Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1738575645207
Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат.
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 136 500,00 MDL
Până la termen
expirat
27.02.2025 08:00 UTC
Loturi
10
Oferte depuse
18
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат.
Parametrii achiziției
- CPV
- 60 › 60100000-9 · Автотранспортные услуги
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 136 500,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
- Finanțare
- Primaria mun.Comrat · 1 136 500,00 MDL · 2025-02-03 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
03.02.2025 · 12:20 UTC
Clarificarea condițiilor
03.02.2025 → 13.02.2025 08:00 UTC
Se primesc oferte
13.02.2025 → 27.02.2025 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.02.2025
Executarea contractului
01.03.2025 → 31.12.2025 09:55 UTC
Obiectele achiziției 10
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Лот №1: Экскаватор | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 150 oră |
| 2 | 2 | Лот№2: Бульдоэкскаватор | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 150 oră |
| 3 | 3 | Лот №3: Мини-экскаватор | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 50 oră |
| 4 | 4 | Лот №4: Каток | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 150 oră |
| 5 | 5 | Лот №5: Каток | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 150 oră |
| 6 | 6 | Лот №6: Бульдозер | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 70 oră |
| 7 | 7 | Лот №7: Камаз | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 500 buc. |
| 8 | 8 | Лот №8: Камаз | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 350 buc. |
| 9 | 9 | Лот №9: Погрузчик | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 80 oră |
| 10 | 10 | Лот №10: Траншеекопатель | 60100000-9 Автотранспортные услуги | 2 000 m |
Loturi 10
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 187 500,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 82 500,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 32 500,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 109 500,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 5 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 67 500,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 6 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 52 500,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 7 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 312 500,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 8 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 210 000,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 9 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 32 000,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 10 | Услуги аренды спец техники для нужд примарии мун. Комрат | 50 000,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.03.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
Întrebări și răspunsuri 1
03.02.2025 12:12 UTC · Despre documente
Anunț de participare?
КAMAZ- unitate de măsura nu corespunde cerințelor.
Compactor - tip?
Răspunsul autorității: документы загружаются
Documente 5
- duae.doc
- anunt_de_participare_.signed.pdf
- documentația standard.signed.pdf
- duae.signed.pdf
- декларация о коррупционных действиях.signed.pdf
Oferte depuse 18
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 4 | 105 000,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 09:58 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 2 | 82 500,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 09:55 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 5 | 65 000,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 20:45 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 5 | 67 500,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 10:01 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 1 | 181 250,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 20:41 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 1 | 134 100,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 09:53 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 7 | 312 500,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 10:06 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 4 | 106 250,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 20:44 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP | 8 | 201 250,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 14:18 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 6 | 51 327,50 MDL | În examinare | 26.02.2025 10:03 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP | 1 | 162 499,50 MDL | În examinare | 26.02.2025 14:17 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 9 | 30 666,66 MDL | În examinare | 26.02.2025 20:46 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP | 7 | 300 000,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 14:18 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 2 | 77 500,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 20:42 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 6 | 50 750,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 20:45 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 9 | 32 000,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 10:11 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 8 | 192 500,00 MDL | În examinare | 26.02.2025 10:08 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 3 | 27 083,33 MDL | În examinare | 26.02.2025 20:43 UTC |
Decizii de atribuire 19
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 10 | — | Nu s-au depus oferte | 27.02.2025 08:00 UTC | |
| SRL SUD-TERRA Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 2 | 77 500,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:31 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 2 | 82 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:42 UTC |
| SRL SUD-TERRA Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 3 | 27 083,33 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:32 UTC |
| SRL SUD-TERRA Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 5 | 65 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:34 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 5 | 67 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:46 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 4 | 105 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:33 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 4 | 106 250,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:44 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 7 | 300 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:36 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 7 | 312 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:53 UTC |
| SRL SUD-TERRA Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 9 | 30 666,66 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:37 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 9 | 32 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:56 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 1 | 134 100,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:32 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 1 | 162 499,50 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:30 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 1 | 181 250,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:33 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 8 | 192 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 28.02.2025 06:40 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 8 | 201 250,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:37 UTC |
| SRL SUD-TERRA Documentele deciziei: 12 протокол решения.pdf ↗ | 6 | 50 750,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2025 06:35 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 6 | 51 327,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.03.2025 08:49 UTC |
Modificări oficiale 1
03.02.2025 12:20 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 9
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| ȚÎMBOI-GRUP | 1 | 162 499,50 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 08:18 UTC |
| SC”DROMAS-CONS”S.R.L. | 4 | 105 000,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 08:21 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP | 7 | 300 000,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 08:45 UTC |
| ȚÎMBOI-GRUP | 8 | 201 250,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 08:46 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 2 | 77 500,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 11:24 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 3 | 27 083,33 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 11:25 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 5 | 65 000,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 11:25 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 6 | 50 750,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 11:26 UTC |
| SRL SUD-TERRA | 9 | 30 666,66 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2025 11:29 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.