Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1748607770701
Servicii de reparare a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
836 545,17 MDL
Până la termen
expirat
20.06.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Conform cerinţelor tehnice din Anexele nr. 1 şi nr. 2 (tabel nr. 1, 2 și 3 ) la Anunțul de participare
Parametrii achiziției
- CPV
- 50 › 50110000-9 · Servicii de reparare şi de întreţinere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 836 545,17 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agentia Servicii Publice · 836 545,17 MDL · 2025-01-01 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
06.06.2025 · 08:10 UTC
Clarificarea condițiilor
30.05.2025 → 09.06.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
09.06.2025 → 20.06.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
20.06.2025
Executarea contractului
01.07.2025 → 30.12.2025 13:26 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de reparare a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe | 50110000-9 Servicii de reparare şi de întreţinere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de reparare a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe Conform cerinţelor tehnice din Anexele nr. 1 şi nr. 2 (tabel nr. 1, 2 și 3 ) la Anunțul de participare | 836 545,17 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 01.07.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
06.06.2025 08:10 UTC · Codurile VIN
Bună ziua. Pentru identificarea corectă a pieselor de schimb, vă rugăm să ne dați codurile VIN pentru toate unitățile de transport. Mulțumim.
Răspunsul autorității: Stimate operator economic, găsiți mai jos codurile VIN la unitățile de transport, solicitate în documentația de atribuire publicată:
SKODA Octavia 1,6 (benzină) - 2016(TMBAN2NE0H0028561)
SKODA Fabia 1,6 (benzină) cutie automat – 2016-2017(TMBEC2NJ8HZ027786),
SKODA Octavia 2,0 (diesel) – 2011(TMBBE41Z7B2104975),
SKODA Octavia Universal 1,4 (benzină) – 2013(TMBJC4NE0E0067650),
SKODA Fabia 1,6 (benzină) –2016-2017(TMBED4NJ3GZ157076),
SKODA Superb 1,8 (benzină) – 2009-2012(TMBAB43T8A9041565),
DACIA Logan 1,2 (benzină) - 2014(UU14SDAG452184667),
DACIA Duster 1461 (diesel) –2022-2023(UU1HSDAB471095633),
DACIA Logan 999 (benzină) – 2021(UU1DJF00167875166),
TOYOTA Camry 2494 (benzină) – 2016(JTNBFYFK303032806),
TOYOTA Corolla 1329 (benzină) - 2014(NMTBT9JE90R006812)
FORD Tranzit 2,2 (disel) - 2011(WF0FXXTTFFBM05097),
GAZ A 22R32-70 (diesel 2,8) - 2021(X96A22R32M2842314),
CHRYSLER Minivan 4,0 (benzină) – 2007(2A8HR64X58R614507)
HYUNDAI H1 2,5 (disel) – 2008(KMFWBHTJP8U067662)
DACIA Sandero 990 (benzină) – 2019(UU1B5220464255902)
MOTOCICLETA MINSK C4200 (benzină) - 2011(Y3E511700B0000189)
Documente 12
- anexa 24 model-contract.signed.pdf
- anexa nr. 1 la anunțul de participare .signed.pdf
- anexa nr. 2 (tab. 1,2,3) (1).signed.pdf
- anexa nr. 2 (tab. 1,2,3).docx
- anexa nr. 3 la anunțul de participare (3).signed.pdf
- anexe la documentatia standard.docx
- anexe la documentatia standard.signed.pdf
- anunt de participare.signed.pdf
- declaratie.doc
- declaratie.signed.pdf
- duae.docx
- duae.signed.pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| IM CCP AD REM | 337 208,34 MDL | În examinare | 19.06.2025 12:31 UTC |
| T&T MOTOR SERVICE S.R.L. | 343 924,17 MDL | În examinare | 18.06.2025 19:03 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| IM CCP AD REM Documentele deciziei: instiintare .signed.pdf ↗ · informarea oe pe platforma - deschiderea ofertelor ro.pdf ↗ | 337 208,34 MDL | Câștigător desemnat | 09.07.2025 10:59 UTC |
| T&T MOTOR SERVICE S.R.L. | 343 924,17 MDL | Rezultat nedivulgat | 20.06.2025 07:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| IM CCP AD REM | 337 208,34 MDL | Contract în pregătire | 09.07.2025 10:59 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.