RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1738912713446

Hârtie A4

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 200 000,00 MDL
Până la termen
expirat
26.02.2025 13:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Hârtie A4

Parametrii achiziției

CPV
3030100000-0 · Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 200 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Inspectoratul General al Poliției · 1 200 000,00 MDL · 2025-02-07 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
07.02.2025 · 13:25 UTC
Clarificarea condițiilor
07.02.2025 → 17.02.2025 06:30 UTC
Se primesc oferte
17.02.2025 → 26.02.2025 13:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.02.2025
Executarea contractului
10.03.2025 → 30.12.2025 07:37 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Hârtie A430100000-0
Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului
24 000 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Hârtie A41 200 000,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
10.03.2025 → 30.12.2025Rezultat nestabilit

Întrebări și răspunsuri 1

07.02.2025 11:08 UTC · livrarea
va di o data totata cantitatea ?
Răspunsul autorității: Livrarea bunurilor se efectuează conform TABELULUI DE REPARTIZARE anexat la documentele procedurii de achiziție.

Documente 7

  • anunț de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire07.02.2025
  • caiet de sarcini.docx
    doar metadateSpecificații tehnice07.02.2025
  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (4).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire07.02.2025
  • duae_ro_0 (2).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire07.02.2025
  • tabel de repartizare hârtie.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire07.02.2025
    Documente cu același titlu: 2
  • declaratie_ro (1).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire07.02.2025

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
RADOP-OPT SRL1 155 000,00 MDLÎn examinare26.02.2025 09:30 UTC
CARTNORD PAPER SRL1 170 000,00 MDLÎn examinare26.02.2025 07:21 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
RADOP-OPT SRL1 155 000,00 MDLOfertele au fost respinse25.03.2025 07:44 UTC
CARTNORD PAPER SRL1 170 000,00 MDLCâștigător desemnat25.03.2025 07:45 UTC

Modificări oficiale 1

07.02.2025 13:25 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True