Вернуться в каталог
Государственная закупка·ocds-b3wdp1-MD-1742990110211
Lucrari de reparație la tabara Dumbrava din s.Talmaza
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Вручную
Оценочная стоимость
666 007,00 MDL
До дедлайна
истёк
09.04.2025 10:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Lucrari de reparație la tabara Dumbrava din s.Talmaza
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Вручную
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 666 007,61 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- DIRECTIA GENERALA EDUCATIE STEFAN VODA · 666 007,61 MDL · 2025-03-21 → 2025-12-30 · Lucrari de reparație la tabara Dumbrava din s.Talmaza
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
09.04.2025 · 10:06 UTC
Разъяснение условий
26.03.2025 → 31.03.2025 08:00 UTC
Принимают предложения
31.03.2025 → 09.04.2025 10:00 UTC
Определение победителя
09.04.2025
Исполнение контракта
11.04.2025 → 30.12.2025 22:00 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de reparație la tabara Dumbrava din s.Talmaza | 45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor | 1 м² |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de reparație la tabara Dumbrava din s.Talmaza | 666 007,00 MDL | or.Ştefan Vodă Grigore Vieru 10 | 11.04.2025 → 30.12.2025 | Присуждено |
Вопросы и ответы 1
27.03.2025 13:08 UTC · Conditii exagerate
Buna ziua, Va rugam sa excludeti conditiile privind prezentarea Certificatelor ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 si disponibilități de surse financiare în mărime de 100% din valoarea pentru executarea viitorului contract, deoarece le cosiderăm abuzive si care lumiteaza participarea tuturor operatoorilor economici. pentru ce este necesar 100% din valoarea viitorului contract daca din acest contract se vor achita impozite, TVA si respectiv compania mai trebuie sa iaba si profit. Pentru un caiet de sarcini relativ simplu ati inclus cerinte exagerate.
Ответ заказчика: Direcția Generală Educație Ștefan Vodă vă informeaza că, nu consideram condiții exagerate avand in vedere ca urmează Lucrări de reparație la tabăra Dumbrava din s.Talmaza, care este o tabăra predestinata copiilor , iar având în vedere ca criteriul de atribuire contractului este cel mai bun raport preț – calitate , am introdus ISO 9001 Sistemul de management al calității lucrărilor, care asigura calitatea , ISO 14001 Sistemul de management al protecției mediului , care asigura protecția mediului aflându-se într-o zona pitoreasca , ISO 45001 Sistemul de management al sănătății și securității ocupaționale care asigura securitatea in munca ; Totodată dorim sa menționăm că cerințele stipulate în documentația de COP sunt conform prevederii legii 131, art.21 ,deoarece planificăm sa se deschidă tabăra pentru copii pe 01.06.2025 , pentru a ne asigura ca la operatorul economic dispune de surse care a asigura îndeplinirea contractului si nu vor surveni anumite situații excepționale ce vor face imposibila deschiderea tabereii in termenii stabiliți.
Документы 4
- 202503261411_anunt de participare lucrari tabara.signed.pdf
- 202503261411_documentatia standard_lucrari.docx
- 202503261411_DUAE tabara.doc
- 202503261414_caietul de sarcini 2.docx
Поданные предложения 2
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| TERMPROVIT | 459 958,55 MDL | На рассмотрении | 09.04.2025 08:58 UTC |
| Paduret Alexandru | 434 851,00 MDL | На рассмотрении | 08.04.2025 14:02 UTC |
Решения о присуждении 2
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Paduret Alexandru | 434 851,00 MDL | Победитель определён | 16.04.2025 07:44 UTC |
| TERMPROVIT | 459 958,55 MDL | Итог не раскрыт | 09.04.2025 10:00 UTC |
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Paduret Alexandru | 434 851,00 MDL | Договор в подготовке | 16.04.2025 07:45 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.