RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1743510131249

Achiziție echipamente necesare Spațiilor Prietenoase Tinerilor în cadrul proiectului "Youth Civic Engagement Initiative"

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
120 500,00 MDL
Până la termen
expirat
16.04.2025 20:30 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Decizia se examinează

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Prezentul Apel Public (în continuare - Apel) privind achiziția echipamentului necesar dotării Spațiilor Prietenoase Tinerilor în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ).

Parametrii achiziției

CPV
3030200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Manual
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
120 500,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AO RENAȘTEREA · 120 500,00 MDL · 2025-04-01 → 2025-04-29
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
01.04.2025 · 12:49 UTC
Clarificarea condițiilor
01.04.2025 → 13.04.2025 12:00 UTC
Se primesc oferte
13.04.2025 → 16.04.2025 20:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
16.04.2025
Executarea contractului
18.04.2025 → 29.04.2025 15:00 UTC

Obiectele achiziției 14

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Masă de birou modern (68x50x75(cm))30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
15 buc.
21Scaun de birou (43x40x86(cm)) - Tip Antares/Velvet30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
15 buc.
31Raft de birou (110x36x220(cm)) - Tip Rio30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
2 buc.
41Tablă flipchart clasic mobil (70 x 100 cm)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
52Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
62Imprimantă multifuncțională EPSON ( Tehnologie: Inkjet)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
73Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
83Imprimantă multifuncțională EPSON ( Tehnologie: Inkjet)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
93Proiector BenQ/Epson, Luminozitate: 3000-4000 lumeni30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
104Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
114Ecran Smart TV Samsung QLED 4K/8K30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
124Suport mobil Ecran TV - Tip Gembird/Reflecta30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
135Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.
145Proiector BenQ/Epson, Luminozitate: 3000-4000 lumeni30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 buc.

Loturi 5

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Carahasani;
Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Carahasani în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ).
24 300,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
18.04.2025 → 29.04.2025Nereușită
2Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Copceac;
Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Copceac în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ).
19 300,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
18.04.2025 → 29.04.2025Rezultat nestabilit
3Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Crocmaz;
Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Crocmaz în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ).
27 300,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
18.04.2025 → 29.04.2025Rezultat nestabilit
4Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Popeasca;
Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Popeasca în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ).
25 300,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
18.04.2025 → 29.04.2025Rezultat nestabilit
5Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Talmaza;
Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Talmaza în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ).
24 300,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
18.04.2025 → 29.04.2025Rezultat nestabilit

Documente 3

  • duae_ro_0.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire01.04.2025
  • 2ten25_terms_conditions_eq (1).pdf
    doar metadateSpecificații tehnice01.04.2025
  • 2_ ten25giz_apel_oferte_sca (1).pdf
    doar metadateAnunț de participare01.04.2025

Oferte depuse 4

OfertantLotValoareaStatusPublicat
BTS PRO220 342,65 MDLÎn examinare16.04.2025 11:20 UTC
BTS PRO515 796,00 MDLÎn examinare16.04.2025 11:20 UTC
BTS PRO421 354,65 MDLÎn examinare16.04.2025 11:20 UTC
BTS PRO326 502,65 MDLÎn examinare16.04.2025 11:20 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
1Nu s-au depus oferte16.04.2025 20:30 UTC
BTS PRO326 502,65 MDLDecizia se examinează16.04.2025 20:30 UTC
BTS PRO220 342,65 MDLDecizia se examinează16.04.2025 20:30 UTC
BTS PRO515 796,00 MDLDecizia se examinează16.04.2025 20:30 UTC
BTS PRO421 354,65 MDLDecizia se examinează16.04.2025 20:30 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True