Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1738135759521
Diverse utilaje și echipamente speciale REPETAT II
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
138 166,66 MDL
Până la termen
expirat
07.02.2025 08:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Diverse utilaje și echipamente speciale REPETAT II
Parametrii achiziției
- CPV
- 42 › 42900000-5 · Diverse utilaje de uz general şi special
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 138 166,66 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · 138 166,66 MDL · 2025-02-10 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.01.2025 · 07:36 UTC
Clarificarea condițiilor
29.01.2025 → 04.02.2025 08:00 UTC
Se primesc oferte
04.02.2025 → 07.02.2025 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
07.02.2025
Executarea contractului
10.02.2025 → 31.12.2025 00:00 UTC
Obiectele achiziției 5
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lot 1 Turbosuflantă | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 1 buc. |
| 2 | 2 | Lot 2 UPS | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 1 buc. |
| 3 | 3 | Lot 3 Aparat de spălat sub presiune | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 1 buc. |
| 4 | 4 | Lot 4.1 Flex | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 1 buc. |
| 5 | 4 | Lot 4.2 Adaptor pentru conectarea flexului | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 1 buc. |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 Turbosuflantă *Se va completa informația conform anexei nr. 22 și 24 de la Documentația standard anexată | 11 250,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 10.02.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lot 2 UPS Conform caietului de sarcini ce se anexează | 121 333,33 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 10.02.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Lot 3 Aparat de spălat sub presiune Mașină de spălat cu înaltă presiune similar sau echivalent modelului karcher k2 universal edition oj
Parametrii de putere(V/HZ)220-240/50-60
Presiune(bar/MPa)110/11
Capacitatea(l/h) max 360
Productivitatea de suprafață(m2/h)-20
Temperature ape la intrare(°C)max40
Consumul de energie(KW)1.4
Greutate fără accesorii(kg)3,77
Dimensiune(LxlxH) MM-182X280X390 Termen de garanție minim 12 luni
| 1 416,67 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 10.02.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Lot 4 Flex și adaptor pentru aceste Diametrul discului: 125 mm; Puterea minim 1500 W; Regulator de viteză 2500-11000 (rpm);
Termen de garanție minim 6 luni.
| 4 166,66 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 10.02.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
Documente 3
- anunț de participare.pdf
- documentatia standard .docx
- duae.doc
Oferte depuse 3
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| S.C. PROMO SOLUTII SRL | 2 | 119 000,00 MDL | În examinare | 05.02.2025 14:31 UTC |
| Magnat Holding Group | 3 | 2 166,00 MDL | În examinare | 04.02.2025 10:39 UTC |
| Magnat Holding Group | 1 | 10 500,00 MDL | În examinare | 04.02.2025 10:38 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 4 | — | Nu s-au depus oferte | 07.02.2025 08:00 UTC | |
| Magnat Holding Group Documentele deciziei: decizia de atribuire utilaje speciale (1).pdf ↗ | 1 | 10 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 18.02.2025 08:31 UTC |
| S.C. PROMO SOLUTII SRL Documentele deciziei: decizia de atribuire utilaje speciale (1).pdf ↗ | 2 | 119 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.02.2025 08:35 UTC |
| Magnat Holding Group Documentele deciziei: decizia de atribuire utilaje speciale (1).pdf ↗ | 3 | 2 166,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 18.02.2025 08:37 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| S.C. PROMO SOLUTII SRL | 2 | 119 000,00 MDL | Contract în pregătire | 18.02.2025 08:36 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.