RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1741693274776

Amenajarea teritoriului adiacent la clădirea primariei din s.Beleavinti, r.Briceni” (REPETAT)

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
859 200,00 MDL
Până la termen
expirat
27.03.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

-

Parametrii achiziției

CPV
4545400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
859 200,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
PRIMARIA SATULUI BELEAVINTI · 859 200,00 MDL · 2025-03-11 → 2025-04-29 · Amenajarea teritoriului adiacent la clădirea primariei din s.Beleavinti, r.Briceni” (REPETAT)
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
27.03.2025 · 07:09 UTC
Clarificarea condițiilor
11.03.2025 → 17.03.2025 13:00 UTC
Se primesc oferte
17.03.2025 → 27.03.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.03.2025
Executarea contractului
30.03.2025 → 30.12.2025 22:00 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de amenajarea teritoriului adiacent la clădirea primariei din s.Beleavinti, r.Briceni” (REPETAT)45400000-1
Lucrări de finisare a construcţiilor
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Amenajarea teritoriului adiacent la clădirea primariei din s.Beleavinti, r.Briceni” (REPETAT)
Conform listei volumelor de lucrări (formularul nr.1 și nr.5), documentației tehnice anexate.
859 200,00 MDLs.Beleavinţi
Independentei
30.03.2025 → 30.12.2025Atribuit

Documente 5

  • 202503111347_Anunț de participare repetat.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire11.03.2025
  • 202503111347_Documentația standart Beleavinți.docx
    doar metadateCriterii de eligibilitate11.03.2025
  • 202503111347_DUAE.docx
    doar metadateCriterii de evaluare11.03.2025
  • 202503111348_Lista volumelor de lucrări (formularele br.1 și nr.5).docx
    doar metadateSpecificații tehnice11.03.2025
  • Anunț de participare repetat.semnat.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.03.2025

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
Primaterax-nord798 520,02 MDLÎn examinare26.03.2025 13:15 UTC
SA DRUMURI-BRICENI839 180,22 MDLÎn examinare26.03.2025 10:18 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
Primaterax-nord798 520,02 MDLCâștigător desemnat27.03.2025 17:27 UTC
SA DRUMURI-BRICENI839 180,22 MDLRezultat nedivulgat27.03.2025 07:00 UTC

Modificări oficiale 1

11.03.2025 12:34 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Primaterax-nord798 520,02 MDLContract în pregătire27.03.2025 17:28 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.