Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1745993896224
Echipament geodezic: telemetre laser cu vizor optic
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
400 000,00 MDL
Până la termen
expirat
09.05.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Echipament geodezic: telemetre laser cu vizor optic
Parametrii achiziției
- CPV
- 38 › 38200000-7 · Instrumente de geologie şi de geofizică
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 400 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Cadastrul Bunurilor Imobile · 400 000,00 MDL · 2025-04-30 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
06.05.2025 · 06:12 UTC
Clarificarea condițiilor
30.04.2025 → 06.05.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
06.05.2025 → 09.05.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
12.05.2025
Executarea contractului
12.05.2025 → 31.12.2025 12:13 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Echipament geodezic: telemetre laser cu vizor optic | 38200000-7 Instrumente de geologie şi de geofizică | 57 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Echipament geodezic: telemetre laser cu vizor optic | 400 000,00 MDL | mun.Chişinău str. A.Puskin 47 | 12.05.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 7
06.05.2025 06:12 UTC · Clasa de protecție IP
Indicați clasa de protecție conform standardului pe care l-ați specificat
Răspunsul autorității: IP-68
06.05.2025 06:15 UTC · Precizie
Indicați ce distanță de măsurare ar trebui să fie oferită o astfel de precizie. Acest lucru ar trebui să fie standardizat pentru fiecare clasă de echipamente.
Răspunsul autorității: 0-200 METRI
06.05.2025 06:19 UTC · Distanța de măsurare
clarificați ce vreți să spuneți. De obicei, acest parametru este setat ca un interval de distanțe măsurate, de exemplu 1-250m
Răspunsul autorității: DE LA 0 - 200 METRI
06.05.2025 06:21 UTC · Prelungitor pentru măsurări în locuri greu accesibile
Specificați parametrii necesari sau dați un exemplu de dispozitiv necesar
Răspunsul autorității: Compatibil cu aparatul de măsurare
06.05.2025 06:24 UTC · Memoria de date - ultimele rezultate de calcul cu elemente grafice
specificați sensul sau dați un exemplu de descriere a dispozitivului sau a funcției necesare
Răspunsul autorității: Până la 30 măsurări
06.05.2025 06:26 UTC · Minim /maxim distanțe
clarificați ce vreți să spuneți.
Răspunsul autorității: Minim 0,01 cm - 200,0 metri
06.05.2025 06:28 UTC · Caet de sarcini
să precizeze care elemente ale CS sunt obligatorii și care pot fi opționale.
Răspunsul autorității: Buna ziua, conform caietului de sarcini toate cele 11 poziții sunt obligatorii, respectiv si cerințele pct.16 din Anunțul de participare (tabel)
Documente 6
- anexa 22 specificații tehnice.docx
- anexa 23 specificații de preț.docx
- anunț de participare.signed.pdf
- caiet de sarcini.signed.pdf
- documentația standard bunuri și servicii.docx
- duae.signed.pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Noventiq International | 359 955,00 MDL | În examinare | 08.05.2025 09:15 UTC |
| Red Center | 427 000,00 MDL | În examinare | 06.05.2025 13:31 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Noventiq International | 359 955,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.05.2025 12:22 UTC |
| Red Center | 427 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.06.2025 13:43 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Red Center | 427 000,00 MDL | Contract în pregătire | 02.06.2025 13:43 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.