Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1740385378423
Reparaţia străzii Pădurilor din s.Pîrîta r.Dubăsari
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
3 000 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
25.03.2025 07:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
9
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Reparaţia străzii Pădurilor din s.Pîrîta r.Dubăsari
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 3 000 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Primaria Pîrîta · 3 000 000,00 MDL · 2025-02-24 → 2026-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
03.03.2025 · 12:59 UTC
Разъяснение условий
24.02.2025 → 12.03.2025 07:00 UTC
Принимают предложения
12.03.2025 → 25.03.2025 07:00 UTC
Определение победителя
25.03.2025
Исполнение контракта
27.03.2025 → 30.12.2026 08:47 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Reparaţia străzii Pădurilor din s.Pîrîta r.Dubăsari | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 м |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparaţia străzii Pădurilor din s.Pîrîta r.Dubăsari | 3 000 000,00 MDL | s.Pîrîta s.Pîrîta r.Dubăsari | 27.03.2025 → 30.12.2026 | Итог не подведён |
Вопросы и ответы 9
24.02.2025 10:40 UTC · achitarile
buna ziua, cum vor avea loc achitarile ? integral sau partial?
Ответ заказчика: achitările vor fi efectuate parţial
24.02.2025 10:45 UTC · transfer
dar de ce trebuie sa facem transfer bancar pina la propunerea ofertelor? daca perioada de actualizari poate sa intervina ceva schimbari, dar noi AE achitam din valoarea devizului , % din oferta fara TVA ? de ce impuneti asa criterii? corect sa fie banii in cont pina la 25.03.2025. Modificati va rog
Ответ заказчика: Primăria nu are pretenzii, achitaţi pînă la 25.03.2025
24.02.2025 10:52 UTC · garantie
separati va rog garantiile pentru asfaltare si pentru plombari....
Ответ заказчика: Lucrarea este una comună şi nu sunt două lucrări separate
25.02.2025 17:24 UTC · Sursa
Buna ziua. Care este sursa de finantare?
Ответ заказчика: Bugetul local
27.02.2025 09:14 UTC · achitarile
cit revine pentru acest an ? si cit pentru urmatorul an?
lucrarile se executa partial sau integral?
Ответ заказчика: 2 milioane lei - pentru anul 2025, restul sumei - în anul 2026
27.02.2025 09:16 UTC · clarificari
punct 3. Acces la drum
sub punct 26 Consolidarea acostamentele, care este suprafata de fact ? ca in paranteze indicati cu totul alta suprafata? ms
Ответ заказчика: 70 m2 - acostamente la accese, 975 m2 sunt la drum
27.02.2025 09:20 UTC · garantie
intro lucrare poate sa fie mai multe sectoare cu difereti structuri ale drumului, ca ex; var alb, beton , asfalt si garantiile nu poate sa fie identice pentru toate aceste tipuri de lucrari, asa ca specificati in termenul de garantie 5 ani pentru drum de beton asfaltic si 1 an pentru plombari
Ответ заказчика: ok, am modificat
03.03.2025 13:13 UTC · executie lucrari
executia lucrarilor vor fi trecere pe la anul, daca si achitai sint partiale ?
Ответ заказчика: nu înţeleg întrebarea, mai formulaţio încă odată
03.03.2025 13:34 UTC · lucrari
executarea lucrarii este pentru anul 2025 sau si pentru 2026 ?
Ответ заказчика: dacă este posibilitate financiară, executarea lucrării se poate şi total
Документы 5
- anunţ.pdf
- caietul de sarcini.pdf
- duae_ro_0 (1).doc
- formularul 5.pdf
- 2025-03-03-0001.pdf
Поданные предложения 9
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| ROAD ENGINEERING SRL | 2 367 023,56 MDL | На рассмотрении | 24.03.2025 09:36 UTC |
| SA Drumuri Criuleni | 2 613 971,63 MDL | На рассмотрении | 24.03.2025 14:43 UTC |
| Trans Invest Group | 2 690 228,35 MDL | На рассмотрении | 24.03.2025 16:48 UTC |
| POMIXNORD | 2 676 694,24 MDL | На рассмотрении | 21.03.2025 09:28 UTC |
| Profact Construct | 2 887 301,34 MDL | На рассмотрении | 25.03.2025 04:21 UTC |
| Vicoliv Grup SRL | 2 550 585,15 MDL | На рассмотрении | 25.03.2025 06:25 UTC |
| „GENESIS International„SRL | 2 435 160,39 MDL | На рассмотрении | 24.03.2025 09:54 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 2 499 386,70 MDL | На рассмотрении | 24.03.2025 08:55 UTC |
| METNOX | 2 566 364,48 MDL | На рассмотрении | 24.03.2025 23:04 UTC |
Решения о присуждении 9
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| ROAD ENGINEERING SRL | 2 367 023,56 MDL | Предложения отклонены | 28.03.2025 08:47 UTC |
| „GENESIS International„SRL | 2 435 160,39 MDL | Победитель определён | 31.03.2025 12:37 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 2 499 386,70 MDL | Итог не раскрыт | 25.03.2025 07:00 UTC |
| Vicoliv Grup SRL | 2 550 585,15 MDL | Итог не раскрыт | 25.03.2025 07:00 UTC |
| METNOX | 2 566 364,48 MDL | Итог не раскрыт | 25.03.2025 07:00 UTC |
| SA Drumuri Criuleni | 2 613 971,63 MDL | Итог не раскрыт | 25.03.2025 07:00 UTC |
| POMIXNORD | 2 676 694,24 MDL | Итог не раскрыт | 25.03.2025 07:00 UTC |
| Trans Invest Group | 2 690 228,35 MDL | Итог не раскрыт | 25.03.2025 07:00 UTC |
| Profact Construct | 2 887 301,34 MDL | Итог не раскрыт | 25.03.2025 07:00 UTC |
Официальные изменения 1
03.03.2025 12:59 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True