RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1748938434019

Lucrări de reparație a acoperișului IMSP Spitalul Clinic Bălți, secția boli infecțioase, amplasat în mun. Bălți, str. Decebal 101, pentru anul 2025

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
362 310,00 MDL
Până la termen
expirat
10.06.2025 12:13 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări de reparație a acoperișului IMSP Spitalul Clinic Bălți, secția boli infecțioase, amplasat în mun. Bălți, str. Decebal 101, pentru anul 2025

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
362 310,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP Spitalul Clinic Bălți · 362 310,00 MDL · 2025-06-16 → 2025-12-24
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
05.06.2025 · 11:13 UTC
Clarificarea condițiilor
03.06.2025 → 06.06.2025 11:13 UTC
Se primesc oferte
06.06.2025 → 10.06.2025 12:13 UTC
Desemnarea câștigătorului
10.06.2025
Executarea contractului
16.06.2025 → 24.12.2025 09:19 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de reparație a acoperișului IMSP Spitalul Clinic Bălți, secția boli infecțioase, amplasat în mun. Bălți, str. Decebal 101, pentru anul 202545200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație a acoperișului IMSP Spitalul Clinic Bălți, secția boli infecțioase, amplasat în mun. Bălți, str. Decebal 101, pentru anul 2025
Lucrări de reparație a acoperișului IMSP Spitalul Clinic Bălți, secția boli infecțioase, amplasat în mun. Bălți, str. Decebal 101, pentru anul 2025. Lucrările se vor executa în conformitate cu normativele și standardele în vigoare din domeniul construcțiilor. Oferta se va elabora ținând cont de prevederile caietului de sarcini anexat.
362 310,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
16.06.2025 → 24.12.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

05.06.2025 05:47 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua ! va rugam sa publicati forma desfasurata a caietului de sarcni, multumim anticipat.
Răspunsul autorității: Ca răspuns la clarificarea DVS vă informăm că, forma nr. 5 va fi în curând atașată în sistem.

Documente 8

  • Anunț de participare - lucrări de reparația acoperișului, secția boli infecțioase a. 2025.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare03.06.2025
  • Caiet de sarcini - lucrări de reparația acoperișului, secția boli infecțioase a. 2025.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire03.06.2025
  • Caiet de sarcini - lucrări de reparația acoperișului, secția boli infecțioase a. 2025.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire03.06.2025
  • Contract model -lucrări de reparația acoperișului, secția boli infecțioase a. 2025.signed.pdf
    doar metadateProiect de contract03.06.2025
  • Declarație de eligibilitate - lucrări de reparația acoperișului, secția boli infecțioase a. 2025.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire03.06.2025
  • Declarație de eligibilitate - lucrări de reparația acoperișului, secția boli infecțioase a. 2025.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire03.06.2025
  • Formular F.5 signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice05.06.2025
  • Formular F.5, doc
    doar metadateSpecificații tehnice05.06.2025

Oferte depuse 5

OfertantValoareaStatusPublicat
DATACONS SERVICE356 481,47 MDLÎn examinare10.06.2025 05:00 UTC
S.R.L. PALGIES253 070,59 MDLÎn examinare10.06.2025 10:53 UTC
Milancons271 164,72 MDLÎn examinare09.06.2025 13:52 UTC
MOSDRAG-SUCCES202 864,66 MDLÎn examinare09.06.2025 19:31 UTC
IURIS-ACTIV353 796,60 MDLÎn examinare10.06.2025 07:56 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorValoareaStatusPublicat
MOSDRAG-SUCCES202 864,66 MDLCâștigător desemnat13.06.2025 07:39 UTC
S.R.L. PALGIES253 070,59 MDLRezultat nedivulgat10.06.2025 12:13 UTC
Milancons271 164,72 MDLRezultat nedivulgat10.06.2025 12:13 UTC
IURIS-ACTIV353 796,60 MDLRezultat nedivulgat10.06.2025 12:13 UTC
DATACONS SERVICE356 481,47 MDLRezultat nedivulgat10.06.2025 12:13 UTC

Modificări oficiale 1

05.06.2025 11:13 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
MOSDRAG-SUCCES202 864,66 MDLContract în pregătire26.06.2025 09:57 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.