Finalizată
CPV 22100000-1
Limba și literatura rusă (limba de instruire)
Valoarea lotului
713 640,00
MDL
Status
Finalizată
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar calitatea
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
08.04.2025 18:20→ 01.05.2025 11:30
Depunere
01.05.2025 11:30→ 16.06.2025 11:30
Evaluare
16.06.2025 11:30
Examinate
fără date
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Obiectul achiziției
1
1
Limba și literatura rusă (limba de instruire)
22100000-1
Cărţi, broşuri şi pliante tipărite
Cantitate: 8 400 Bucata
Documentele achiziției
4
PDF
anunț de participare.signed (8).pdf
Documentația de atribuire · 08.04.2025 18:20
PDF
caiet de sarcini.signed (7).pdf
Documentația de atribuire · 08.04.2025 18:20
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
20.02.2026 → 20.05.2026
89 z.
Locul executării
mun.Chişinău
Chişinău, Piaţa Marii Adunări Naţionale, 1
-
Context de piață
Calcul Tenderidupă codul 22100000 · în 12 luni: 517 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
470,0024 973,00 MDL
acest lot: 713 640,00 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții
·în regiunea mun. Chișinău: 172
Istoricul autorității
Calcul Tenderi Ministerul Educației și Cercetării · pe toată perioada145
achiziții
50
cu câștigător
12
nedesfășurate
31
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
BTS PRO
(15)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 2210 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
registre cataloage
INTREPRINDEREA MUNICIPALA "ALIMPRODAN"
1 477,50
finalizat · atribuit
procurarea cartilor pentru biblioteca publica
MINISTERUL EDUCAȚIEI ȘI CERCETARII
2 339,62
finalizat · atribuit
CARTI TIPARITE
NASTAS TUDOR
4 545,45
finalizat · atribuit
LITERATURA ARTISTICA
S.R.L. "MEDIA GRUP LITERA"
10 728,00
finalizat · atribuit
LITERATURA ARTISTICA
S.R.L. "MEDIA GRUP LITERA"
9 272,00
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.