RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1740400266990

Consumabile pentru cercetare la fața locului

Завершена Закупка малой стоимости ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
584 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
06.03.2025 12:00 UTC
Лоты
8
Поданные предложения
20
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Consumabile pentru cercetare la fața locului

Параметры закупки

CPV
3333100000-1 · Echipamente medicale
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
584 000,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Inspectoratul General al Poliției · 584 000,00 MDL · 2025-02-24 → 2025-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
25.02.2025 · 06:50 UTC
Разъяснение условий
24.02.2025 → 03.03.2025 12:00 UTC
Принимают предложения
03.03.2025 → 06.03.2025 12:00 UTC
Определение победителя
07.03.2025
Исполнение контракта
08.03.2025 → 30.12.2025 13:01 UTC

Предметы закупки 27

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Tuș pentru prelevare impresiuni Culoare neagră, tub de 4OZ (118 ml)33100000-1
Echipamente medicale
60 шт.
21Rulou pentru întins tușul, cu lățimea până la 10cm33100000-1
Echipamente medicale
47 шт.
32Praf dactiloscopic Atomic CRP VELVET Black, Vol. 16 oz33100000-1
Echipamente medicale
42 шт.
42Praf dactiloscopic Dual purpose anatomic CRP Silver/ Black, Vol. 8 oz33100000-1
Echipamente medicale
47 шт.
52Praf dactiloscopic Dual purpose anatomic CRP MAGNETIC Silver/ Black, Vol. 16 oz33100000-1
Echipamente medicale
47 шт.
62Praf dactiloscopic CRP Pure WHITE, Vol. 8 oz33100000-1
Echipamente medicale
47 шт.
72Praf dactiloscopic Anatomic CRP Silver/ Gray, Vol. 8 oz33100000-1
Echipamente medicale
47 шт.
82Pensula dactiloscopică magnetică Pentru relevarea urmelor papilare, prevăzută cu tija cu resort pentru demagnetizare.33100000-1
Echipamente medicale
47 шт.
92Pensula cu păr de veveriță/cămilă33100000-1
Echipamente medicale
47 шт.
102Pensula cu fibră de sticlă33100000-1
Echipamente medicale
50 шт.
113Folii cu gelatină suportul alb, cu imensiunile13x36cm33100000-1
Echipamente medicale
300 шт.
123Folii cu gelatină suportul negru, folii cu dimensiunile13x3633100000-1
Echipamente medicale
300 шт.
133Folie adeziva transparenta tip "scotch" dactiloscopic 10cmx9m33100000-1
Echipamente medicale
60 бобина
143Folie adeziva transparenta tip "scotch" dactiloscopic cu lățimea de 5cmx10m33100000-1
Echipamente medicale
170 бобина
154Substanță MIKROSIL, culoare sură și cafenie33100000-1
Echipamente medicale
60 шт.
164Spray cu fixativ Pentru urme de încălțăminte de suprafeței cum ar fi nisip, 15oz/400ml.33100000-1
Echipamente medicale
42 шт.
175Rigle autocolante alb/negru, rolă cu lungimea de 9m33100000-1
Echipamente medicale
125 бобина
185Riglă gradată, 15cm, alba, set 10 buc.33100000-1
Echipamente medicale
10 шт.
195Rigla gradata in forma de “L”, alb/negru33100000-1
Echipamente medicale
106 шт.
206Pensetă sterilă din plastic cu vârf drept plat; lățime cap vârf - 7 mm; dimensiuni: 120 x 12 mm33100000-1
Echipamente medicale
150 шт.
216Urocultor STERIL Volum – 100ml33100000-1
Echipamente medicale
200 шт.
226Urocultor STERIL Volum – 50ml33100000-1
Echipamente medicale
200 шт.
236Seringă cu ac Volum – 2ml33100000-1
Echipamente medicale
100 шт.
246Seringă cu ac Volum – 5ml33100000-1
Echipamente medicale
200 шт.
Показать ещё (24 / 27)

Лоты 8

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Consumabile pentru amprentarea persoanelor29 750,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Присуждено
2Consumabile pentru relevarea urmelor papilare264 210,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Присуждено
3Consumabile pentru ridicarea urmelor papilare și de încălțăminte84 500,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Присуждено
4Consumabile pentru fixarea și ridicarea urmelor traseologice86 000,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Присуждено
5Consumabile pentru măsurarea urmelor la locul faptei63 900,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Присуждено
6Consumabile pentru ridicarea şi ambalarea urmelor biologice de la locul infracțiunii9 840,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Присуждено
7Consumabile pentru ridicarea urmelor prin mulaj18 400,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Итог не подведён
8Bandă pentru sigilare27 400,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
08.03.2025 → 30.12.2025Присуждено

Вопросы и ответы 3

25.02.2025 06:50 UTC · lot 3.1 lot 3.2
lot 3.1 lot 3.2 Întrebare: Concretizare folii de gelatina cu dimensiunile 13x36 cm buc 300- -ce inseamna bucata ? Se are in vedere 300 folii?
Ответ заказчика: Termenul „buc” este o abreviere pentru „bucată” și indică unitatea de numărare a foliilor de gelatină. Astfel, expresia „buc 300” se interpretează logic ca referindu-se la 300 de bucăți, adică 300 de folii individuale de gelatină. Fiecare folie, având dimensiunile de 13x36 cm (lățime x lungime), este alcătuită dintr-un suport, o componentă adezivă și un strat de protecție. Fiecare dintre aceste componente trebuie să corespundă cerințelor specificate în caietul de sarcini.
28.02.2025 13:13 UTC · lot 7
105buc a cite 5 kg adica 525 kg ?
Ответ заказчика: Da, calculul este corect. Dacă avem 105 bucăți (105 ambalaje conform specificaţilor) și fiecare buc. trebuie sa aibă 5 kg de ghips, atunci Matematic greutatea totală este 105 × 5 = 525 kg.
28.02.2025 15:12 UTC · LOT 7
DAR PRETUL ?????? NICI NISIPUL NU -I ASA DE EFTIN
Ответ заказчика: Prețul este stabilit în conformitate cu evaluările pieței interne și externe privind costul ghipsului dentar. Acesta reflectă nu doar calitatea materialului, dar și cerințele tehnice specifice. În plus, este important de menționat că solicitantul a făcut o eroare tehnică în caietul de sarcini, specificând greșit tipul de ghips necesar (tipul 4 în loc de tipul 3). Corectarea acestui detaliu poate influența evaluarea și prețul final al licitației.

Документы 4

  • anunț de participare .pdf
    только метаданныеДокументация закупки24.02.2025
  • caiet de sarcini.docx
    только метаданныеДокументация закупки24.02.2025
  • ds_bunuri_servicii_.docx
    только метаданныеДокументация закупки24.02.2025
  • duae.doc
    только метаданныеДокументация закупки24.02.2025

Поданные предложения 20

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
HumanLab SRL126 450,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
HumanLab SRL819 975,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
Mic-Tan SRL827 396,30 MDLНа рассмотрении06.03.2025 10:22 UTC
HumanLab SRL747 775,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
HumanLab SRL613 200,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
Mic-Tan SRL69 180,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 10:21 UTC
Ecochimie2297 287,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 11:54 UTC
Ecochimie575 294,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 11:54 UTC
HumanLab SRL2250 425,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
Mic-Tan SRL481 962,50 MDLНа рассмотрении06.03.2025 10:20 UTC
HumanLab SRL560 935,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
Mic-Tan SRL2245 699,30 MDLНа рассмотрении06.03.2025 10:19 UTC
Mic-Tan SRL558 784,40 MDLНа рассмотрении06.03.2025 10:21 UTC
HumanLab SRL483 100,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
Mic-Tan SRL128 260,70 MDLНа рассмотрении06.03.2025 10:18 UTC
Mic-Tan SRL380 263,50 MDLНа рассмотрении06.03.2025 10:19 UTC
HumanLab SRL381 250,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 08:31 UTC
Ecochimie142 373,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 11:53 UTC
Ecochimie3226 550,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 11:54 UTC
Ecochimie4129 132,00 MDLНа рассмотрении06.03.2025 11:54 UTC

Решения о присуждении 20

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Mic-Tan SRL454 999,90 MDLПредложения отклонены10.03.2025 07:17 UTC
HumanLab SRL455 000,00 MDLПобедитель определён04.04.2025 06:40 UTC
Ecochimie4111 000,00 MDLИтог не раскрыт07.03.2025 12:19 UTC
Mic-Tan SRL534 499,00 MDLПредложения отклонены10.03.2025 07:23 UTC
HumanLab SRL534 500,00 MDLПобедитель определён04.04.2025 06:42 UTC
Ecochimie575 294,00 MDLИтог не раскрыт07.03.2025 12:19 UTC
HumanLab SRL126 450,00 MDLПобедитель определён04.04.2025 06:27 UTC
Mic-Tan SRL128 260,70 MDLПредложения отклонены10.03.2025 06:37 UTC
Ecochimie138 000,00 MDLИтог не раскрыт07.03.2025 12:19 UTC
Mic-Tan SRL2209 999,90 MDLПредложения отклонены10.03.2025 06:40 UTC
HumanLab SRL2210 000,00 MDLПобедитель определён04.04.2025 06:28 UTC
Ecochimie2227 287,00 MDLИтог не раскрыт07.03.2025 12:19 UTC
Mic-Tan SRL68 499,90 MDLПредложения отклонены10.03.2025 07:26 UTC
HumanLab SRL68 500,00 MDLПобедитель определён04.04.2025 06:43 UTC
HumanLab SRL350 000,00 MDLПобедитель определён04.04.2025 06:40 UTC
Mic-Tan SRL364 999,00 MDLПредложения отклонены10.03.2025 07:15 UTC
Ecochimie3226 550,00 MDLИтог не раскрыт07.03.2025 12:19 UTC
HumanLab SRL819 975,00 MDLПобедитель определён04.04.2025 06:44 UTC
Mic-Tan SRL827 396,30 MDLИтог не раскрыт07.03.2025 12:19 UTC
HumanLab SRL747 775,00 MDLПредложения отклонены04.04.2025 06:45 UTC

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 7

ПоставщикЛотПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
HumanLab SRL126 450,00 MDLДоговор в подготовке04.04.2025 06:27 UTC
HumanLab SRL2210 000,00 MDLДоговор в подготовке04.04.2025 06:28 UTC
HumanLab SRL350 000,00 MDLДоговор в подготовке04.04.2025 06:40 UTC
HumanLab SRL455 000,00 MDLДоговор в подготовке04.04.2025 06:41 UTC
HumanLab SRL534 500,00 MDLДоговор в подготовке04.04.2025 06:42 UTC
HumanLab SRL68 500,00 MDLДоговор в подготовке04.04.2025 06:43 UTC
HumanLab SRL819 975,00 MDLДоговор в подготовке04.04.2025 06:44 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.