Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1747138306723
privind achiziţionarea inventar și marfuri de uz gospodăresc, pentru anul 2025,
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
76 000,00 MDL
Până la termen
expirat
20.05.2025 07:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
privind achiziţionarea inventar și marfuri de uz gospodăresc, pentru anul 2025,
Parametrii achiziției
- CPV
- 44 › 44400000-4 · Diverse produse fabricate şi articole conexe
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 76 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP AMT Riscani · 76 000,00 MDL · 2025-05-13 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
14.05.2025 · 05:39 UTC
Clarificarea condițiilor
13.05.2025 → 15.05.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
15.05.2025 → 20.05.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
21.05.2025
Executarea contractului
02.06.2025 → 31.12.2025 13:18 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Mărfuri de uz gospodăresc (conform listei din anunț). | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 1 buc. |
| 2 | 2 | Instrumente și mecanizme (conform listei din anunț). | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 1 buc. |
| 3 | 3 | Containere cu capac (material plastic netoxic, rezistent la prelucrare chimică,culoare transparentă, închiderea ermetică, pentru soluții dezinfectante/instrumente, material pansament) (conform listei din anunț). | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 1 buc. |
| 4 | 4 | Detectore de fum și gaz (emitor alarmă sonoră, tensiune 9V) | 44400000-4 Diverse produse fabricate şi articole conexe | 65 buc. |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1 Mărfuri de uz gospodăresc Mărfuri de uz gospodăresc (conform listei din anunț). | 30 634,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | LOTUL 2 Instrumente și mecanizme Instrumente și mecanizme (conform listei din anunț). | 15 800,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 3 | LOTUL III Containere cu capac (material plastic netoxic, rezistent la prelucrare chimică,culoare transparentă, închiderea ermetică, pentru soluții dezinfectante/instrumente, material pansament)
Containere cu capac (material plastic netoxic, rezistent la prelucrare chimică,culoare transparentă, închiderea ermetică, pentru soluții dezinfectante/instrumente, material pansament) (conform listei din anunț).
| 19 491,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 4 | LOTUL IV Detectore de fum și gaz (emitor alarmă sonoră, tensiune 9V) Detectore de fum și gaz (emitor alarmă sonoră, tensiune 9V) | 10 075,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
13.05.2025 17:21 UTC · Metoda de personalizare halate – broderie vs. DTF
Având în vedere că în specificațiile achiziției este menționată broderia pe halate, dorim să întrebăm dacă ar fi acceptată ca alternativă aplicarea siglei prin imprimare DTF (Direct to Film). Această metodă oferă un aspect vizual clar, culori vii și o rezistență bună la spălări repetate.
Răspunsul autorității: procedura dată este achiziţionarea inventar și marfuri de uz gospodăresc, pentru anul 2025.
Documente 2
- anunt achizitie inventar moale 2025.semnat.signed.pdf
- anunt marfuri de uz gaspodăresc 2025.signed.signed.pdf
Oferte depuse 5
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 2 | 26 226,18 MDL | În examinare | 19.05.2025 18:06 UTC |
| SRL DENIADI | 1 | 82 575,75 MDL | În examinare | 19.05.2025 18:06 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 13 014,55 MDL | În examinare | 19.05.2025 18:07 UTC |
| BIG DISTRIBUTION SRL | 3 | 10 379,83 MDL | În examinare | 19.05.2025 18:13 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 9 477,00 MDL | În examinare | 19.05.2025 18:07 UTC |
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 2 | 26 226,18 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.06.2025 13:21 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: mărfuri de uz gospodăresc, 2025.pdf ↗ | 1 | 82 575,75 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.06.2025 13:21 UTC |
| BIG DISTRIBUTION SRL | 3 | 10 379,83 MDL | Ofertele au fost respinse | 05.06.2025 11:22 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 13 014,55 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.06.2025 13:23 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: mărfuri de uz gospodăresc, 2025.pdf ↗ | 4 | 9 477,00 MDL | Câștigător desemnat | 09.06.2025 13:25 UTC |
Modificări oficiale 1
14.05.2025 05:39 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 4 | 9 477,00 MDL | Contract în pregătire | 09.06.2025 13:25 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.