Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1744614950637
Reconstrucția acoperișului Casei de Cultură Micăuți și renovarea fațadei
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
spre modificare
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
4 251 517,00 MDL
Până la termen
expirat
05.05.2025 11:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reconstrucția acoperișului Casei de Cultură Micăuți și renovarea fațadei
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 4 251 517,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primăria comunei Micăuți r. Strășeni · 4 251 517,00 MDL · 2025-04-14 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
17.04.2025 · 12:19 UTC
Clarificarea condițiilor
14.04.2025 → 26.04.2025 07:30 UTC
Se primesc oferte
26.04.2025 → 05.05.2025 11:00 UTC
Executarea contractului
19.05.2025 → 30.12.2025 08:17 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Reconstrucția acoperișului Casei de Cultură Micăuți și renovarea fațadei | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 km |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reconstrucția acoperișului Casei de Cultură Micăuți și renovarea fațadei | 4 251 517,00 MDL | s.Micăuţi s. Micăuți r. Strășeni | 19.05.2025 → 30.12.2025 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 4
14.04.2025 08:55 UTC · Clarificari
Care este sursa de finantare a lucrarilor date ?
Răspunsul autorității: Buna ziua. Sursa de finantare este ONDRL Satul European si bugetul local APL Micauti ca contributie.
14.04.2025 11:53 UTC · Garantia pentru oferta
Buna ziua, garantia pentru oferta este 2 % din valoarea ofertei cu TVA sau fara TVA?
Răspunsul autorității: Buna ziua. Garantia din suma ofertei cu TVA.
15.04.2025 07:30 UTC · Anunt de participare
Garantia pentru oferta la concus se ea fara Tva,pentru ca d-stra cind decizeti cistigatorul luati in consideratie suma fara Tva.Lamuriti dupa ce regulament va conduceti.
Răspunsul autorității: Buna. Garantia achitam conform prevederilor legii nr. 131 din 03.07.2015, art. 68, pct (6). 2% din valoarea ofertei fără taxa pe valoarea adăugată.
15.04.2025 07:43 UTC · Garantia pentru oferta
Răspuns (15 apr 2025, 09:33):
Buna ziua. Garantia din suma ofertei cu TVA.
Buna ziua, Conform Legii achizitiilor publice nr. 131 din 03.07.2015, art. 68, pct (6) Cuantumul garanţiei pentru ofertă nu trebuie să depăşească 2% din valoarea ofertei fără taxa pe valoarea adăugată.
Vă rugam sa faceti corectarile de rigoare!
Răspunsul autorității: Buna ziua. Garantia va rugam sa achitati exact cum prevede Legii achizitiilor publice nr. 131 din 03.07.2015, art. 68, pct (6).
Documente 7
- anunț de participare modificat 2 (2).signed (1).pdf
- cs 2-1-1 acoperisn9 m caiet de sarcini.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 14.04.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 14.04.2025 · doar metadate · Original ↗
- cs 2-1-2 fatada reparatien9 m caiet de sarcini.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 14.04.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 14.04.2025 · doar metadate · Original ↗
- d s lucrari.docx
- duae.docx
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Lot anulat | 17.04.2025 12:19 UTC |
Modificări oficiale 1
17.04.2025 12:19 UTC · Anulare · Anunț de participare
Reconstrucția acoperișului Casei de Cultură Micăuți și renovarea fațadei
spre modificare