Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1740732054502
LUCRARI DE PAVARE A TROTUARULUI DIN S.CORLATENI,R.RISCANI
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
620 000,00 MDL
Până la termen
expirat
12.03.2025 11:14 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
LUCRARI DE PAVARE A TROTUARULUI DIN S.CORLATENI,R.RISCANI
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 620 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Corlateni · 620 000,00 MDL · 2025-02-28 → 2025-07-14
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.03.2025 · 14:36 UTC
Clarificarea condițiilor
28.02.2025 → 09.03.2025 11:14 UTC
Se primesc oferte
09.03.2025 → 12.03.2025 11:14 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.03.2025
Executarea contractului
21.03.2025 → 14.07.2025 07:56 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de pavare a trotuarului din s.Corlateni,r.Riscani | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 m |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de pavare a trotuarului din s.Corlateni,r.Riscani | 620 000,00 MDL | s.Corlăteni str.Centrala 95 | 21.03.2025 → 14.07.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 4
02.03.2025 14:36 UTC · Aucțion
Buna ziua. Rugăm să excludeți etapa de licitație electronică.
Răspunsul autorității: Sistemul automat plaseaza achizitia data la licitatie electronica.
04.03.2025 13:43 UTC · GARANTIE BANCARA 2%
BUNA ZIUA , garantia bancara 2% pe ce periaoda o facem la banca?multumesc
Răspunsul autorității: 60 zile
05.03.2025 11:55 UTC · conditii
buna ziua, sistemul nu poate singur sa includa licitatia electronica, solicitiam a seta si a exclude licitatia electronica pu a asigura o calitate inalta a lucrarilor.
Răspunsul autorității: Nu influenteaza cu nimic procedura electronica o calitate inalta a lucrarilor ,mai ales ca conform specificului lucrarilor sunt in lot.Calitatea lucrarilor reese din conformitatea lor .
06.03.2025 13:00 UTC · Nu influenteaza cu nimic procedura electronica o calitate inalta a lucrarilor
lucrările ăn cauză sunt calculate conform documentației estimate Vinsmeta, care este supusă unui deviz de cheltuieli cu prețuri fixe. Prin urmare, aceste nu pot fi incluse în licitație electronică, deoarece nu sunt bunuri comerciale fluctuante sau obiecte de colecție.
Răspunsul autorității: Conform prevederilor legale nu se interzice licitația electronica pentru lucrari
Documente 5
- anunt de participare.signed.pdf
- 2025 corlateni trotuar cu pavaj caiet de sarcini.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 28.02.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 28.02.2025 · doar metadate · Original ↗
- ds_lucrari (1).docx
- duae.docx
Oferte depuse 10
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SA Drumuri Bălți | 639 993,01 MDL | În examinare | 10.03.2025 06:47 UTC |
| SRL"OȚEL-AUTO" | 604 509,02 MDL | În examinare | 10.03.2025 10:11 UTC |
| Armat Profil SRL | 619 933,33 MDL | În examinare | 11.03.2025 16:13 UTC |
| MEDALMIR | 619 950,24 MDL | În examinare | 11.03.2025 10:37 UTC |
| Primaterax-nord | 699 261,81 MDL | În examinare | 11.03.2025 13:30 UTC |
| Drumnord-Construct | 596 613,33 MDL | În examinare | 12.03.2025 06:02 UTC |
| Nostalitserv-Prim SRL | 591 494,12 MDL | În examinare | 12.03.2025 09:00 UTC |
| Electrosistem Nord | 623 849,78 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:59 UTC |
| Gabiservicons | 515 788,20 MDL | În examinare | 10.03.2025 08:44 UTC |
| B.I.C.E. - INVEST - Europa | 618 258,40 MDL | În examinare | 11.03.2025 19:19 UTC |
Decizii de atribuire 10
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Drumnord-Construct | 484 775,00 MDL | Câștigător desemnat | 25.03.2025 12:44 UTC |
| Electrosistem Nord | 500 092,38 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| B.I.C.E. - INVEST - Europa | 500 280,40 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| Gabiservicons | 515 788,20 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| SRL"OȚEL-AUTO" | 558 009,02 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| Armat Profil SRL | 563 505,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| Nostalitserv-Prim SRL | 575 994,12 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| MEDALMIR | 589 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| SA Drumuri Bălți | 639 993,01 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
| Primaterax-nord | 699 261,81 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.03.2025 12:46 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Drumnord-Construct | 484 775,00 MDL | Contract în pregătire | 28.03.2025 08:32 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.