Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1739392262681
Lucrări de amenajare a terenului aferent gimnaziului Iu. Boghiu, situat s. Flămînzeni , com. Coșcodeni, etapa I
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
2 470 900,00 MDL
До дедлайна
истёк
05.03.2025 10:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
10
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Lucrări de amenajare a terenului aferent gimnaziului Iu. Boghiu, situat s. Flămînzeni , com. Coșcodeni, etapa I
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 2 470 900,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Primaria Coșcodeni · 2 470 900,00 MDL · 2025-02-12 → 2025-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
21.02.2025 · 10:22 UTC
Разъяснение условий
12.02.2025 → 24.02.2025 10:00 UTC
Принимают предложения
24.02.2025 → 05.03.2025 10:00 UTC
Определение победителя
05.03.2025
Исполнение контракта
17.03.2025 → 20.08.2025 19:33 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare a terenului aferent gimnaziului Iu. Boghiu, situat s. Flămînzeni , com. Coșcodeni, etapa I | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 усл. ремонт |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare a terenului aferent gimnaziului Iu. Boghiu, situat s. Flămînzeni , com. Coșcodeni, etapa I | 2 470 900,00 MDL | s.Coşcodeni s. Coscodeni | 17.03.2025 → 20.08.2025 | Присуждено |
Вопросы и ответы 9
13.02.2025 09:34 UTC · Clarificari
Buna ziua,
- garantia de buna executie va fi sub forma de garantie bancara/ transfer bancar sau retineri succesive din facturi fiscale???
- concretizati ce echipamente de joaca (cod sau poza), banca cu speteaza, banca fara speteaza, cos gunoi (poze, indiciu)
Multumesc anticipat!
Ответ заказчика: Bună ziua. Garanția de bună execuție urmează a fi constituită ca scrisoare bancară. Referitor la echipamentul de joacă și altele, am atașat proiectul lucrării.
14.02.2025 13:13 UTC · Clarificari
Buna ziua. Exista posibilitatea ca garantia de buna exectuie sa fie sub retineri succesive din facturi fiscale??? Multumesc!
Ответ заказчика: Bună ziua. Nu este posibilitatea de a constitui o astfel de garanție de bună execuția.
17.02.2025 12:41 UTC · caiet de sarcini
Plasati denumirile complete ale echipamentelor de joaca pentru a nu specula cu echipamentele in special cu compexurile cu joaca
Ответ заказчика: Bună ziua. În proiectul atașat sunt denumirile și pozele echipamentelor de joacă.
18.02.2025 08:32 UTC · caiet de sarcini
Plasati codurile si denumirile complete a complexurilor de joaca pentru o concurenta egala
Ответ заказчика: Bună ziua, după cum reiese din Proiectul plasat, coduri și denumiri complete a complexurilor de joacă, nu au stipulate de proiectant. Vă îndemnăm de a vă ghida de pozele din Proiect.
18.02.2025 10:22 UTC · Caiet sarcini desfasurat
Buna ziua, atasati caietul de sarcini desfasurat cu norme si resurse. Multumesc anticipat!
Ответ заказчика: Bună ziua. S-a atașat actul solicitat.
18.02.2025 10:34 UTC · Pavaje
Concretizati culoarea pavajelor pentru ambele marimi.
Ответ заказчика: Bună ziua. Consultați proiectul, compartimentul "Prezentare coloristică"
19.02.2025 08:08 UTC · caiet de sarcini
Plasati Denumirile complete a complexurile de joaca pentru a exclude manipulari cu prețuri caci sumele sunt mari cineva poate pune mai calitativ dar cineva mai ieftin și este clar cine va cîștiga
Ответ заказчика: Bună ziua. Am atașat informație solicitată. În cazul depistării denumirilor de producători, mărci etc. urmează a fi interpretate ca ”echivalentul” sau ”analogul”.
19.02.2025 11:01 UTC · Clarificari
BUNA ZIUA, STIMATA AC:
1.CONSULTIND PROIECTUL CULOAREA PAVAJELOR NU SUNT INDICATE, ASA CA SOLICIT SA CLARIFICATI ACEST ASPECT.
2. LA INSTALAREA BANCILOR SI URNELOR ESTE INDICAT DOAR MANOPERA, INSA BETONUL SI APA NU AI CUM SA-L EXCLUZI, CLARIFICATI ACEST ASPECT!!!
Ответ заказчика: Bună ziua, culoarea pavajelor urmează a fi sură. Referitor la a două întrebarea s-a atașat formularul desfășurat.
21.02.2025 09:18 UTC · caiet de sarcini
Specificati denumirile complete ale complexurile de joaca caci suma difera cu sute de mii
Ответ заказчика: Bună ziua. Am atașat informație solicitată. În cazul depistării denumirilor de producători, mărci etc. urmează a fi interpretate ca ”echivalentul” sau ”analogul”.
Документы 6
- anunț de participare.signed (5).pdf
- duae.signed.pdf
- lista cu cantități.signed.pdf
- proiect total coscodeni.pdf
- f1 desfășurat.pdf
- coscodeni parc pl_-_21 mod 2025 fin.signed.pdf
Поданные предложения 10
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Danlevita | 1 940 973,25 MDL | На рассмотрении | 03.03.2025 12:07 UTC |
| SRL CLEMANTIN | 2 246 723,85 MDL | На рассмотрении | 05.03.2025 09:39 UTC |
| "VLADMIH COMPANY " | 1 963 138,53 MDL | На рассмотрении | 04.03.2025 18:25 UTC |
| Constatforj SRL | 2 115 972,43 MDL | На рассмотрении | 05.03.2025 07:24 UTC |
| SA Drumuri Bălți | 2 391 676,96 MDL | На рассмотрении | 04.03.2025 06:58 UTC |
| "ANCAROS CONSTRUCT" | 1 849 988,29 MDL | На рассмотрении | 04.03.2025 13:18 UTC |
| SRL DANIGASING | 2 054 269,90 MDL | На рассмотрении | 05.03.2025 07:39 UTC |
| Primaterax-nord | 1 993 583,20 MDL | На рассмотрении | 05.03.2025 06:54 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 2 400 000,52 MDL | На рассмотрении | 05.03.2025 06:49 UTC |
| Golban Trade | 1 853 174,95 MDL | На рассмотрении | 05.03.2025 07:35 UTC |
Решения о присуждении 10
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| "ANCAROS CONSTRUCT" | 1 849 988,29 MDL | Предложения отклонены | 18.03.2025 08:58 UTC |
| Golban Trade | 1 853 174,95 MDL | Победитель определён | 07.04.2025 14:16 UTC |
| Danlevita | 1 940 973,25 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
| "VLADMIH COMPANY " | 1 963 138,53 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
| Primaterax-nord | 1 993 583,20 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
| SRL DANIGASING | 2 054 269,90 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
| Constatforj SRL | 2 115 972,43 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
| SRL CLEMANTIN | 2 246 723,85 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
| SA Drumuri Bălți | 2 391 676,96 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 2 400 000,52 MDL | Итог не раскрыт | 05.03.2025 10:00 UTC |
Официальные изменения 3
14.02.2025 12:42 UTC
General change of Contract Notice
19.02.2025 18:40 UTC
General change of Contract Notice
21.02.2025 10:22 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Golban Trade | 1 853 174,95 MDL | Договор в подготовке | 07.04.2025 14:18 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.