Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1742999491635
Filtre Hepa pentru sistemul de ventilare în săli de operații și terapie intensivă pentru anul 2025
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
499 636,67 MDL
Până la termen
expirat
05.04.2025 14:38 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
11
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Filtre Hepa pentru sistemul de ventilare în săli de operații și terapie intensivă pentru anul 2025
Parametrii achiziției
- CPV
- 42 › 42510000-4 · Schimbătoare de căldură, echipamente de climatizare şi refrigerare şi dispozitive de filtrare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 499 636,67 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · 499 636,67 MDL · 2025-04-07 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
31.03.2025 · 13:38 UTC
Clarificarea condițiilor
26.03.2025 → 02.04.2025 13:38 UTC
Se primesc oferte
02.04.2025 → 05.04.2025 14:38 UTC
Desemnarea câștigătorului
07.04.2025
Executarea contractului
07.04.2025 → 31.12.2025 00:00 UTC
Obiectele achiziției 32
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lot 1.1 Filtre HEPA H 13 610-915-78 | 42514310-8 Filtre de aer | 3 buc. |
| 2 | 1 | Lot 1.2 Filtre HEPA H 14 610-915-78 | 42514310-8 Filtre de aer | 20 buc. |
| 3 | 1 | Lot 1.3 Filtre HEPA H13 0538-1138-090 | 42514310-8 Filtre de aer | 12 buc. |
| 4 | 1 | Lot 1.4 Filtre HEPA H14 610-610-78 | 42514310-8 Filtre de aer | 4 buc. |
| 5 | 1 | Lot 1.5 Filtre HEPA H14 610-1220-78 | 42514310-8 Filtre de aer | 18 buc. |
| 6 | 1 | Lot 1.6 Filtre HEPA H14 535-915-78 | 42514310-8 Filtre de aer | 14 buc. |
| 7 | 1 | Lot 1.7 Filtre HEPA H14 535-535-78 | 42514310-8 Filtre de aer | 8 buc. |
| 8 | 1 | Lot 1.8 Filtre HEPA H14 1220-610-90 cu canelură | 42514310-8 Filtre de aer | 24 buc. |
| 9 | 1 | Lot 1.9 Filtre HEPA H14 610-1220-(minim 68, maxim 69) | 42514310-8 Filtre de aer | 28 buc. |
| 10 | 1 | Lot 1.10 Filtre HEPA H14 610х1200х078 | 42514310-8 Filtre de aer | 47 buc. |
| 11 | 1 | Lot 1.11 Filtre HEPA H14 0305-0610-069 | 42514310-8 Filtre de aer | 4 buc. |
| 12 | 1 | Lot 1.12 Filtre HEPA H11 610-610-78 | 42514310-8 Filtre de aer | 2 buc. |
| 13 | 1 | Lot 1.13 Filtre HEPA H13 305-305-149/150 | 42514310-8 Filtre de aer | 1 buc. |
| 14 | 2 | Lot 2.1 Filtre M6 592-287-292 | 42514310-8 Filtre de aer | 16 buc. |
| 15 | 2 | Lot 2.2 Filtre M6 592-592-292 | 42514310-8 Filtre de aer | 26 buc. |
| 16 | 2 | Lot 2.3 Filtre M6 592-490-292 | 42514310-8 Filtre de aer | 38 buc. |
| 17 | 3 | Lot 3.1 Filtre F7 plan ondulat 762-395-48 | 42514310-8 Filtre de aer | 4 buc. |
| 18 | 3 | Lot 3.2 Filtre F9 592-287-292 | 42514310-8 Filtre de aer | 6 buc. |
| 19 | 3 | Lot 3.3 Filtre F9 592-490-292 | 42514310-8 Filtre de aer | 16 buc. |
| 20 | 3 | Lot 3.4 Filtre F9 592-592-292 | 42514310-8 Filtre de aer | 9 buc. |
| 21 | 3 | Lot 3.5 Filtre F9 695-395-600 6P | 42514310-8 Filtre de aer | 6 buc. |
| 22 | 3 | Lot 3.6 F7 695-395-500 6K | 42514310-8 Filtre de aer | 6 buc. |
| 23 | 3 | Lot 3.7 Filtre F9 595-345-350 6P | 42514310-8 Filtre de aer | 3 buc. |
| 24 | 3 | Lot 3.8 Filtre F7 595-345-350 6K | 42514310-8 Filtre de aer | 3 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 32) | ||||
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 Filtre Hepa H H 13 610*915*78 | 375 900,66 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 07.04.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Lot 2 Filtre M 6 M6 592-287-292 | 68 002,67 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 07.04.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Lot 3 Filtre F7 și F9 F7 Filtru plan ondulat 762-395-48 | 37 566,67 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 07.04.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Lot 4 Filtre G4 G4 EN779 890-383-43 | 18 166,67 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 07.04.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
29.03.2025 10:55 UTC · Termen de livrare
Va rugam sa mariti termenul de livrare pana la 45 zile dat fiind faptul ca filtrele sunt produse la comanda.
Răspunsul autorității: Bună ziua!
În scurt timp va fi atașate documentele modificate.
Documente 5
- anunt de participare.pdf
- documentatie standard.docx
Documente cu același titlu: 2
- 31.03.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 26.03.2025 · doar metadate · Original ↗
- duae.doc
- anunț de participare modificat.pdf
Oferte depuse 11
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Electeh SRL | 2 | 64 410,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 13:57 UTC |
| Bio Analitica | 3 | 33 586,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 12:24 UTC |
| Bio Analitica | 1 | 321 438,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 12:24 UTC |
| Almicom-Tech | 4 | 10 490,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 08:04 UTC |
| Almicom-Tech | 3 | 30 097,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 08:04 UTC |
| Electeh SRL | 3 | 32 375,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 13:57 UTC |
| Electeh SRL | 1 | 367 150,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 13:56 UTC |
| Almicom-Tech | 1 | 406 018,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 08:03 UTC |
| Electeh SRL | 4 | 16 340,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 13:58 UTC |
| Almicom-Tech | 2 | 59 102,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 08:04 UTC |
| Bio Analitica | 2 | 68 304,00 MDL | În examinare | 05.04.2025 12:24 UTC |
Decizii de atribuire 11
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Bio Analitica | 2 | 53 990,00 MDL | Câștigător desemnat | 22.05.2025 13:01 UTC |
| Electeh SRL | 2 | 54 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.04.2025 05:03 UTC |
| Almicom-Tech | 2 | 59 102,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.04.2025 05:04 UTC |
| Bio Analitica Documentele deciziei: deсizie de atribuire filtre hepa platforma.pdf ↗ | 1 | 321 438,00 MDL | Câștigător desemnat | 22.05.2025 12:59 UTC |
| Electeh SRL | 1 | 367 150,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.04.2025 04:59 UTC |
| Almicom-Tech | 1 | 406 018,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.04.2025 05:00 UTC |
| Electeh SRL Documentele deciziei: deсizie de atribuire filtre hepa platforma.pdf ↗ | 4 | 10 450,00 MDL | Câștigător desemnat | 22.05.2025 13:03 UTC |
| Almicom-Tech | 4 | 10 490,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.04.2025 05:08 UTC |
| Bio Analitica Documentele deciziei: deсizie de atribuire filtre hepa platforma.pdf ↗ | 3 | 27 900,00 MDL | Câștigător desemnat | 22.05.2025 13:02 UTC |
| Electeh SRL | 3 | 28 900,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.04.2025 05:06 UTC |
| Almicom-Tech | 3 | 30 097,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.04.2025 05:07 UTC |
Modificări oficiale 1
31.03.2025 13:38 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Bio Analitica | 1 | 321 438,00 MDL | Contract în pregătire | 22.05.2025 13:00 UTC |
| Bio Analitica | 2 | 53 990,00 MDL | Contract în pregătire | 22.05.2025 13:02 UTC |
| Bio Analitica | 3 | 27 900,00 MDL | Contract în pregătire | 22.05.2025 13:03 UTC |
| Electeh SRL | 4 | 10 450,00 MDL | Contract în pregătire | 22.05.2025 13:04 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.