Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1737376370964
Articole imprimate de papetărie
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
166 458,34 MDL
Până la termen
expirat
28.01.2025 13:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
8
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Articole imprimate de papetărie
Parametrii achiziției
- CPV
- 22 › 22800000-8 · Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 166 458,34 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 166 458,34 MDL · 2025-01-20 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
20.01.2025 · 13:15 UTC
Clarificarea condițiilor
20.01.2025 → 23.01.2025 13:30 UTC
Se primesc oferte
23.01.2025 → 28.01.2025 13:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
28.01.2025
Executarea contractului
30.01.2025 → 30.12.2025 13:09 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Livret militar | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 4 000 buc. |
| 2 | 2 | Adeverinţă de recrutare | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 15 000 buc. |
| 3 | 3 | Fişă de evidenţă | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 15 000 buc. |
| 4 | 4 | Proces-verbal cu privire la contravenţie | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 9 000 buc. |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Livret militar Livret militar. Tiparul pe hârtie specială cu min. 4 semne de protecţie. Densitatea hârtiei din interior min. 90 g/m2 şi în 2 culori, cu min. 2 semne de protecţie. Interiorul blocului – cusut cu aţă. Coperta cu colţurile dreptunghiulare din carton cu densitatea min. 250 g/m2 acoperită cu Baladec. Fiecare livret militar are număr de înregistrare individual, începând cu nr.xxxxx9*. Numerotarea să fie tipar înalt, cifrele sunt imprimate în volum, cu vopsea roşie, iar în raze UV luminiscenţa acestuia să fie de culoare orange. *numărul de ordine va fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 68 333,34 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 30.01.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Adeverinţă de recrutare Adeverinţă de recrutare. Tipar pe hârtie specială cu min. 2 semne de protecţie. Interiorul blocului – cusut cu scoabe. Coperta cu colţurile dreptunghiulare din carton cu densitatea min. 200 g/m². Densitatea hârtiei din interior min. 90 g/m². Fiecare adeverinţă de recrutare are număr de înregistrare individual, începând cu AB nr.xxxxxx4*. Numerotarea să fie tipar înalt. *numărul de ordine va fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 43 750,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 30.01.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Fişă de evidenţă Fişă de evidenţă. Tiparul pe carton de tip Hromarzat sau echivalent cu densitatea min. 275 g/m². Fiecare fişă de evidenţă are număr de înregistrare individual, începând cu AB nr.xxxxxx3*. Numerotarea să fie tipar înalt. *numărul de ordine va fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de punerea ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 28 125,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 30.01.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Proces-verbal cu privire la contravenţie Proces-verbal cu privire la contravenţie. Tiparul pe hârtie auto-copiatoare, culori 2+1, culoare albă, format A4. Codificat printr-un cod individual, poziționat în partea dreaptă de sus, în rând cu seria poziționată în partea stângă de sus. Fiecare Proces-verbal cu privire la contravenţie are număr de înregistrare individual, începând cu PMA nr.xxxxxxx1*.
Numerotarea să fie tipar digital.
*numărul de ordine va fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante.
| 26 250,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 30.01.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
Documente 2
- Anunt de participare articole imprimate 20.01.25.signed.pdf
- Anunt de participare articole imprimate 20.01.25.docx
Oferte depuse 8
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| “Tipografia Nr.1” | 1 | 87 000,00 MDL | În examinare | 24.01.2025 08:48 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 3 | 22 500,00 MDL | În examinare | 28.01.2025 11:18 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 4 | 17 100,00 MDL | În examinare | 28.01.2025 11:20 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 4 | 15 957,00 MDL | În examinare | 24.01.2025 08:49 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 1 | 67 000,00 MDL | În examinare | 28.01.2025 11:16 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 3 | 22 162,50 MDL | În examinare | 24.01.2025 08:49 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 2 | 42 750,00 MDL | În examinare | 28.01.2025 11:17 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 2 | 39 892,50 MDL | În examinare | 24.01.2025 08:48 UTC |
Decizii de atribuire 8
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IS FEP "Tipografia Centrala" Documentele deciziei: decizia de atribuire articole 02.25.pdf ↗ | 1 | 67 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.02.2025 08:22 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 1 | 87 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.01.2025 13:00 UTC |
| “Tipografia Nr.1” Documentele deciziei: decizia de atribuire articole 02.25.pdf ↗ | 2 | 39 892,50 MDL | Câștigător desemnat | 11.02.2025 08:54 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 2 | 42 750,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.01.2025 13:00 UTC |
| “Tipografia Nr.1” Documentele deciziei: decizia de atribuire articole 02.25.pdf ↗ | 4 | 15 957,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.02.2025 10:01 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 4 | 17 100,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.01.2025 13:00 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 3 | 22 162,50 MDL | Câștigător desemnat | 11.02.2025 11:08 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 3 | 22 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.01.2025 13:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 1 | 67 000,00 MDL | Contract în pregătire | 11.02.2025 08:23 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 2 | 39 892,50 MDL | Contract în pregătire | 11.02.2025 08:55 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 4 | 15 957,00 MDL | Contract în pregătire | 11.02.2025 11:04 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 3 | 22 162,50 MDL | Contract în pregătire | 11.02.2025 11:10 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.