RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1738927328945

Echipamente pentru bucătărie. Azilul de bătrîni și invalizi din or.Cimișlia

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
250 000,00 MDL
Până la termen
expirat
13.02.2025 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Echipamente pentru bucătărie. Azilul de bătrîni și invalizi din or.Cimișlia

Parametrii achiziției

CPV
3939300000-5 · Diverse echipamente
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
250 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
ATAS SUD-VEST · 250 000,00 MDL · 2025-02-07 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
07.02.2025 · 16:29 UTC
Clarificarea condițiilor
07.02.2025 → 10.02.2025 08:00 UTC
Se primesc oferte
10.02.2025 → 13.02.2025 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.02.2025
Executarea contractului
17.02.2025 → 31.12.2025 11:24 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Echipamente pentru bucătărie. Azilul de bătrîni și invalizi din or.Cimișlia39300000-5
Diverse echipamente
148 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Echipamente pentru bucătărie. Azilul de bătrîni și invalizi din or.Cimișlia250 000,00 MDLmun.Hînceşti (r-l Hînceşti)
M.Hincu 132
17.02.2025 → 31.12.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 3

07.02.2025 16:29 UTC · Experiența
Este obligatoriu 3 ani de experiență sau poate să fie companie nouă care să aibă experiențe similare în domeniu
Răspunsul autorității: Poate. Sa aveti experienta similara.
09.02.2025 15:58 UTC · Caiet de sarcini
Va rugam sa schimbați caietul de sarcini si sa permiteți un diapazon mai mare de caracteristici , fiindcă se subînțelege ca se favorizează un anumit furnizor
Răspunsul autorității: Diapazonul este destul de normal. Participati
10.02.2025 07:09 UTC · Divizati loturiile
Buna ziua. Va rugam sa divizati in loturiile caiet de sarcini
Răspunsul autorității: Suma este mica si nu divizam pe loturi

Documente 3

  • anunt_de_participare echipament de bucatarie , azil cimișlia.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare07.02.2025
    Documente cu același titlu: 2
  • specificatii (1).signed.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice07.02.2025

Oferte depuse 3

OfertantValoareaStatusPublicat
TEHNO FOOD252 300,00 MDLÎn examinare13.02.2025 07:56 UTC
SRL VITRA249 909,63 MDLÎn examinare12.02.2025 14:36 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL282 478,33 MDLÎn examinare12.02.2025 20:15 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorValoareaStatusPublicat
SRL VITRA
Documentele deciziei: decizie2.pdf ↗
249 909,63 MDLCâștigător desemnat19.02.2025 09:22 UTC
TEHNO FOOD252 300,00 MDLOfertele au fost respinse13.02.2025 08:06 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL282 478,33 MDLRezultat nedivulgat13.02.2025 08:00 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
SRL VITRA249 909,63 MDLContract în pregătire19.02.2025 09:22 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.