RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1744978708263

Achiziționarea dispozitivelor medicale conform necesităților insituțiilor medico-sanitare publice (listă suplimentară nr.9)

Завершена Открытый тендер ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
1 884 003,32 MDL
До дедлайна
истёк
22.05.2025 09:15 UTC
Лоты
15
Поданные предложения
46
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Achiziționarea dispozitivelor medicale conform necesităților insituțiilor medico-sanitare publice (listă suplimentară nr.9)

Параметры закупки

CPV
3333100000-1 · Echipamente medicale
Категория
Товары
Тип процедуры
Открытый тендер
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
1 884 003,33 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
CENTRUL PENTRU ACHIZITII PUBLICE CENTRALIZATE IN SANATATE · 1 884 003,33 MDL · 2025-04-18 → 2025-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
29.04.2025 · 09:15 UTC
Разъяснение условий
18.04.2025 → 01.05.2025 09:15 UTC
Принимают предложения
01.05.2025 → 22.05.2025 09:15 UTC
Определение победителя
23.05.2025
Исполнение контракта
30.05.2025 → 31.12.2025 00:00 UTC

Предметы закупки 15

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Lot nr. 1 Autorefractometru33100000-1
Echipamente medicale
1 шт.
22Lot nr. 2 Audiometru33100000-1
Echipamente medicale
1 шт.
33Lot nr. 3 Microscop binocular, simplu33100000-1
Echipamente medicale
2 шт.
44Lot nr. 4 Centrifugă, de laborator (8-12 tuburi)33100000-1
Echipamente medicale
1 шт.
55Lot nr. 5 Monitor pentru monitorizarea funcțiilor vitale (caracteristici de baza cu accesorii Adult, Pediatric)33100000-1
Echipamente medicale
8 шт.
66Lot nr. 6 Placă de transferuri laterale a pacienului33100000-1
Echipamente medicale
10 шт.
77Lot nr. 7 sterlizator 33100000-1
Echipamente medicale
1 шт.
88Lot nr. 8 Sigilator automat de pungi pentru sterilizare33100000-1
Echipamente medicale
4 шт.
99Lot nr. 9 Instalație de vacuum medical33100000-1
Echipamente medicale
1 шт.
1010Lot nr. 10 Lampă chirurgicală mobilă33100000-1
Echipamente medicale
1 шт.
1111Lot nr. 11 Hotă cu flux laminar33100000-1
Echipamente medicale
1 шт.
1212Lot nr. 12 Pat manual de ingrijire a pacientului, 3 manivele33100000-1
Echipamente medicale
20 шт.
1313Lot nr. 13 Guler de radioprotecție (adult)33100000-1
Echipamente medicale
2 шт.
1414Lot nr. 14 Dispozitiv pentru reabilitarea genunchiului și a șoldului33100000-1
Echipamente medicale
3 шт.
1515Lot nr. 15 Ochelari de protecție radiologică33100000-1
Echipamente medicale
4 шт.

Лоты 15

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Lot nr. 1 Autorefractometru71 650,83 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Итог не подведён
2Lot nr. 2 Audiometru60 225,83 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Итог не подведён
3Lot nr. 3 Microscop binocular, simplu23 110,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
4Lot nr. 4 Centrifugă, de laborator (8-12 tuburi)15 750,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Итог не подведён
5Lot nr. 5 Monitor pentru monitorizarea funcțiilor vitale (caracteristici de baza cu accesorii Adult, Pediatric)195 200,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
6Lot nr. 6 Placă de transferuri laterale a pacienului170 000,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
7Lot nr. 7 sterlizator 14 400,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Итог не подведён
8Lot nr. 8 Sigilator automat de pungi pentru sterilizare100 000,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
9Lot nr. 9 Instalație de vacuum medical333 333,33 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Итог не подведён
10Lot nr. 10 Lampă chirurgicală mobilă83 333,33 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
11Lot nr. 11 Hotă cu flux laminar100 000,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
12Lot nr. 12 Pat manual de ingrijire a pacientului, 3 manivele425 000,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
13Lot nr. 13 Guler de radioprotecție (adult)3 000,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
14Lot nr. 14 Dispozitiv pentru reabilitarea genunchiului și a șoldului275 000,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено
15Lot nr. 15 Ochelari de protecție radiologică14 000,00 MDLmun.Chişinău
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
30.05.2025 → 31.12.2025Присуждено

Вопросы и ответы 4

23.04.2025 14:31 UTC · Specificația tehnică
În specificații tehnice este scris că paturile sunt cu reglări mecanice. Pentru ce se dă specificația Alimentare ~220V, 50 Hz? Vă rugăm să concretizați ce fel de pat are nevoie instituția, ca să înțelegem corect de care model să depunem. Mulțumim!
Ответ заказчика: Mulțumim pentru clarificarea depusă, în documentația de atribuire pentru Lotul nr. 12 Pat manual de îngrijire a pacientului, 3 manivele nu se regăsește cerința tehnică ,,Alimentare ~220V, 50 Hz”. Vă rugăm să consultați cu atenție documentația tehnică aferentă acestui lot, pentru a evita confuziile.
24.04.2025 04:58 UTC · lot 15 ochelari de protectie
Rugam sa revizuiti greutatea mentionata in specificatia solicitata - Greutate ≤ 0,05 kg. Nu exista asa greutate pt un echivalent în Pb: 0,75 mm (frontal)/ 0,50 mm (lateral).
Ответ заказчика: Mulțumim pentru clarificarea depusă, se accepta modificarea din Greutate ≤ 0,05 kg în greutate ≤ 0,1 kg.
24.04.2025 05:45 UTC · LOT 12
Având în vedere faptul că paturile cu 5 funcții necesită în mod obligatoriu 4 manivele, vă rugăm să analizați posibilitatea de a modifica configurația tehnică astfel: fie prin modificarea numărului de manivele necesare, de la 3 la 4 fie prin diminuarea numărului de funcții ale patului de la 5 la 3, în conformitate cu nevoile și specificațiile actuale.
Ответ заказчика: Mulțumim pentru clarificarea depusă.
24.04.2025 05:48 UTC · intrebarea din 24 apr 2025, 08:45
Intrebarea a fost plasata din greseala, este destinata altei LD. Va rugam să o omiteti.
Ответ заказчика: Mulțumim pentru clarificarea depusă.

Документы 7

  • anunt de participare_pentru publicare_lista 9.signed.pdf
    только метаданныеДокументация закупки18.04.2025
  • contract nou.docx
    только метаданныеДокументация закупки18.04.2025
  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docx
    только метаданныеДокументация закупки18.04.2025
  • duae_ro_0 (1).doc
    только метаданныеДокументация закупки18.04.2025
  • formularele_.xlsx
    только метаданныеДокументация закупки29.04.2025
    Документы с тем же названием: 2
  • anunt de participare_modificare29.04.signed.pdf
    только метаданныеДокументация закупки29.04.2025

Поданные предложения 46

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
AELO GRUP12327 760,00 MDLНа рассмотрении21.05.2025 09:30 UTC
DataControl SRL1516 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 07:09 UTC
AELO GRUP133 676,00 MDLНа рассмотрении21.05.2025 09:32 UTC
Triumf-Motiv SRL8113 200,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:31 UTC
Medica Sens12315 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:07 UTC
DataControl SRL12325 600,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 07:09 UTC
Profilabdiagnostic SRL418 070,00 MDLНа рассмотрении14.05.2025 08:18 UTC
Medica Sens5247 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:05 UTC
Triumf-Motiv SRL1191 500,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:32 UTC
ÎM „Dutchmed-M” SRL14274 500,00 MDLНа рассмотрении21.05.2025 14:39 UTC
Medica Sens327 600,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:05 UTC
Triumf-Motiv SRL6156 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:31 UTC
DataControl SRL326 530,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 07:07 UTC
QUALITY MEDICAL DEVICES SRL12336 400,00 MDLНа рассмотрении21.05.2025 18:21 UTC
Serana Grup Srl165 000,00 MDLНа рассмотрении21.05.2025 11:28 UTC
GBG-MLD SRL8129 600,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 06:18 UTC
Ecochimie327 700,00 MDLНа рассмотрении21.05.2025 13:24 UTC
Medica Sens11125 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:07 UTC
Neotec12365 000,00 MDLНа рассмотрении20.05.2025 08:10 UTC
Triumf-Motiv SRL12366 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:32 UTC
Triumf-Motiv SRL1056 700,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:31 UTC
Medica Sens8118 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:06 UTC
Triumf-Motiv SRL5191 200,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 08:31 UTC
DataControl SRL132 000,00 MDLНа рассмотрении22.05.2025 07:09 UTC
Показать ещё (24 / 46)

Решения о присуждении 46

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Ecochimie1183 830,00 MDLПобедитель определён17.09.2025 05:23 UTC
Medist Grup SRL1190 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:52 UTC
Triumf-Motiv SRL1191 500,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:53 UTC
Medica Sens11125 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:55 UTC
AELO GRUP1513 552,00 MDLПобедитель определён17.09.2025 05:20 UTC
DataControl SRL1516 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:52 UTC
Triumf-Motiv SRL8110 800,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:50 UTC
Medica Sens8110 900,00 MDLПобедитель определён17.09.2025 05:27 UTC
GBG-MLD SRL8129 600,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:53 UTC
Triumf-Motiv SRL5191 200,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:50 UTC
AELO GRUP5213 998,00 MDLПобедитель определён17.09.2025 05:17 UTC
ÎM „Dutchmed-M” SRL5214 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:53 UTC
Medica Sens5247 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:54 UTC
SA Tehoptimed12231 066,67 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:51 UTC
Medica Sens12279 995,00 MDLПобедитель определён17.09.2025 05:30 UTC
DataControl SRL12280 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:54 UTC
AELO GRUP12280 838,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:55 UTC
Triumf-Motiv SRL12295 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:56 UTC
QUALITY MEDICAL DEVICES SRL12336 400,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 09:13 UTC
Neotec12365 000,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 09:35 UTC
SA Tehoptimed711 279,17 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:50 UTC
Medica Sens259 600,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:50 UTC
MED-M270 870,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:51 UTC
EDELMED270 880,00 MDLПредложения отклонены10.06.2025 08:53 UTC
Показать ещё (24 / 46)

Официальные изменения 1

29.04.2025 09:15 UTC
General change of Contract Notice

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 10

ПоставщикЛотПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
DataControl SRL325 200,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:02 UTC
AELO GRUP5213 998,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:03 UTC
MED-M6219 300,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:03 UTC
Medica Sens8110 900,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:03 UTC
Medica Sens1075 600,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:03 UTC
Ecochimie1183 830,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:04 UTC
Medica Sens12279 995,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:04 UTC
DataControl SRL132 000,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:04 UTC
ÎM „Dutchmed-M” SRL14254 500,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:04 UTC
AELO GRUP1513 552,00 MDLДоговор в подготовке20.01.2026 14:05 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.