RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1746452365886

Servicii privind examinarea stării fitosanitare a vegetației forestiere și evaluarea masei lemnoase la casa de odihnă ”La Nistru”

Anulată Atribuire directă ·Criteriu de atribuire: Doar prețul

Motivul anulării

Sursa oficială nu conține motivul (marcaj tehnic).

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
6 136,10 MDL
Până la termen
Fără termen
Pentru acest tip de achiziție nu se publică un termen deschis de depunere
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii privind examinarea stării fitosanitare a vegetației forestiere și evaluarea masei lemnoase la casa de odihnă ”La Nistru”

Parametrii achiziției

CPV
7777700000-7 · Servicii conexe pescuitului
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Atribuire directă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
6 136,10 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
BANCA NATIONALA A MOLDOVEI · 6 136,10 MDL · 2025-03-20 → 2025-12-30 · Servicii privind examinarea stării fitosanitare a vegetației forestiere și evaluarea masei lemnoase la casa de odihnă ”
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
06.05.2025 · 08:11 UTC
Se primesc oferte
01.03.2025
Desemnarea câștigătorului
05.05.2025
Executarea contractului
20.03.2025 → 31.12.2025 13:44 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Servicii privind examinarea stării fitosanitare a vegetației forestiere și evaluarea masei lemnoase la casa de odihnă ”La Nistru”77700000-7
Servicii conexe pescuitului
2 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii privind examinarea stării fitosanitare a vegetației forestiere și evaluarea masei lemnoase la casa de odihnă ”La Nistru”
-
6 136,10 MDLmun.Chişinău
BD.GRIGORE VIERU N.1
20.03.2025 → 31.12.2025Anulată

Documente 0

Documentele nu sunt publicate în sursa oficială.

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
INSTITUTUL DE CERCETARI SI AMENAJARI SILVICE I.S.
Prețurile unitare ale câștigătorului: 6 136,10 MDL/buc.
6 136,10 MDL
Suma fără TVA: 6 763,32
În examinare05.05.2025 13:44 UTC

Modificări oficiale 1

06.05.2025 08:11 UTC · Anulare · Anunț de participare
GRESALA TEHNICA
string

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
INSTITUTUL DE CERCETARI SI AMENAJARI SILVICE I.S.6 136,10 MDLAnulată05.05.2025 13:44 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.