RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1745911997019

Achiziţionarea produselor alimentare sezoniere

Anulată Atribuire directă ·Criteriu de atribuire: Doar prețul

Motivul anulării

Sursa oficială nu conține motivul (marcaj tehnic).

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
83 441,25 MDL
Până la termen
Fără termen
Pentru acest tip de achiziție nu se publică un termen deschis de depunere
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Achiziţionarea produselor alimentare sezoniere

Parametrii achiziției

CPV
0303200000-3 · Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Atribuire directă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
83 441,25 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
PRIMARIA ORASULUI NISPORENI · 83 441,25 MDL · 2025-03-19 → 2025-04-29 · Achiziţionarea produselor alimentare sezoniere
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
29.04.2025 · 07:44 UTC
Se primesc oferte
01.03.2025
Executarea contractului
19.03.2025 → 30.04.2025 07:36 UTC

Obiectele achiziției 20

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Ouă de gaină03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
2 760 kg
2Cartofi albi03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
594,3 kg
3Cartofi roșii03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
265,3 kg
4Cartofi roz03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
42 kg
5Varză 03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
297,7 kg
6Varză de pekin împach03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
21 kg
7Varză de pekin 03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
97,7 kg
8Ceapă 03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
374,6 kg
9Ceapă roșie03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
10 kg
10Morcov03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
36,8 kg
11Morcov spălat03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
306 kg
12Sfeclă roșie03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
184,9 kg
13Sfeclă roșie spl03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
5,2 kg
14Verdeață03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
19,2 kg
15Ardei kapia03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
41 kg
16Conopidă03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
73,1 kg
17Mere03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
655,2 kg
18Banane03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
351 kg
19Mandarine03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
492,9 kg
20Lamâie03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
40,6 kg

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Achiziţionarea produselor alimentare sezoniere
-
83 441,25 MDLor.Nisporeni
str. Alexandru cel bun, 55
19.03.2025 → 30.04.2025Anulată

Documente 0

Documentele nu sunt publicate în sursa oficială.

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
Lot anulat29.04.2025 07:44 UTC

Modificări oficiale 1

29.04.2025 07:44 UTC · Anulare · Anunț de participare
S-a dublat raporatrea
string