RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1747366058981

Sistem informa'ional

Anulată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

Anularea procedurii din motiv că unica ofertă prezentată depășește considerabil bugetul alocat

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
1 720 000,00 MDL
Până la termen
expirat
22.06.2025 10:13 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Sistem informa'ional

Parametrii achiziției

CPV
3131700000-3 · Accesorii electronice, electromecanice şi electrotehnice
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 720 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
REGIA TRANSPORT ELECTRIC Î.M. · 1 720 000,00 MDL · 2025-01-01 → 2025-12-31
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
23.07.2025 · 10:10 UTC
Clarificarea condițiilor
16.05.2025 → 28.05.2025 10:13 UTC
Se primesc oferte
28.05.2025 → 22.06.2025 10:13 UTC
Desemnarea câștigătorului
22.06.2025
Executarea contractului
02.07.2025 → 02.09.2025 00:00 UTC

Obiectele achiziției 4

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Sistem informaional_I-Solaris 1831700000-3
Accesorii electronice, electromecanice şi electrotehnice
18 unitate
22Sistem informaional_II-Solaris 1831700000-3
Accesorii electronice, electromecanice şi electrotehnice
17 unitate
33Sistem informaional - Solaris 1231700000-3
Accesorii electronice, electromecanice şi electrotehnice
21 unitate
44Monitoare31700000-3
Accesorii electronice, electromecanice şi electrotehnice
2 buc.

Loturi 4

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lot 1. Sistem informaional_I-Solaris 18
Sistem informaional_I-Solaris 18
750 000,00 MDLmun.Chişinău
Chișinău, str. M. Dosofotei 146
02.07.2025 → 02.09.2025Anulată
2Lot 2. Sistem informaional_II-Solaris 18
Sistem informaional_II-Solaris 18
700 000,00 MDLmun.Chişinău
Chișinău, str. M. Dosofotei 146
02.07.2025 → 02.09.2025Anulată
3Lot 3. Sistem informaional - Solaris 12
Sistem informaional - Solaris 12
250 000,00 MDLmun.Chişinău
Chișinău, str. M. Dosofotei 146
02.07.2025 → 02.09.2025Anulată
4Lot 4. Monitoare
Monitoare
20 000,00 MDLmun.Chişinău
Chișinău, str. M. Dosofotei 146
02.07.2025 → 02.09.2025Anulată

Întrebări și răspunsuri 2

16.05.2025 10:23 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua, va rugam sa incarcati caietul de sarcini pe platforma, In caz ca nu aveti caiet de sarcini bine punctat va rugam sa descrieti in specificatia tehnica parametrii indeosebi pentru pozitiile Montarea și instalarea software-ului ( ce fel de soft, ce trebuie sa faca, e softul dumneavoastra? daca da atunci ce parametri are nevoie pentru a fi montat si etc.) Licență software inclus- ce fel de licenta? pe ce perioada ?
Răspunsul autorității: Bună ziua! Vedeți caietul de sarcini atașat!
24.05.2025 19:15 UTC · Specificatie tehnica
Buna ziua, un astfel de sistem are urmatoarele elemente care trebuiesc luate in considerare: 1. Conectarea sistemului la internet, cine face conectarea si cine o intretine? 2. Conectarea la sursa de energie a troleibuzului , cine efectueaza conectarea? este gata beneficiarul sa ofere "o priza" la locul de amplasare a echipamentului? caci pentru a utiliza infrastructura trolebuzului sunt necesare calificari si certificate oficiale care nu prea le are nimeni in afara RTEC 3. Orice sistem conectat energia electrica prin troleibuz necesia a avea stabilizatoare si rezistente agreeate impreuna cu beneficiarul si testate. In specificatii nu vedem astfel de punct, ceea ce consideram este o scapare majora din cauza ca troleibuzul nu poate oferi sursa de alimentare stabila si permanenta, iar variarea tensiunei este mai mult de 10% cu greu adminisibile, va rugam sa revizuiti acest punct si sa reveniti cu specificatiic lare la aceste puncte.
Răspunsul autorității: Bună ziua! 1. Conectarea sistemului la internet se efectuează de către RTE prin cartele de operator GSM. 2. Locul și modalitatea conectării dispozitivelor suplimentare la sursa de energie a troleibuzului este prezentată de căte specialiștii RTE. 3.Sistemele suplimentare conectate la troleibuztrebuie să fie compatibile cu sistemele existente și să corespundă cerințelor generale de securitate pentru toate sistemele conectate la bordul troleibuzului (protecția de scurtcircuit, fluctuațiile de tensiune, regimul termic de funcționare, protejare la suprapunerea tensiunii înalte pe tensiunea josă, etc.).

Documente 8

  • Anunț de participare
    doar metadateSpecificații tehnice16.05.2025
  • Cerere de participare
    doar metadateSpecificații tehnice16.05.2025
  • Declarația privind valabilitatea ofertei
    doar metadateSpecificații tehnice16.05.2025
  • Declaratie privind confirmarea identitatii
    doar metadateSpecificații tehnice16.05.2025
  • DUAE
    doar metadateSpecificații tehnice16.05.2025
  • Specificație tehnică
    doar metadateSpecificații tehnice16.05.2025
  • Specificații de preț
    doar metadateSpecificații tehnice16.05.2025
  • Caiet de sarcini
    doar metadateSpecificații tehnice20.05.2025

Oferte depuse 4

OfertantLotValoareaStatusPublicat
OPENDEV ITS442 074,00 MDLÎn examinare18.06.2025 17:59 UTC
OPENDEV ITS3429 576,00 MDLÎn examinare18.06.2025 17:59 UTC
OPENDEV ITS11 168 398,00 MDLÎn examinare18.06.2025 17:59 UTC
OPENDEV ITS21 126 879,00 MDLÎn examinare18.06.2025 17:59 UTC

Decizii de atribuire 4

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
OPENDEV ITS442 074,00 MDLDecizia se examinează22.06.2025 10:13 UTC
OPENDEV ITS21 126 879,00 MDLDecizia se examinează22.06.2025 10:13 UTC
OPENDEV ITS3429 576,00 MDLDecizia se examinează22.06.2025 10:13 UTC
OPENDEV ITS11 168 398,00 MDLDecizia se examinează22.06.2025 10:13 UTC

Modificări oficiale 2

20.05.2025 10:46 UTC
General change of Contract Notice
02.07.2025 12:03 UTC · Anulare · Anunț de participare
Anularea procedurii din motiv că unica ofertă prezentată depășește considerabil bugetul alocat
Anularea procedurii din motiv că unica ofertă prezentată depășește considerabil bugetul alocat

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True