Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1743496473451
Achiziție echipamente necesare Spațiilor Prietenoase Tinerilor în cadrul proiectului "Youth Civic Engagement Initiative"
Anulată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Manual
Motivul anulării
Eroare la elaborare anunț de participare.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
120 500,00 MDL
Până la termen
expirat
17.04.2025 14:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Prezentul Apel Public (în continuare - Apel) privind achiziția echipamentului necesar dotării Spațiilor Prietenoase Tinerilor în comunitățile partenere are loc în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ).
Parametrii achiziției
- CPV
- 30 › 30200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 120 500,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- AO RENAȘTEREA · 120 500,00 MDL · 2025-04-01 → 2025-04-19
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
01.04.2025 · 09:57 UTC
Clarificarea condițiilor
01.04.2025 → 13.04.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
13.04.2025 → 17.04.2025 14:00 UTC
Executarea contractului
18.04.2025 → 19.04.2025 09:16 UTC
Obiectele achiziției 13
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Masă de birou modern (68x50x75(cm)) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 15 buc. |
| 2 | 1 | Scaun de birou (43x40x86(cm)) - Tip Antares/Velvet | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 15 buc. |
| 3 | 1 | Raft de birou (110x36x220(cm)) - Tip Rio | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 2 buc. |
| 4 | 1 | Tablă flipchart clasic mobil (70 x 100 cm) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 5 | 2 | Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 6 | 2 | Imprimantă multifuncțională EPSON ( Tehnologie: Inkjet) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 7 | 3 | Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 8 | 3 | Imprimantă multifuncțională EPSON ( Tehnologie: Inkjet) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 9 | 4 | Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 10 | 4 | Ecran Smart TV Samsung QLED 4K/8K | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 11 | 4 | Suport mobil Ecran TV - Tip Gembird/Reflecta | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 12 | 5 | Desktop PC Dell/Lenovo/ Asus (Tip CPU: Intel Core i5 13400) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
| 13 | 5 | Proiector BenQ/Epson, Luminozitate: 3000-4000 lumeni | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 buc. |
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Carahasani; Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Carahasani în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ). | 24 300,00 MDL | s.Talmaza str. 27 august 182 | 18.04.2025 → 19.04.2025 | Anulată |
| 2 | Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Copceac; Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Copceac în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ). | 19 300,00 MDL | s.Talmaza str. 27 august 182 | 18.04.2025 → 19.04.2025 | Anulată |
| 3 | Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Crocmaz; Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Crocmaz în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ). | 27 300,00 MDL | s.Talmaza str. 27 august 182 | 18.04.2025 → 19.04.2025 | Anulată |
| 4 | Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Popeasca; Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Popeasca în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ). | 25 300,00 MDL | s.Talmaza str. 27 august 182 | 18.04.2025 → 19.04.2025 | Anulată |
| 5 | Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Talmaza; Livrarea echipamentului pentru dotarea Spațiului Prietenos Tinerilor Talmaza în cadrul în cadrul proiectului “Youth Civic Engagement Initiative”, realizat de A.O. RENAȘTEREA și implementat cu sprijinul proiectului “EU4Youth: Implicarea și Abilitarea Tinerilor”, cofinanțat de Uniunea Europeană și Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și Dezvoltare (BMZ). | 24 300,00 MDL | s.Talmaza str. 27 august 182 | 18.04.2025 → 19.04.2025 | Anulată |
Documente 3
- 2ten25_terms_conditions_eq.pdf
- duae_ro_0.doc
- 2_ ten25giz_apel_oferte_sca.pdf
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Lot anulat | 01.04.2025 09:57 UTC | |
| 2 | — | Lot anulat | 01.04.2025 09:57 UTC | |
| 3 | — | Lot anulat | 01.04.2025 09:57 UTC | |
| 4 | — | Lot anulat | 01.04.2025 09:57 UTC | |
| 5 | — | Lot anulat | 01.04.2025 09:57 UTC |
Modificări oficiale 2
01.04.2025 09:48 UTC
General change of Contract Notice
01.04.2025 09:57 UTC · Anulare · Anunț de participare
Achiziție echipamente necesare Spațiilor Prietenoase Tinerilor în cadrul proiectului "Youth Civic Engagement Initiative"
Eroare la elaborare anunț de participare.