Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1737638525718
Întreţinerea de rutină a drumurilor
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 666 666,00 MDL
Până la termen
expirat
12.02.2025 06:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Întreţinerea de rutină a drumurilor
Parametrii achiziției
- CPV
- 50 › 50800000-3 · Diverse servicii de întreţinere şi de reparare
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 666 666,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Consiliul Raional Şoldăneşti · 1 666 666,00 MDL · 2025-01-23 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
31.01.2025 · 07:25 UTC
Clarificarea condițiilor
23.01.2025 → 03.02.2025 06:00 UTC
Se primesc oferte
03.02.2025 → 12.02.2025 06:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.02.2025
Executarea contractului
27.02.2025 → 31.12.2025 06:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Întreţinerea de rutină a drumurilor | 50800000-3 Diverse servicii de întreţinere şi de reparare | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Întreţinerea de rutină a drumurilor | 1 666 666,00 MDL | or.Şoldăneşti 31August1 | 27.02.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
31.01.2025 07:25 UTC · Anunt de participare
Care este modalitatea corectă de constituire a garanției pentru ofertă, avînd în vedere că, potrivit pct. 16, poziția 6 din Anunțul de participare, Autoritatea Contractantă solicită o scrisoare de garanție bancară de 1%, iar conform pct. 17, garanția pentru ofertă poate fi constituită prin transfer la contul AC?
Răspunsul autorității: Potrivit pct. 126 din HG Nr.638 din 20.02.2020 garantia pentru oferta este constituita prin scrisoare de garantie bancara sau prin transfer pe contul autoritatii contractante. In Anuntul de participare sau indicat in pct.17 datele bancare a AC pentru OE care vor transfera garantia pentru oferta prin transfer pe contul AC. Ambele modalitati se vor considera corect.
Documente 7
- anunt_de_participare .signed.pdf
- formularul f1.signed.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.signed.pdf
- duae_ro_0.doc
- duae_ro_0.signed.pdf
- anunt_de_participare.signed.pdf
- formularul f1-.signed.pdf
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SA Drumuri-Soroca | 1 330 971,16 MDL | În examinare | 11.02.2025 10:02 UTC |
| Pro Traffic | 1 447 676,51 MDL | În examinare | 11.02.2025 23:12 UTC |
| Mariana Druta | 1 250 037,61 MDL | În examinare | 11.02.2025 13:05 UTC |
| POMIXNORD | 1 419 957,64 MDL | În examinare | 11.02.2025 13:51 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Mariana Druta | 1 140 037,63 MDL | Câștigător desemnat | 04.03.2025 11:26 UTC |
| SA Drumuri-Soroca | 1 150 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 18.02.2025 07:00 UTC |
| POMIXNORD | 1 180 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.02.2025 12:18 UTC |
| Pro Traffic | 1 447 676,51 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.02.2025 12:18 UTC |
Modificări oficiale 2
24.01.2025 07:59 UTC
General change of Contract Notice
27.01.2025 08:56 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Mariana Druta | 1 140 037,63 MDL | Contract în pregătire | 04.03.2025 11:26 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.