RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1741097617202

Serviciilor de reparație a autoturnului АПТ 22

Anulată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

Oferta depusa de Vitra-Plus SRL nu corespunde documentatiei de atribuire

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
86 000,00 MDL
Până la termen
expirat
17.03.2025 15:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Serviciilor de reparație a autoturnului АПТ 22

Parametrii achiziției

CPV
5050500000-0 · Servicii de reparare şi de întreţinere a pompelor, a vanelor, a robinetelor, a containerelor de metal şi a maşinilor
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
86 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Moldelectrica · 86 000,00 MDL · 2025-03-04 → 2025-08-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
11.04.2025 · 06:22 UTC
Clarificarea condițiilor
04.03.2025 → 10.03.2025 13:00 UTC
Se primesc oferte
10.03.2025 → 17.03.2025 15:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.03.2025
Executarea contractului
28.03.2025 → 30.08.2025 13:23 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lot 1: Servicii de reparație a autoturnului АПТ 22, ZIL 433440 50500000-0
Servicii de reparare şi de întreţinere a pompelor, a vanelor, a robinetelor, a containerelor de metal şi a maşinilor
14 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lot 1: Servicii de reparație a autoturnului АПТ 22, ZIL 433440 86 000,00 MDLmun.Chişinău
str. V. Alecsandri, 78
28.03.2025 → 30.08.2025Anulată

Documente 6

  • 1anunț de participare_servicii de reparație a autoturnului.semnat.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire04.03.2025
  • anexa 1.informații generale.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire04.03.2025
  • anexa 2.formularul ofertei.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire04.03.2025
  • anexa 3.declarația operatorului economic .docx
    doar metadateDocumentația de atribuire04.03.2025
  • caiet de sarcini_reparație autoturn.docx
    doar metadateSpecificații tehnice04.03.2025
  • contract de prestări servicii.-- ajustat.docx
    doar metadateProiect de contract04.03.2025

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
Virta-Plus SRL96 665,86 MDLÎn examinare17.03.2025 10:34 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
Virta-Plus SRL96 665,86 MDLOfertele au fost respinse11.04.2025 06:20 UTC

Modificări oficiale 1

11.04.2025 06:22 UTC · Anulare · Anunț de participare
Serviciilor de reparație a autoturnului АПТ 22
Oferta depusa de Vitra-Plus SRL nu corespunde documentatiei de atribuire

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True