RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1745401484826

teren de sport multifuncțional pe terenul cu nr.cadastral 7126207027 din com.Gălășeni, raionul Rîșcani

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
809 620,00 MDL
Până la termen
expirat
07.05.2025 15:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Construcția unui teren de sport multifuncțional pe terenul cu nr.cadastral 7126207027 din com.Gălășeni, raionul Rîșcani

Parametrii achiziției

CPV
4545210000-2 · Lucrări de construcţii de clădiri
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
809 620,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
PRIMARIA COMUNEI GALASENI · 809 620,00 MDL · 2025-04-23 → 2025-12-30 · Construcția unui teren de sport multifuncțional pe terenul cu nr.cadastral 7126207027 din com.Gălășeni, raionul Rîșcani
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
08.05.2025 · 07:50 UTC
Clarificarea condițiilor
23.04.2025 → 28.04.2025 14:00 UTC
Se primesc oferte
28.04.2025 → 07.05.2025 15:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
07.05.2025
Executarea contractului
14.05.2025 → 31.12.2025 13:19 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Construcția unui teren de sport multifuncțional pe terenul cu nr.cadastral 7126207027 din com.Gălășeni, raionul Rîșcani45212200-8
Lucrări de construcţii de complexe sportive
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1teren de sport multifuncțional pe terenul cu nr.cadastral 7126207027 din com.Gălășeni, raionul Rîșcani
conform Caietului de sarcini
809 620,00 MDLs.Gălăşeni
-
14.05.2025 → 31.12.2025Atribuit

Documente 4

  • 202504231615_anunt de participare SE2_2024.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire23.04.2025
  • 202504231615_caiet de sarcini SE_2.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire23.04.2025
  • 202504231615_documentatia standard SE_2024.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.04.2025
  • 202504231615_duae_SE_2024.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire23.04.2025

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
II Gamureac Alexandru688 579,00 MDLÎn examinare07.05.2025 08:55 UTC
B.I.C.E. - INVEST - Europa688 279,32 MDLÎn examinare07.05.2025 11:25 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
B.I.C.E. - INVEST - Europa688 279,32 MDLOfertele au fost respinse08.05.2025 07:50 UTC
II Gamureac Alexandru688 579,00 MDLCâștigător desemnat28.05.2025 08:17 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
II Gamureac Alexandru688 579,00 MDLContract în pregătire28.05.2025 08:29 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.