RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1741267680084

privind achiziționarea formulare statistice, conform necesitatilor IMSP AMT Riscani pentru 2025

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
148 766,00 MDL
Până la termen
expirat
15.03.2025 05:57 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
12
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

privind achiziționarea formulare statistice, conform necesitatilor IMSP AMT Riscani pentru 2025

Parametrii achiziției

CPV
2222800000-8 · Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
148 766,10 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP AMT Riscani · 148 766,10 MDL · 2025-03-06 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
10.03.2025 · 05:57 UTC
Clarificarea condițiilor
06.03.2025 → 11.03.2025 05:57 UTC
Se primesc oferte
11.03.2025 → 15.03.2025 05:57 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.03.2025
Executarea contractului
01.04.2025 → 31.12.2025 13:43 UTC

Obiectele achiziției 5

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Formulare statistice (conform listei din anunț).22800000-8
Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
1 buc.
22Fișe medicale (conform listei din anunț).22800000-8
Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
1 buc.
33Registre medicale (conform listei din anunț).22800000-8
Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
1 buc.
44 Formulare auxiliare (conform listei din anunț).22800000-8
Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
1 buc.
55Registre auxiliare (conform listei din anunț).22800000-8
Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
1 buc.

Loturi 5

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lot 1. Formulare statistice (conform listei din anunț).
Formulare statistice (conform listei din anunț).
26 469,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
01.04.2025 → 31.12.2025Atribuit
2Lotul nr.2 Fișe medicale (conform listei din anunț).
Fișe medicale (conform listei din anunț).
78 140,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
01.04.2025 → 31.12.2025Atribuit
3Lotul nr. 3 Registre medicale (conform listei din anunț).
Registre medicale (conform listei din anunț).
27 880,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
01.04.2025 → 31.12.2025Atribuit
4Lotul nr.4 Formulare auxiliare (conform listei din anunț).
Formulare auxiliare (conform listei din anunț).
16 007,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
01.04.2025 → 31.12.2025Atribuit
5Lotul nr.5 Registre auxiliare (conform listei din anunț).
Registre auxiliare (conform listei din anunț).
270,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11
01.04.2025 → 31.12.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

07.03.2025 15:34 UTC · caiet de sarcini
incarcati va rog o varianta editabila a caietului de sarcini
Răspunsul autorității: A fost incarcat.

Documente 2

  • anunt formulare statistice 2025.signed.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire06.03.2025
  • anunt formulare statistice 2025.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire10.03.2025

Oferte depuse 12

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Print Caro48 155,50 MDLÎn examinare13.03.2025 14:09 UTC
ARTISORO323 300,00 MDLÎn examinare13.03.2025 13:21 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS46 891,50 MDLÎn examinare13.03.2025 15:12 UTC
ARTISORO414 430,00 MDLÎn examinare13.03.2025 13:24 UTC
Print Caro296 455,00 MDLÎn examinare13.03.2025 14:10 UTC
Print Caro5219,00 MDLÎn examinare13.03.2025 14:09 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS321 155,00 MDLÎn examinare13.03.2025 10:22 UTC
Print Caro320 271,49 MDLÎn examinare13.03.2025 14:09 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS122 907,25 MDLÎn examinare13.03.2025 10:19 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS277 470,00 MDLÎn examinare13.03.2025 10:20 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS5240,00 MDLÎn examinare13.03.2025 15:13 UTC
Print Caro124 971,00 MDLÎn examinare13.03.2025 14:10 UTC

Decizii de atribuire 12

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
FEP GRAFEMA LIBRIS
Documentele deciziei: formulare 2025.pdf ↗
320 200,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2025 13:27 UTC
ARTISORO320 270,00 MDLRezultat nedivulgat17.03.2025 12:24 UTC
Print Caro320 271,49 MDLRezultat nedivulgat17.03.2025 12:24 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS
Documentele deciziei: formulare 2025.pdf ↗
277 470,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2025 13:27 UTC
Print Caro296 455,00 MDLRezultat nedivulgat17.03.2025 12:24 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS
Documentele deciziei: formulare 2025.pdf ↗
46 891,50 MDLCâștigător desemnat01.04.2025 13:24 UTC
Print Caro48 155,50 MDLRezultat nedivulgat17.03.2025 12:24 UTC
ARTISORO414 430,00 MDLRezultat nedivulgat17.03.2025 12:24 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS
Documentele deciziei: formulare 2025.pdf ↗
122 907,25 MDLCâștigător desemnat01.04.2025 13:26 UTC
Print Caro124 971,00 MDLRezultat nedivulgat17.03.2025 12:24 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS
Documentele deciziei: formulare 2025.pdf ↗
5218,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2025 13:28 UTC
Print Caro5219,00 MDLRezultat nedivulgat17.03.2025 12:24 UTC

Modificări oficiale 1

10.03.2025 05:57 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 5

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
FEP GRAFEMA LIBRIS46 891,50 MDLContract în pregătire01.04.2025 13:25 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS122 907,25 MDLContract în pregătire01.04.2025 13:26 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS277 470,00 MDLContract în pregătire01.04.2025 13:27 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS320 200,00 MDLContract în pregătire01.04.2025 13:27 UTC
FEP GRAFEMA LIBRIS5218,00 MDLContract în pregătire01.04.2025 13:28 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.