Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1747032157127
echipament de securitate
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
441 666,67 MDL
Până la termen
expirat
21.05.2025 08:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
15
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
echipament de securitate
Parametrii achiziției
- CPV
- 35 › 35120000-1 · Sisteme şi dispozitive de supraveghere şi de securitate
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 441 666,67 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- BANCA NATIONALA A MOLDOVEI · 441 666,67 MDL · 2025-05-12 → 2025-12-30 · echipament de securitate
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
19.06.2025 · 10:38 UTC
Clarificarea condițiilor
12.05.2025 → 16.05.2025 13:00 UTC
Se primesc oferte
16.05.2025 → 21.05.2025 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
22.05.2025
Executarea contractului
30.05.2025 → 30.12.2025 21:00 UTC
Obiectele achiziției 35
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Înregistrator video IP | 35121000-8 Echipament de securitate | 1 buc. |
| 2 | 1 | Servicii de instalare, punere în funcțiune | 35121000-8 Echipament de securitate | 1 unitate |
| 3 | 1 | Conexiuni și elemente de contact | 35121000-8 Echipament de securitate | 1 buc. |
| 4 | 1 | Tub flexibil | 35121000-8 Echipament de securitate | 100 m |
| 5 | 1 | Camera video IP Doom interior | 35121000-8 Echipament de securitate | 2 buc. |
| 6 | 1 | Camera video IP BULLET exterior | 35121000-8 Echipament de securitate | 24 buc. |
| 7 | 1 | Camera video IP Speed Dome exterior | 35121000-8 Echipament de securitate | 6 buc. |
| 8 | 1 | Hard disk | 35121000-8 Echipament de securitate | 2 buc. |
| 9 | 1 | Monitor | 35121000-8 Echipament de securitate | 2 buc. |
| 10 | 1 | Mouse | 35121000-8 Echipament de securitate | 2 buc. |
| 11 | 1 | Canal cablu | 35121000-8 Echipament de securitate | 30 m |
| 12 | 1 | Cablu HDMI | 35121000-8 Echipament de securitate | 2 buc. |
| 13 | 1 | Switch PoE | 35121000-8 Echipament de securitate | 4 buc. |
| 14 | 1 | UPS Sursă de alimentare neîntreruptibilă | 35121000-8 Echipament de securitate | 4 buc. |
| 15 | 1 | Cablu adaptor PC-SFC14M-01 | 35121000-8 Echipament de securitate | 16 buc. |
| 16 | 1 | Prelungitor | 35121000-8 Echipament de securitate | 4 buc. |
| 17 | 1 | Cablu de rețea | 35121000-8 Echipament de securitate | 1 800 m |
| 18 | 1 | Cablu electric | 35121000-8 Echipament de securitate | 120 m |
| 19 | 1 | Dulap de tip server | 35121000-8 Echipament de securitate | 4 buc. |
| 20 | 2 | Amplificator | 35121000-8 Echipament de securitate | 1 buc. |
| 21 | 2 | Panou/ Controler de alarmă | 35121000-8 Echipament de securitate | 1 buc. |
| 22 | 2 | Difuzor de tavan | 35121000-8 Echipament de securitate | 45 buc. |
| 23 | 2 | Difuzor de perete | 35121000-8 Echipament de securitate | 25 buc. |
| 24 | 2 | Microfon | 35121000-8 Echipament de securitate | 2 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 35) | ||||
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1: Sistem de supraveghere video - | 291 666,67 MDL | mun.Chişinău BD.GRIGORE VIERU N.1 | 30.05.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Lot 2: Sistem de notificare audio - | 95 833,33 MDL | mun.Chişinău BD.GRIGORE VIERU N.1 | 30.05.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Lot 3: Barieră cu lanț - | 54 166,67 MDL | mun.Chişinău BD.GRIGORE VIERU N.1 | 30.05.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
14.05.2025 08:49 UTC · capacitatile HDD
Numărul de HDD minim 8!
Spuneti-ne va rog ce se are în vedere la această descriere a registratorului ?
Răspunsul autorității: Bună Ziua! Este necesar ca registratorul video să fie înzestrat cu 8 ieșiri SATA pentru 8 HDD, capacitatea minimă conform caracteristicilor tehnice 16TB per port SATA. Succese!
Documente 4
- 202505120952_Anunt de participare.doc
- 202505120953_Caiet de sarcini.docx
- 202505120954_Documentatia Standard noua-model.docx
- 202505120954_DUAE.doc
Oferte depuse 15
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| ExpresMarket SRL | 2 | 84 000,00 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:17 UTC |
| PERIMETRU INTELIGENT | 1 | 260 000,00 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:19 UTC |
| Media Security | 2 | 98 380,70 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:55 UTC |
| BEST GATES | 3 | 54 166,67 MDL | În examinare | 16.05.2025 13:13 UTC |
| SRL Exterior | 2 | 81 628,87 MDL | În examinare | 21.05.2025 06:53 UTC |
| ISECURITY COMPANY | 1 | 277 939,48 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:33 UTC |
| ISECURITY COMPANY | 2 | 97 172,96 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:34 UTC |
| Lisnic Alarm SRL | 1 | 290 000,00 MDL | În examinare | 20.05.2025 12:45 UTC |
| PERIMETRU INTELIGENT | 2 | 85 000,00 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:21 UTC |
| ExpresMarket SRL | 3 | 48 750,00 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:17 UTC |
| Media Security | 1 | 264 386,03 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:26 UTC |
| IS SERVICII PAZA A MAI | 1 | 436 879,11 MDL | În examinare | 20.05.2025 13:22 UTC |
| SRL Exterior | 1 | 250 348,75 MDL | În examinare | 21.05.2025 06:51 UTC |
| ExpresMarket SRL | 1 | 240 000,00 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:17 UTC |
| Media Security | 3 | 45 777,00 MDL | În examinare | 21.05.2025 07:58 UTC |
Decizii de atribuire 15
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Media Security | 1 | 218 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.05.2025 05:56 UTC |
| ExpresMarket SRL | 1 | 218 999,00 MDL | Câștigător desemnat | 29.07.2025 06:41 UTC |
| SRL Exterior | 1 | 219 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| ISECURITY COMPANY | 1 | 258 990,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| Lisnic Alarm SRL | 1 | 259 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| PERIMETRU INTELIGENT | 1 | 260 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| IS SERVICII PAZA A MAI | 1 | 436 879,11 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| SRL Exterior | 2 | 69 999,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 03.06.2025 07:28 UTC |
| ExpresMarket SRL | 2 | 70 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 29.07.2025 06:40 UTC |
| PERIMETRU INTELIGENT | 2 | 85 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| ISECURITY COMPANY | 2 | 97 172,96 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| Media Security | 2 | 98 380,70 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
| Media Security | 3 | 45 722,83 MDL | Ofertele au fost respinse | 19.06.2025 10:38 UTC |
| ExpresMarket SRL | 3 | 48 750,00 MDL | Câștigător desemnat | 29.07.2025 06:40 UTC |
| BEST GATES | 3 | 54 166,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 22.05.2025 12:52 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| ExpresMarket SRL | 1 | 218 999,00 MDL | Contract în pregătire | 29.07.2025 06:42 UTC |
| ExpresMarket SRL | 2 | 70 000,00 MDL | Contract în pregătire | 29.07.2025 06:42 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.