 buc.

Loturi 4

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lotul 1 Mărfuri de uz gospodăresc
Mărfuri de uz gospodăresc (conform listei din anunț).
30 634,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
25.06.2025 → 31.12.2025Atribuit
2LOTUL 2 Instrumente și mecanizme
Instrumente și mecanizme (conform listei din anunț).
15 800,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
25.06.2025 → 31.12.2025Atribuit
3LOTUL III Containere albe cu capac Containere cu capac ( material plastic netoxic, cu pereți rigizi și duri, rezistent la prelucrare chimică, CULOARE ALBĂ, închidere ermetică, pentru soluții dezinfectante
Containere albe cu capac Containere cu capac ( material plastic netoxic, cu pereți rigizi și duri, rezistent la prelucrare chimică, CULOARE ALBĂ, închidere ermetică, pentru soluții dezinfectante (conform listei din anunț)
11 800,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
25.06.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
4LOTUL IV Containere transparente cu capac.
Containere transparente cu capac.(conform listei din anunț).
7 691,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
25.06.2025 → 31.12.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

10.06.2025 16:59 UTC · lotul 3
atasati va rugam poza la lotul 3
Răspunsul autorității: Poza la lotul 3 va fi anexate.

Documente 2

  • anunt marfuri de uz gaspodăresc 2025 fin.signed.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire10.06.2025
  • poza lotul 3 containere albe.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire13.06.2025

Oferte depuse 9

OfertantLotValoareaStatusPublicat
VULTURII PROTECTORI S.R.L.160 990,45 MDLÎn examinare16.06.2025 21:12 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL45 830,08 MDLÎn examinare19.06.2025 03:42 UTC
VULTURII PROTECTORI S.R.L.214 460,50 MDLÎn examinare16.06.2025 21:12 UTC
SRL DENIADI45 802,50 MDLÎn examinare17.06.2025 15:36 UTC
SRL DENIADI215 687,80 MDLÎn examinare17.06.2025 15:33 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL124 565,00 MDLÎn examinare19.06.2025 03:41 UTC
SRL DENIADI126 742,00 MDLÎn examinare17.06.2025 15:33 UTC
SRL DENIADI314 832,00 MDLÎn examinare17.06.2025 15:33 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL214 139,83 MDLÎn examinare19.06.2025 03:42 UTC

Decizii de atribuire 9

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
BIG DISTRIBUTION SRL123 952,32 MDLCâștigător desemnat08.07.2025 07:21 UTC
SRL DENIADI124 248,66 MDLRezultat nedivulgat20.06.2025 12:05 UTC
VULTURII PROTECTORI S.R.L.160 990,45 MDLRezultat nedivulgat20.06.2025 12:05 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL214 139,83 MDLCâștigător desemnat08.07.2025 07:22 UTC
SRL DENIADI214 292,00 MDLRezultat nedivulgat20.06.2025 12:05 UTC
VULTURII PROTECTORI S.R.L.214 460,50 MDLRezultat nedivulgat20.06.2025 12:05 UTC
SRL DENIADI45 648,68 MDLCâștigător desemnat08.07.2025 07:24 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL45 676,26 MDLRezultat nedivulgat20.06.2025 12:05 UTC
SRL DENIADI314 832,00 MDLOfertele au fost respinse08.07.2025 07:23 UTC

Modificări oficiale 1

13.06.2025 05:41 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 3

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
BIG DISTRIBUTION SRL123 952,32 MDLContract în pregătire08.07.2025 07:22 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL214 139,83 MDLContract în pregătire08.07.2025 07:22 UTC
SRL DENIADI45 648,68 MDLContract în pregătire08.07.2025 07:24 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.