RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1742504518338

PEȘTE trim II-2025 CMV

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
96 000,00 MDL
Până la termen
expirat
29.03.2025 07:45 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

PEȘTE trim II-2025 CMV

Parametrii achiziției

CPV
1515220000-6 · Peşte, file de peşte şi alte tipuri de carne de peşte congelate
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
96 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
CENTRUL DE REABILITARE A PERSOANELOR VÎRSTNICE ȘI PERSOANELOR CU DIZABILITĂȚI (ADULTE) "SPERANȚA" · 96 000,00 MDL · 2025-04-01 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
21.03.2025 · 14:24 UTC
Clarificarea condițiilor
20.03.2025 → 26.03.2025 07:15 UTC
Se primesc oferte
26.03.2025 → 29.03.2025 07:45 UTC
Desemnarea câștigătorului
29.03.2025
Executarea contractului
01.04.2025 → 30.06.2025 00:00 UTC

Obiectele achiziției 4

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Peste15221000-3
Peşte congelat
1 unitate
2Sprote15221000-3
Peşte congelat
125 unitate
3Pește "Hec" fără cap15221000-3
Peşte congelat
800 unitate
4Conserve macrou in ulei 1/24015221000-3
Peşte congelat
130 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Peste96 000,00 MDLor.Vadul lui Vodă
or. Vadul lui Voda, str. Balneara, 11
01.04.2025 → 30.06.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

21.03.2025 11:21 UTC · Peste Hec
Buna ziua! Clarificați vă rog Pește Hec să fie carcasă fără cap sau admiteți și fileu de hec cu/fără glazură? Deoarece există o mare probabilitate de existenţă a paraziților în carcase.
Răspunsul autorității: hec hubbsi fara cap. 150-300 gr, fara glazura, impachetat pina la 5 kg cutia. Astea sunt conditiile noastre

Documente 4

  • anunt_de_participare_2-2025.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire20.03.2025
  • declarație de eligibiliate (1).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire20.03.2025
  • tabel_excel_peste trim 2-2025.xlsx
    doar metadateDocumentația de atribuire20.03.2025
  • anunț de participare pește trim. ii 2025.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire21.03.2025

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
AMAGER-COM98 700,00 MDLÎn examinare29.03.2025 06:17 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
AMAGER-COM
Documentele deciziei: decizie pește 3.pdf ↗
98 700,00 MDLCâștigător desemnat15.04.2025 05:53 UTC

Modificări oficiale 1

21.03.2025 14:24 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
AMAGER-COM98 700,00 MDLContract în pregătire15.04.2025 05:53 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.