Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1747136183075
privind achiziţionarea inventar moale, conform necesitatilor IMSP AMT Rîșcani pentru anul 2025,
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
217 350,00 MDL
Până la termen
expirat
26.05.2025 11:34 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
privind achiziţionarea inventar moale, conform necesitatilor IMSP AMT Rîșcani pentru anul 2025,
Parametrii achiziției
- CPV
- 18 › 18100000-0 · Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 217 350,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP AMT Riscani · 217 350,00 MDL · 2025-05-13 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
20.05.2025 · 11:34 UTC
Clarificarea condițiilor
13.05.2025 → 21.05.2025 11:34 UTC
Se primesc oferte
21.05.2025 → 26.05.2025 11:34 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.05.2025
Executarea contractului
02.06.2025 → 31.12.2025 12:51 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Halat medicinal pentru femei/ bărbați (conform listei din anunț) | 18100000-0 Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii | 1 buc. |
| 2 | 2 | Costum chirurgical pentru femei/bărbaț (conform listei din anunț) | 18100000-0 Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii | 1 buc. |
| 3 | 3 | Lengerie medicală (conform listei din anunț) | 18100000-0 Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii | 1 buc. |
| 4 | 4 | Flanea culoare albă, bumbac 100%, lățime de la 1,5 cm pînă la 2,40 cm, pentru confecționarea căptușelelor în serviciul fizioterapie | 18100000-0 Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii | 100 m |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1. Halat medicinal pentru femei/ bărbați Halat medicinal pentru femei/ bărbați | 160 050,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Lotul 2. Costum chirurgical pentru femei/bărbați Costum chirurgical pentru femei/bărbați | 29 200,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Lotul 3. Lengerie medicală Lengerie medicală | 13 100,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Lotul 4. Flanea albă Flanea albă | 15 000,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 02.06.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 2
13.05.2025 17:23 UTC · Metoda de personalizare halate – broderie vs. DTF
Având în vedere că în specificațiile achiziției este menționată broderia pe halate, dorim să întrebăm dacă ar fi acceptată ca alternativă aplicarea siglei prin imprimare DTF (Direct to Film). Această metodă oferă un aspect vizual clar, culori vii și o rezistență bună la spălări repetate.
Răspunsul autorității: Cu referire la procesul de ,,broderie,, solicitarea rămine neschimbată.
16.05.2025 07:35 UTC · Broderie
Vă rugăm să adăugați imaginea logo-ului
Răspunsul autorității: imaginea logo-ului va fi anexata la procedura.
Documente 2
- anunt achizitie inventar moale 2025.semnat.signed.pdf
- logo amt riscani.jpg
Oferte depuse 10
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| COM TEX | 4 | 4 170,00 MDL | În examinare | 26.05.2025 07:43 UTC |
| SARM SA | 1 | 125 460,00 MDL | În examinare | 26.05.2025 09:15 UTC |
| COM TEX | 2 | 18 682,40 MDL | În examinare | 26.05.2025 07:42 UTC |
| COM TEX | 3 | 7 913,75 MDL | În examinare | 26.05.2025 07:42 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 1 | 133 250,00 MDL | În examinare | 21.05.2025 12:07 UTC |
| SARM SA | 2 | 18 832,00 MDL | În examinare | 26.05.2025 09:16 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 2 | 160 983,33 MDL | În examinare | 21.05.2025 12:08 UTC |
| SARM SA | 4 | 4 800,00 MDL | În examinare | 26.05.2025 09:17 UTC |
| COM TEX | 1 | 122 846,25 MDL | În examinare | 26.05.2025 07:41 UTC |
| SARM SA | 3 | 11 730,00 MDL | În examinare | 26.05.2025 09:16 UTC |
Decizii de atribuire 10
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| COM TEX | 2 | 16 995,00 MDL | Câștigător desemnat | 19.06.2025 06:21 UTC |
| SARM SA | 2 | 17 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.05.2025 12:05 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 2 | 160 983,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.05.2025 12:05 UTC |
| COM TEX Documentele deciziei: inventar moale 2025.pdf ↗ | 1 | 115 995,00 MDL | Câștigător desemnat | 19.06.2025 06:21 UTC |
| SARM SA | 1 | 116 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.05.2025 12:05 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 1 | 133 250,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.05.2025 12:05 UTC |
| COM TEX | 4 | 4 170,00 MDL | Câștigător desemnat | 19.06.2025 06:24 UTC |
| SARM SA | 4 | 4 800,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.05.2025 12:05 UTC |
| COM TEX | 3 | 7 913,75 MDL | Câștigător desemnat | 19.06.2025 06:22 UTC |
| SARM SA | 3 | 11 730,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.05.2025 12:05 UTC |
Modificări oficiale 1
20.05.2025 11:34 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| COM TEX | 1 | 115 995,00 MDL | Contract în pregătire | 19.06.2025 06:21 UTC |
| COM TEX | 2 | 16 995,00 MDL | Contract în pregătire | 19.06.2025 06:22 UTC |
| COM TEX | 3 | 7 913,75 MDL | Contract în pregătire | 19.06.2025 06:22 UTC |
| COM TEX | 4 | 4 170,00 MDL | Contract în pregătire | 19.06.2025 06:24 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.