Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1746006916438
Consumabile pentru dispozitive medicale
Завершена
Закупка малой стоимости (микро)
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
242 445,00 MDL
До дедлайна
истёк
08.05.2025 08:15 UTC
Лоты
16
Поданные предложения
28
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Consumabile pentru dispozitive medicale
Параметры закупки
- CPV
- 33 › 33100000-1 · Echipamente medicale
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости (микро)
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 275 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- IMSP Institutul Oncologic · 275 000,00 MDL · 2025-05-19 → 2025-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
01.05.2025 · 09:45 UTC
Разъяснение условий
30.04.2025 → 02.05.2025 09:45 UTC
Принимают предложения
02.05.2025 → 08.05.2025 08:15 UTC
Определение победителя
08.05.2025
Исполнение контракта
12.05.2025 → 31.12.2025 11:55 UTC
Предметы закупки 16
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Bisturiu electric monopolar (reutilizabil) ARC 250 Bowa, ARC 400 | 33100000-1 Echipamente medicale | 150 шт. |
| 2 | 2 | Bisturiu electric monopolar (reutilizabil) Excell 400 MCDSe | 33100000-1 Echipamente medicale | 150 шт. |
| 3 | 3 | Electrod pasiv monopolar cu cablu 2,5m, reutilizabil adult, pentru electrocoagulator Excell 400 MCDSe | 33100000-1 Echipamente medicale | 10 шт. |
| 4 | 4 | Electrod pasiv monopolar din cu cablu 2,5m, reutilizabil, adult, pentru electrocoagulator ARC 250, 400, Bowa | 33100000-1 Echipamente medicale | 10 шт. |
| 5 | 5 | Tastatură cu butoane pentru Aspirator CA-MI Hospivac 350 | 33100000-1 Echipamente medicale | 5 шт. |
| 6 | 6 | Senzor de mână adult reutilizabil pentru ToFscan (software 1.8) | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 7 | 7 | Fixator pentru senzor de reacție NMT tip curelușă (NM13901) pentru Monitor de pacient BeneVision N12 | 33100000-1 Echipamente medicale | 10 ед. |
| 8 | 8 | Set de cabluri pentru interconectarea la cablu de pacient NMT model NM13101 | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 ед. |
| 9 | 9 | Senzor de O2: 0208766 sau (Type: OOM102 & M-16HL) - utilizat în interiorului echipamentului montat pe ieșirea din mixer | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 10 | 10 | Senzor de O2: 0230009 (Type: KE25 cpl. (leaded) sau 0230033 (Type: KE25 cpl. (unleaded) - senzor chimic instalat în modulul de pacient (MLF-42HL) | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 11 | 11 | Senzor O2 pentru ventilator pulmonar SV650, Mindray | 33100000-1 Echipamente medicale | 3 шт. |
| 12 | 12 | Bearing, Ball 2.5x6x2.6 mm pentru Analizator Selectro ProS (3053-037) | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 13 | 13 | Housing electrode pentru Analizatorul EasyLyte Na/K | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 14 | 14 | Lampă UV p/u PURELAB Flex | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 15 | 15 | Filtru de purificare, p/u Flex 3 sau 4 | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 16 | 16 | Lampă halogen 12V 75W pentru analizator PCR cu termociclare 7500 Real-Time PCR Systems | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
Лоты 16
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bisturiu electric monopolar (reutilizabil) ARC 250 Bowa, ARC 400 | 83 580,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 2 | Bisturiu electric monopolar (reutilizabil) Excell 400 MCDSe | 83 580,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 3 | Electrod pasiv monopolar cu cablu 2,5m, reutilizabil adult, pentru electrocoagulator Excell 400 MCDSe | 7 000,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 4 | Electrod pasiv monopolar din cu cablu 2,5m, reutilizabil, adult, pentru electrocoagulator ARC 250, 400, Bowa | 7 000,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 5 | Tastatură cu butoane pentru Aspirator CA-MI Hospivac 350 | 8 000,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 6 | Senzor de mână adult reutilizabil pentru ToFscan (software 1.8) | 13 685,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Не состоялась |
| 7 | Fixator pentru senzor de reacție NMT tip curelușă (NM13901) pentru Monitor de pacient BeneVision N12 | 4 700,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 8 | Set de cabluri pentru interconectarea la cablu de pacient NMT model NM13101 | 1 600,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 9 | Senzor de O2: 0208766 sau (Type: OOM102 & M-16HL) - utilizat în interiorului echipamentului montat pe ieșirea din mixer Senzor de O2: 0208766
sau (Type: OOM102 & M-16HL) -
utilizat în interiorului
echipamentului montat pe
ieșirea din mixer
| 1 500,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 10 | Senzor de O2: 0230009 (Type: KE25 cpl. (leaded) sau 0230033 (Type: KE25 cpl. (unleaded) - senzor chimic instalat în modulul de pacient (MLF-42HL) Senzor de O2: 0230009
(Type: KE25 cpl. (leaded) sau
0230033 (Type: KE25 cpl.
(unleaded) - senzor chimic
instalat în modulul de pacient
(MLF-42HL)
| 3 800,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Не состоялась |
| 11 | Senzor O2 pentru ventilator pulmonar SV650, Mindray | 7 200,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 12 | Bearing, Ball 2.5x6x2.6 mm pentru Analizator Selectro ProS (3053-037) | 600,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 13 | Housing electrode pentru Analizatorul EasyLyte Na/K | 1 800,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 14 | Lampă UV p/u PURELAB Flex | 8 000,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Не состоялась |
| 15 | Filtru de purificare, p/u Flex 3 sau 4 | 5 000,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Не состоялась |
| 16 | Lampă halogen 12V 75W pentru analizator PCR cu termociclare 7500 Real-Time PCR Systems | 5 400,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Не состоялась |
Вопросы и ответы 2
30.04.2025 16:03 UTC · Greșeală în caietul de sarcini
Vă rugăm să revizuiți caietul de sarcini, deoarece în coloana ,,Descrierea tehnică” ați indicat descrierea altor produse.
Ответ заказчика: Va multumim ca ne-ati atras atentia. Specificatia tehnica a fost actualizata. Verificati va rog.
30.04.2025 16:08 UTC · Număr cicluri de sterilizare
Bisturiu electric monopolar (reutilizabil) Excell 400 MCDSe - vă rugăm câte cicluri de sterilizare se solicită pentru acest bituriu.
Ответ заказчика: Specificatia tehnica a fost actualizata. Verificati va rog.
Документы 3
- anunt de participare valoare mica (2).doc
- specificatia.docx
- specificatie consumabile.docx
Поданные предложения 28
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| DataControl SRL | 5 | 3 200,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 09:10 UTC |
| DataControl SRL | 11 | 3 300,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 09:10 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 9 | 1 360,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 08:04 UTC |
| ÎM „Dutchmed-M” SRL | 11 | 4 500,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 10:04 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 1 | 104 250,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 07:58 UTC |
| GBG-MLD SRL | 13 | 1 800,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 05:56 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 3 | 9 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 08:02 UTC |
| Electeh SRL | 11 | 3 300,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 03:14 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 2 | 104 250,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 07:59 UTC |
| DataControl SRL | 2 | 114 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 09:09 UTC |
| MED-M | 3 | 25 600,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 17:06 UTC |
| ÎM „Dutchmed-M” SRL | 7 | 5 700,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 10:04 UTC |
| MED-M | 5 | 6 975,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 17:06 UTC |
| GBG-MLD SRL | 12 | 750,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 05:56 UTC |
| DataControl SRL | 1 | 114 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 09:09 UTC |
| DataControl SRL | 9 | 990,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 09:10 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 4 | 9 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 08:03 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 11 | 3 960,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 08:04 UTC |
| MED-M | 2 | 73 125,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 17:06 UTC |
| ÎM „Dutchmed-M” SRL | 8 | 9 700,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 10:04 UTC |
| GBG-MLD SRL | 1 | 262 500,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 05:55 UTC |
| Jako Life Clinic | 9 | 7 128,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 08:05 UTC |
| Electeh SRL | 9 | 1 200,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 03:14 UTC |
| MED-M | 1 | 73 125,00 MDL | На рассмотрении | 07.05.2025 17:06 UTC |
| Показать ещё (24 / 28) | ||||
Решения о присуждении 33
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| 6 | — | Предложений не поступило | 08.05.2025 08:15 UTC | |
| 10 | — | Предложений не поступило | 08.05.2025 08:15 UTC | |
| 14 | — | Предложений не поступило | 08.05.2025 08:15 UTC | |
| 15 | — | Предложений не поступило | 08.05.2025 08:15 UTC | |
| 16 | — | Предложений не поступило | 08.05.2025 08:15 UTC | |
| GBG-MLD SRL | 13 | 1 800,00 MDL | Победитель определён | 16.05.2025 08:11 UTC |
| MED-M | 1 | 73 125,00 MDL | Победитель определён | 16.05.2025 08:01 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 1 | 104 250,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 10:47 UTC |
| DataControl SRL | 1 | 114 000,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 10:49 UTC |
| GBG-MLD SRL | 1 | 262 500,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 10:50 UTC |
| MED-M | 2 | 73 125,00 MDL | Победитель определён | 16.05.2025 08:04 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 2 | 104 250,00 MDL | Итог не раскрыт | 08.05.2025 08:15 UTC |
| DataControl SRL | 2 | 114 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 08.05.2025 08:15 UTC |
| DataControl SRL | 5 | 3 200,00 MDL | Победитель определён | 16.05.2025 08:07 UTC |
| MED-M | 5 | 6 975,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 11:37 UTC |
| DataControl SRL | 11 | 3 300,00 MDL | Победитель определён | 16.05.2025 08:10 UTC |
| Electeh SRL | 11 | 3 300,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 11:44 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 11 | 3 960,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 11:45 UTC |
| ÎM „Dutchmed-M” SRL | 11 | 4 500,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 11:46 UTC |
| ÎM „Dutchmed-M” SRL | 8 | 9 700,00 MDL | Победитель определён | 16.05.2025 08:09 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 4 | 9 000,00 MDL | Победитель определён | 16.05.2025 08:06 UTC |
| DataControl SRL | 4 | 12 200,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 11:33 UTC |
| MED-M | 4 | 25 600,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 11:34 UTC |
| GBG-MLD SRL | 4 | 42 500,00 MDL | Предложения отклонены | 08.05.2025 11:35 UTC |
| Показать ещё (24 / 33) | ||||
Официальные изменения 1
01.05.2025 09:45 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 11
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| MED-M | 1 | 73 125,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:02 UTC |
| MED-M | 2 | 73 125,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:04 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 3 | 9 000,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:06 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 4 | 9 000,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:07 UTC |
| DataControl SRL | 5 | 3 200,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:08 UTC |
| ÎM „Dutchmed-M” SRL | 7 | 5 700,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:08 UTC |
| ÎM „Dutchmed-M” SRL | 8 | 9 700,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:09 UTC |
| DataControl SRL | 9 | 990,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:10 UTC |
| DataControl SRL | 11 | 3 300,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:10 UTC |
| GBG-MLD SRL | 12 | 750,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:11 UTC |
| GBG-MLD SRL | 13 | 1 800,00 MDL | Договор в подготовке | 16.05.2025 08:12 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.