Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1737046292501
Achiziția Conductor CIP3 1x70
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
4 416 000,00 MDL
Până la termen
expirat
05.02.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziția Conductor CIP3 1x70
Parametrii achiziției
- CPV
- 31 › 31300000-9 · Sârmă şi cabluri izolate
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 4 416 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- RED-Nord · 4 416 000,00 MDL · 2025-01-16 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
16.01.2025 · 16:53 UTC
Clarificarea condițiilor
16.01.2025 → 27.01.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
27.01.2025 → 05.02.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
06.02.2025
Executarea contractului
17.02.2025 → 29.12.2025 16:51 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Conductor CIP3 1x70 | 31300000-9 Sârmă şi cabluri izolate | 300 km |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Conductor CIP3 1x70 | 4 416 000,00 MDL | mun.Bălţi str. Ştefan cel Mare, 180A | 17.02.2025 → 29.12.2025 | Atribuit |
Documente 2
- Anunt de participare pentru achizitia conductorului cip3 1x70 (33-14-25)
- Caiet de sarcini pentru achizitia conductorului cip3 1x70 (33-14-25)
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| HABSEV GRUP | 7 072 500,00 MDL | În examinare | 03.02.2025 09:47 UTC |
| Cegoltar SRL | 5 631 991,20 MDL | În examinare | 04.02.2025 16:25 UTC |
| IM CASA DE COMERT "ODESKABEL-MOLDOVA" SRL | 7 255 500,00 MDL | În examinare | 05.02.2025 05:48 UTC |
| Молдавкабель | 5 910 300,00 MDL | În examinare | 04.02.2025 14:19 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Молдавкабель | 5 449 999,00 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2025 10:48 UTC |
| Cegoltar SRL | 5 450 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.02.2025 12:19 UTC |
| HABSEV GRUP | 7 072 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.02.2025 12:19 UTC |
| IM CASA DE COMERT "ODESKABEL-MOLDOVA" SRL | 7 255 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.02.2025 12:19 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Молдавкабель | 5 449 999,00 MDL | Contract în pregătire | 10.03.2025 10:49 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.