Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1740471471727
Echipament pentru stațiile de salvare
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 000 000,00 MDL
Până la termen
expirat
12.03.2025 07:00 UTC
Loturi
20
Oferte depuse
30
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Echipament pentru stațiile de salvare
Parametrii achiziției
- CPV
- 35 › 35100000-5 · Echipament de urgenţă şi de siguranţă
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 000 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Asociatia de gospodarire a spatiilor verzi · 1 000 000,00 MDL · 2025-02-25 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
04.03.2025 · 06:06 UTC
Clarificarea condițiilor
25.02.2025 → 07.03.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
07.03.2025 → 12.03.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
12.03.2025
Executarea contractului
14.03.2025 → 31.12.2025 08:37 UTC
Obiectele achiziției 20
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Labe de înot | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 80 buc. |
| 2 | 2 | Labe de înot pentru costumul scafandru de tip uscat | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 16 buc. |
| 3 | 3 | Cerc de salvare | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 25 buc. |
| 4 | 4 | Mască pentru scufundare | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 40 buc. |
| 5 | 5 | Funie de salvare de 30 m | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 15 buc. |
| 6 | 6 | Funie de salvare de 2000 m | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 2 buc. |
| 7 | 7 | Veste de salvare pe apă | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 60 buc. |
| 8 | 8 | Butelie de scufundare | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 9 | 9 | Aparat autonom de respirat sub apă | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 10 | 10 | Costum scafandrier umed | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 15 buc. |
| 11 | 11 | Costum scafandrier de tip uscat | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 12 | 12 | Cască de scufundare | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 13 | 13 | Mănuși | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 14 | 14 | Botoși pentru scufundare | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 15 | 15 | Binoclu | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 15 buc. |
| 16 | 16 | Manometru subacvatic | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 17 | 17 | Regulator | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 10 buc. |
| 18 | 18 | Muștiucuri pentru diving | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 50 buc. |
| 19 | 19 | Barcă operațională de salvare pe apă cu motor suspendat | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 5 buc. |
| 20 | 20 | Vâsle din lemn și cu furcheți | 35100000-5 Echipament de urgenţă şi de siguranţă | 30 buc. |
Loturi 20
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Labe de înot | 62 666,67 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Labe de înot pentru costumul scafandru de tip uscat | 19 066,72 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Cerc de salvare | 32 291,67 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Mască pentru scufundare | 27 333,33 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 5 | Funie de salvare de 30 m | 11 125,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
| 6 | Funie de salvare de 2000 m | 2 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
| 7 | Veste de salvare pe apă | 47 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 8 | Butelie de scufundare | 118 333,33 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 9 | Aparat autonom de respirat sub apă | 65 833,33 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 10 | Costum scafandrier umed | 111 250,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 11 | Costum scafandrier de tip uscat | 87 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 12 | Cască de scufundare | 6 333,30 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 13 | Mănuși | 11 250,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 14 | Botoși pentru scufundare | 7 920,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 15 | Binoclu | 41 250,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
| 16 | Manometru subacvatic | 17 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 17 | Regulator | 43 333,30 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 18 | Muștiucuri pentru diving | 6 250,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 19 | Barcă operațională de salvare pe apă cu motor suspendat | 161 263,35 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
| 20 | Vâsle din lemn și cu furcheți | 120 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 14.03.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
Documente 4
- anunț de participare.docx
- documentația standard.docx
- duae.doc
- anunț de participare.pdf
Oferte depuse 30
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Absolutely Safety SRL | 16 | 57 316,67 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:27 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 11 | 357 100,00 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:26 UTC |
| SPORT LINE | 1 | 60 800,00 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:13 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 8 | 179 358,33 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:26 UTC |
| SPORT LINE | 18 | 5 020,83 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:22 UTC |
| SPORT LINE | 4 | 24 456,67 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:14 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 14 | 31 883,33 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:26 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 2 | 126 226,67 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:25 UTC |
| SPORT LINE | 13 | 8 200,00 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:16 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 9 | 233 450,00 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:26 UTC |
| SPORT LINE | 3 | 26 900,00 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:14 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 1 | 360 666,67 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:25 UTC |
| SPORT LINE | 14 | 8 434,17 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:17 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 12 | 18 683,33 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:26 UTC |
| SPORT LINE | 16 | 22 500,00 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:17 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 18 | 14 500,00 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:27 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 4 | 112 066,67 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:25 UTC |
| SPORT LINE | 8 | 116 000,00 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:15 UTC |
| SPORT LINE | 17 | 54 390,00 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:17 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 8 | 105 940,00 MDL | În examinare | 10.03.2025 08:43 UTC |
| SPORT LINE | 12 | 6 083,33 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:16 UTC |
| SPORT LINE | 7 | 42 900,00 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:15 UTC |
| SPORT LINE | 2 | 17 666,67 MDL | În examinare | 07.03.2025 10:14 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 10 | 158 912,50 MDL | În examinare | 11.03.2025 11:26 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 30) | ||||
Decizii de atribuire 35
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 5 | — | Nu s-au depus oferte | 12.03.2025 07:00 UTC | |
| 6 | — | Nu s-au depus oferte | 12.03.2025 07:00 UTC | |
| 15 | — | Nu s-au depus oferte | 12.03.2025 07:00 UTC | |
| 19 | — | Nu s-au depus oferte | 12.03.2025 07:00 UTC | |
| 20 | — | Nu s-au depus oferte | 12.03.2025 07:00 UTC | |
| SPORT LINE | 1 | 60 800,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 06:41 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 1 | 360 666,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| SPORT LINE | 12 | 6 083,33 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 07:18 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 12 | 18 683,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 8 | 105 940,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 07:06 UTC |
| SPORT LINE | 8 | 116 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 8 | 179 358,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| SPORT LINE | 16 | 22 500,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 07:21 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 16 | 57 316,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| SPORT LINE | 2 | 17 666,67 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 07:01 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 2 | 126 226,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| SPORT LINE | 10 | 106 333,33 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 07:14 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 10 | 158 912,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| SPORT LINE | 13 | 8 200,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 07:19 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 13 | 25 766,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| SPORT LINE | 14 | 8 434,17 MDL | Câștigător desemnat | 18.03.2025 07:20 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 14 | 31 883,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 12.03.2025 07:00 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 17 | 23 833,33 MDL | Ofertele au fost respinse | 19.03.2025 14:54 UTC |
| SPORT LINE | 17 | 54 390,00 MDL | Câștigător desemnat | 19.03.2025 14:56 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 35) | ||||
Modificări oficiale 1
04.03.2025 06:06 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 17
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SPORT LINE | 1 | 60 800,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 06:41 UTC |
| SPORT LINE | 2 | 17 666,67 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:02 UTC |
| SPORT LINE | 3 | 26 900,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:02 UTC |
| SPORT LINE | 4 | 24 456,67 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:03 UTC |
| SC Handitehnica | 7 | 41 700,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:04 UTC |
| Labromed Laborator SRL | 8 | 105 940,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:06 UTC |
| SPORT LINE | 9 | 62 200,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:14 UTC |
| SPORT LINE | 10 | 106 333,33 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:15 UTC |
| SPORT LINE | 11 | 86 900,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:16 UTC |
| SPORT LINE | 12 | 6 083,33 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:18 UTC |
| SPORT LINE | 13 | 8 200,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:19 UTC |
| SPORT LINE | 14 | 8 434,17 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:20 UTC |
| SPORT LINE | 16 | 22 500,00 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:22 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 17 | 23 833,33 MDL | Anulată | 18.03.2025 07:23 UTC |
| SPORT LINE | 18 | 5 020,83 MDL | Contract în pregătire | 18.03.2025 07:23 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 17 | 23 833,33 MDL | Anulată | 18.03.2025 13:32 UTC |
| SPORT LINE | 17 | 54 390,00 MDL | Contract în pregătire | 19.03.2025 14:57 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.