RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1740557886440

Produse de curățat

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
270 000,00 MDL
Până la termen
expirat
05.03.2025 09:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Produse de curățat

Parametrii achiziției

CPV
3939800000-0 · Produse de curăţat şi de lustruit
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
270 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP Spitalul raional Ștefan Vodă · 270 000,00 MDL · 2025-02-26 → 2025-12-31
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
27.02.2025 · 13:14 UTC
Clarificarea condițiilor
27.02.2025 → 01.03.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
01.03.2025 → 05.03.2025 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
06.03.2025
Executarea contractului
07.03.2025 → 31.12.2025 13:02 UTC

Obiectele achiziției 20

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Săpun cremă lichid pentru mâini. Volum- 5000 ml.39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
600 l
2Cremă pentru curățirea suprafetelor din bucatarie și baie Volum- 500ml.39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
100 buc.
3Detergent Gel pentru veselă Volum – 350 gr.39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
600 buc.
4Praf pentru curățirea suprafețelor din bucatarie și baie39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
450 buc.
5Degrasator39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
20 buc.
6Detergent pentru rufe, universal, spălare automată39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
400 kg
7Detergent pentru rufe universal,spălare manuală39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
400 kg
8Sârme pentru veselă mari (tari)39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
350 buc.
9Înălbitor lichid cu clor, automat. Volum- 1000 ml39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
500 buc.
10Pungi pentru gunoi 240 L (10 buc), 28 mkm, negru39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
150 buc.
11Pungi pentru gunoi, 35 L (50 buc),25 mkm, negru39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
1 300 buc.
12Mănuși de caucic , Mărimea M, L39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
60 buc.
13Soluție pentru geamuri Volum 500 ml.39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
60 buc.
14Săpun de mâini solid 90 gr.39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
100 buc.
15Burete de bucătărie39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
800 buc.
16Lavete (3 buc)39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
260 buc.
17Pahare de unică folosință Volum 180 ml (50buc).39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
3 000 buc.
18Produs pentru disfundarea țevelor Volum-60gr.39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
60 buc.
19Solutie anticalcar 39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
20 buc.
20Soluție antimucegai39800000-0
Produse de curăţat şi de lustruit
10 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lotul nr. 1. Produse de curățat 270 000,00 MDLor.Ştefan Vodă
str. N.Testemițanu 1
07.03.2025 → 31.12.2025Atribuit

Documente 5

  • anunt de participare detergenti.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare27.02.2025
  • anexa nr. 22-23 detergenti 2025.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice27.02.2025
  • anexa nr.7 cerere de participare.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire27.02.2025
  • anexa nr.8 declaratie de valabilitate oferta.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire27.02.2025
  • declaratie de eligibiliate.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire27.02.2025

Oferte depuse 3

OfertantValoareaStatusPublicat
Eurochimie Grup SRL63 247,47 MDLÎn examinare03.03.2025 09:18 UTC
SRL Marialexprim95 166,67 MDLÎn examinare04.03.2025 10:37 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.127 832,58 MDLÎn examinare05.03.2025 07:47 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorValoareaStatusPublicat
Eurochimie Grup SRL
Documentele deciziei: decizie.pdf ↗
63 247,47 MDLCâștigător desemnat17.03.2025 13:46 UTC
SRL Marialexprim95 166,67 MDLRezultat nedivulgat06.03.2025 12:14 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.127 832,58 MDLRezultat nedivulgat06.03.2025 12:14 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Eurochimie Grup SRL63 247,47 MDLContract în pregătire17.03.2025 13:49 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.