Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1747896895395
Lucrări de îmbunătățire a infrastructurii tehnico-sdilitare locale prin construcția rețelelor de canalizare în comuna Chircăieștii Noi,raionul Căușeni
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
7 113 516,67 MDL
Până la termen
expirat
23.06.2025 06:47 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de îmbunătățire a infrastructurii tehnico-edilitare locale prin construcția rețelelor de canalizare în comuna Chircăieștii Noi,raionul Căușeni
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45230000-8 · Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice, de autostrăzi, de şosele, de aerodromuri şi de căi ferate; lucrări de nivelare
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 7 113 516,67 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- PRIMARIA COMUNEI CHIRCAIESTII-NOI · 7 113 516,67 MDL · 2025-05-22 → 2025-06-22 · Lucrări de îmbunătățire a infrast. tehnico-edilit. loc. prin constr. rețel. de canal.în com.Chircăieștii Noi,rl Căușeni
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
30.06.2025 · 08:39 UTC
Clarificarea condițiilor
22.05.2025 → 07.06.2025 06:46 UTC
Se primesc oferte
07.06.2025 → 23.06.2025 06:47 UTC
Desemnarea câștigătorului
24.06.2025
Executarea contractului
22.06.2025 → 30.12.2026 21:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de îmbunătățire a infrastructurii tehnico-edilitare locale prin construcția rețelelor de canalizare în comuna Chircăieștii Noi,raionul Căușeni | 45232411-6 Lucrări de construcţii de canalizări de ape reziduale | 4 327 m |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de îmbunătățire a infrastructurii tehnico-edilitare locale prin construcția rețelelor de canalizare în comuna Chircăieștii Noi,raionul Căușeni | 7 113 516,67 MDL | s.Chircăieştii Noi Stefan cel Mare si Sfint nr.44 | 22.06.2025 → 30.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 3
30.05.2025 11:04 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua, in caietul de sarcini cu denumirea"202505221626_Formularul 1 Retele exterioare de canalizare" la pozitia nr.40 la rubrica codului pozitiei dvs ati pus un volum, probabil din greseala, rog sa raspundeti care este codul corect la pozitia nr.40, presupunem ca este "AcE13B" dar concretizati cu devizierul va rog. Multumesc
Răspunsul autorității: Pozitia nr.40 AcE13B.
02.06.2025 08:22 UTC · Caiet de sarcini
Buna iua, rugam publicarea caietului de sarcini desfasurat compoartimentul :Retele exterioare de canalizare. Multumesc
Răspunsul autorității: Act adaugat
03.06.2025 06:09 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua, ati spus ca ati adaugat forma desfasurata a caietului de sarcini:Retele exterioare dar pe platforma nu este. Rugam repetat sa adaugati documentul desfasurat.
Răspunsul autorității: Act adaugat
Documente 17
- 202505221620_anunt departic.lucrari 60 zile 22.05.2025 sist.de canal.chirc.Noi.signed.pdf
- 202505221621_caiet de sarcini 60 zile 22.05.2025.signed.pdf
- 202505221622_Deviz oferta nr.2-2-1 statia de pompare prefabricata SPC1 Utilaj (cu TVA).docx
- 202505221626_Formularul 1retele ext de canalizare.docx
- 202505221627_2-2-2 01-16-A Пересч Causeni betonare f1.doc
- 202505221627_2-2-3 01-16-A Пересч Causeni КЛ 0,4КВ f1.doc
Documente cu același titlu: 2
- 23.05.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 22.05.2025 · doar metadate · Original ↗
- 202505221627_2-2-4 01-16-A Пересч Causeni Наруж осв f1.doc
- 202505221627_2-2-5 01-16-A Пересч Causeni дизель20 f1.doc
- 202505221628_2-2-6 01-16-A Пересч Causeni -ВЛ0.4 f1.doc
- 202505221628_7-1-1 01-16-A Пересч Causeni PG f1.doc
- 202505221630_202209221722_duae ro 22.05.2025.doc
- 202505221630_202209221722_Documentatia standard lucrari 22.05.2025.docx
- anunt departic.lucrari 60 zile 22.05.2025 sist.de canal.chirc.Noi.signed(2).pdf
- caiet de sarcini 60 zile 22.05.2025.signed(3).pdf
- 202505221622_Deviz oferta nr.2-2-1 statia de pompare prefabricata SPC1 Utilaj (cu TVA) (1).docx
- Retele can f.5.docx
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| ATAR INTER | 6 416 042,89 MDL | În examinare | 21.06.2025 22:51 UTC |
| Orizont | 6 196 572,56 MDL | În examinare | 23.06.2025 06:13 UTC |
| Autoring | 5 872 847,22 MDL | În examinare | 21.06.2025 11:42 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Autoring Documentele deciziei: 202507071512_Scrisoare de informare.signed.pdf ↗ | 5 872 847,22 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2025 12:13 UTC |
| Orizont | 6 196 572,56 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.06.2025 12:15 UTC |
| ATAR INTER | 6 416 040,89 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.06.2025 12:15 UTC |
Modificări oficiale 1
23.05.2025 13:35 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Autoring | 5 872 847,22 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2025 12:13 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.