Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1745486127778
Aparate de aer condiționat, incl. instalarea – 2025
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
327 820,00 MDL
До дедлайна
истёк
09.05.2025 06:30 UTC
Лоты
5
Поданные предложения
17
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Aparate de aer condiționat, incl. instalarea – 2025
Параметры закупки
- CPV
- 39 › 39710000-2 · Aparate electrice de uz casnic
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 328 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- IMSP Institutul de Medicina Urgenta · 328 000,00 MDL · 2025-05-10 → 2025-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
24.04.2025 · 09:20 UTC
Разъяснение условий
24.04.2025 → 30.04.2025 06:30 UTC
Принимают предложения
30.04.2025 → 09.05.2025 06:30 UTC
Определение победителя
12.05.2025
Исполнение контракта
10.05.2025 → 31.12.2025 00:00 UTC
Предметы закупки 5
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1.Condiţioner Invertor 9000 BTU/h | 39717200-3 Aparate de aer condiţionat | 4 шт. |
| 2 | 2 | 2.Condiţioner Invertor 12000 BTU/h | 39717200-3 Aparate de aer condiţionat | 5 шт. |
| 3 | 3 | 3.Condiţioner Invertor 18000 BTU/h | 39717200-3 Aparate de aer condiţionat | 2 шт. |
| 4 | 4 | 4.Condiţioner Invertor 24000 BTU/h (slip de perete) | 39717200-3 Aparate de aer condiţionat | 3 шт. |
| 5 | 5 | 5.Condiţioner Invertor 24000 BTU/h (casetă de tavan) | 39717200-3 Aparate de aer condiţionat | 6 шт. |
Лоты 5
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.Condiţioner Invertor 9000 BTU/h Condiţioner de tip Invertor, capacitate la răcire 9000 BTU/h. Tip unitate: Split de perete. Funcţii: Răcire, Încălzire, Dezumidificare, Ionizare, Ventilare. Funcție de uscare a vaporizatorului interior de condensat. Alimentare: Monofazat. Clasa de eficienţă energetică A++. Capacitatea la răcire: 2,7Kw; Capacitatea la încălzire: 2,8Kw; SEER/SCOP: 6,1/5,1. Funcţionare la temperaturi exterioare scăzute (până la -15°C). Unitate internă: Nivel de zgomot: 38/36/26 Db(A); Debit de aer: 470/420/370/250 m³/h; Filtre antibacteriologice. Unitate externă: Agent frigorific R32; Nivel de zgomot: 55 Db(A); Suporturi; Traseu frigorific 5 m.l. p/u fiecare condiţioner, cablu/canal 60x60mm - 3m/l. Inclusiv lucrări de montare: la comandă în decurs de 24 ore. Termen de garanție: minim 24 luni. | 38 160,00 MDL | mun.Chişinău str.Toma Ciorbă, 1 | 10.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 2 | 2.Condiţioner Invertor 12000 BTU/h Condiţioner de tip Inventor, capacitate la răcire 12000BTU/h. Tip unitate: Split de perete. Funcţii: Răcire, Încălzire, Dezumidificare, Ionizare, Ventilare. Funcție de uscare a vaporizatorului interior de condensat. Alimentare: Monofazat. Clasa de eficienţă energetică A++. Capacitatea la răcire: 3,6 Kw; Capacitatea la încălzire: 3,8 Kw; SEER/SCOP: 7,2/5,3; Funcţionare la temperaturi exterioare scăzute (până la -15°C). Unitate internă: Nivel de zgomot: 33/36/38/ Db(A); Debit de aer: 550/500/430/330 m³/h; Filtre antibacteriologice. Unitate externă: Agent frigorific R32; Nivel de zgomot: 52 Db(A); Suporturi; Traseu frigorific 5 m.l. p/u fiecare condiţioner, cablu/canal 60x60mm - 3m/l. Inclusiv lucrări de montare: la comandă în decurs de 24 ore. Termen de garanție: minim 24 luni. | 61 300,00 MDL | mun.Chişinău str.Toma Ciorbă, 1 | 10.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 3 | 3.Condiţioner Invertor 18000 BTU/h Condiţioner de tip Invertor, capacitate la răcire 18000BTU/h. Tip unitate: Split de perete. Funcţii: Răcire, Încălzire, Dezumidificare, Ionizare, Ventilare. Funcție de uscare a vaporizatorului de condensat. Alimentare: Monofazat. Clasa de eficienţă energetică A++. Capacitatea la răcire: 4,7 Kw; Capacitatea la încălzire: 4,9 Kw; SEER/SCOP: 6,7/5,4. Funcţionare la temperaturi exterioare scăzute (până la -15°C). Unitate internă; Nivel de zgomot: 31/34/38/ Db(A); Debit de aer: 550/500/430/330 m³/h; Filtre antibacteriologice. Unitate externă: Nivel de zgomot: 56 Db(A); Agent frigorific R32. Suporturi; Traseu frigorific 5 m.l. p/u fiecare condiționer, cablu/canal 60x60mm - 3m/l. Inclusiv lucrări de montare: la comandă în decurs de 24 ore. Termen de garanție: minim 24 luni. | 28 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Toma Ciorbă, 1 | 10.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 4 | 4.Condiţioner Invertor 24000 BTU/h (slip de perete) Condiţioner de tip Invertor, capacitate la răcire 24000BTU/h. Tip unitate: Split de perete. Funcţii: Răcire, Încălzire, Dezumidificare, Ionizare, Ventilare. Funcție de uscare a vaporizatorului de condensat. Alimentare: Monofazat. Clasa de eficienţă energetică A++. Capacitatea la răcire: 5,9 Kw. Capacitatea la încălzire: 6,4 Kw. SEER/SCOP: 6,7/5,4. Funcţionare la temperaturi exterioare scăzute (până la -15°C). Unitate internă: Nivel de zgomot: 47.0/41/36.0 Db(A); Debit de aer: 1005/802/650 m³/h; Filtre antibacteriologice. Unitate externă: Nivel de zgomot: 56 Db(A); Agent frigorific R32. Suporturi; Traseu frigorific 10 m.l. p/u fiecare condiţioner, cablu/canal 60x60mm - 8m/l. Inclusiv lucrări de montare: la comandă în decurs de 24 ore. Termen de garanție: minim 24 luni. | 60 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Toma Ciorbă, 1 | 10.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
| 5 | 5.Condiţioner Invertor 24000 BTU/h (casetă de tavan) Condiţioner de tip Invertor, capacitate la răcire 24000BTU/h. Tip unitate: Casetă de tavan. Funcţii: Răcire, Încălzire, Dezumidificare, Ionizare, Ventilare. Funcție de uscare a vaporizatorului de condensat. Alimentare: Monofazat. Clasa de eficienţă energetică A++. Capacitatea la răcire: 6Kw. Capacitatea la încălzire: 6,5 Kw. SEER/SCOP: 6,7/5,4. Funcţionare la temperaturi exterioare scăzute (până la -15°C). Unitate internă tip casetă: Nivel de zgomot: 47.0/41/36.0 Db(A); Debit de aer: 1005/802/650 m³/h; Filtre antibacteriologice. Unitate externă: Nivel de zgomot: 56 Db(A); Agent frigorific R32. Suporturi; Traseu frigorific 10 m.l p/u fiecare condiţioner, cablu/canal 60x60mm - 8m/l. Inclusiv lucrări de montare: la comandă în decurs de 24 ore. Termen de garanție: minim 24 luni. | 139 560,00 MDL | mun.Chişinău str.Toma Ciorbă, 1 | 10.05.2025 → 31.12.2025 | Присуждено |
Документы 4
- 5.anunt de participare 21411737.pdf
- 6.doc. standard 21411737.docx
- 7.duae.doc
- 8.declaratie (new 24.11.20).doc
Поданные предложения 17
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| BTS PRO | 2 | 49 275,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 13:58 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 2 | 37 916,66 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 16:11 UTC |
| Feniximpex SRL | 4 | 44 753,49 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:20 UTC |
| Feniximpex SRL | 3 | 22 361,30 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:20 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 4 | 45 000,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 16:11 UTC |
| Feniximpex SRL | 1 | 29 223,16 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:19 UTC |
| BTS PRO | 4 | 50 925,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 13:58 UTC |
| Feniximpex SRL | 2 | 37 476,55 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:19 UTC |
| BTS PRO | 3 | 28 035,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 13:58 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 3 | 23 333,33 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 16:11 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 4 | 56 268,87 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:05 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 2 | 49 337,05 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:02 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 1 | 36 521,04 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:00 UTC |
| BTS PRO | 1 | 31 860,00 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 13:58 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 1 | 29 333,33 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 16:11 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 3 | 29 416,98 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:03 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 5 | 141 740,28 MDL | На рассмотрении | 08.05.2025 14:06 UTC |
Решения о присуждении 17
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Feniximpex SRL | 1 | 26 900,00 MDL | Победитель определён | 22.05.2025 06:39 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 1 | 27 000,00 MDL | Предложения отклонены | 13.05.2025 14:09 UTC |
| BTS PRO | 1 | 29 000,00 MDL | Предложения отклонены | 13.05.2025 14:10 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 1 | 36 139,44 MDL | Итог не раскрыт | 12.05.2025 12:14 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. Документы решения: 13.scrisoare instiintare 21411737.pdf ↗ | 4 | 41 500,00 MDL | Предложения отклонены | 22.05.2025 06:40 UTC |
| Feniximpex SRL | 4 | 42 900,00 MDL | Победитель определён | 22.05.2025 06:41 UTC |
| BTS PRO | 4 | 50 925,00 MDL | Предложения отклонены | 13.05.2025 14:12 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 4 | 56 268,87 MDL | Итог не раскрыт | 12.05.2025 12:14 UTC |
| Feniximpex SRL | 3 | 21 514,00 MDL | Победитель определён | 22.05.2025 06:39 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 3 | 21 718,00 MDL | Предложения отклонены | 13.05.2025 14:08 UTC |
| BTS PRO | 3 | 28 035,00 MDL | Предложения отклонены | 13.05.2025 14:12 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 3 | 29 416,98 MDL | Итог не раскрыт | 12.05.2025 12:14 UTC |
| Feniximpex SRL | 2 | 35 000,00 MDL | Победитель определён | 22.05.2025 06:39 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 2 | 35 387,00 MDL | Предложения отклонены | 13.05.2025 14:08 UTC |
| BTS PRO | 2 | 45 000,00 MDL | Предложения отклонены | 13.05.2025 14:11 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 2 | 48 724,05 MDL | Итог не раскрыт | 12.05.2025 12:14 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 5 | 141 740,28 MDL | Победитель определён | 22.05.2025 06:40 UTC |
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 5
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Feniximpex SRL | 1 | 26 900,00 MDL | Договор в подготовке | 22.05.2025 06:40 UTC |
| Feniximpex SRL | 2 | 35 000,00 MDL | Договор в подготовке | 22.05.2025 06:40 UTC |
| Feniximpex SRL | 3 | 21 514,00 MDL | Договор в подготовке | 22.05.2025 06:40 UTC |
| PROIECT COMERCIAL SERVICE SRL | 5 | 141 740,28 MDL | Договор в подготовке | 22.05.2025 06:41 UTC |
| Feniximpex SRL | 4 | 42 900,00 MDL | Договор в подготовке | 22.05.2025 06:41 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.