Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1737031675438
Modernizarea și extinderea sistemului de alimentare cu apă în satul Săseni, comuna Săseni, raionul Călărași
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
3 516 320,00 MDL
До дедлайна
истёк
10.02.2025 13:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
4
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Modernizarea
și extinderea sistemului de alimentare cu apă în satul Săseni, comuna Săseni, raionul Călărași
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 3 516 320,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- primaria comunei saseni · 3 516 320,00 MDL · 2025-01-16 → 2025-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
24.01.2025 · 11:44 UTC
Разъяснение условий
16.01.2025 → 27.01.2025 13:00 UTC
Принимают предложения
27.01.2025 → 10.02.2025 13:00 UTC
Определение победителя
10.02.2025
Исполнение контракта
21.02.2025 → 27.08.2025 12:00 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Modernizarea și extinderea sistemului de alimentare cu apă în satul Săseni, comuna Săseni, raionul Călărași | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Modernizarea și extinderea sistemului de alimentare cu apă în satul Săseni, comuna Săseni, raionul Călărași Modernizarea
și extinderea sistemului de alimentare cu apă în satul Săseni, comuna Săseni, raionul Călărași | 3 516 320,00 MDL | s.Săseni s.Saseni raionul Calarasi | 21.02.2025 → 27.08.2025 | Присуждено |
Вопросы и ответы 4
18.01.2025 10:22 UTC · Proiect
Rugam publicarea proiectului de executie
Ответ заказчика: Solicităm prezența tuturor ofertanților la fața locului, pentru a face cunoștință cu actele necesare, conform anunțului
18.01.2025 10:23 UTC · Experienta similara
Rugam la punctul cu experienta similara sin anunt de partiicpare sa indicati expres domeniul de activitate pentru experienta similara (apa, canalizare,etc), deoarece sunt riscuri ca sa participe companii de exemplu din domeniul drumurilor, constructiilor civile sau chiar electricitate, ceea ce nu are tangenta cu obiectul dat. Solicitarea vine in contextul ca deja au avut loc asa precedente la licitatiile anterioare. Multumesc!
Ответ заказчика: Domeniul de activitate; Construcția, Extinderea,Reabilitarea, Modernizarea sistemelor cu apă, de epurare a apei și de canalizare, destinate obiectivelor publice de înteres local
18.01.2025 10:33 UTC · Criteriu de evaluare
La criteriul de evaluare dvs scrieti cel mai mic pret (punct 24), iar mai jos la punct 25 indicati factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte, adica dupa punctaj. Totusi care modalitate de evaluare va fi?
Ответ заказчика: Prevalează punctul 25
25.01.2025 09:59 UTC · anunt
Aviz p/u participare la licitațiile publice de lucrări din domeniul construcțiilor și instalațiilor din documentația standard, semnat electronic de către operatorul economic. Caietul de sarcini prevede lucrari restabilire a drumuriilor, in scopul evitarii interpretarilor defectuase concretizati daca este necesar ca avizul sa prevada si lucrari la drumuri?
Ответ заказчика: Nu este necesar ca avizul să prevadă și lucrări la drumuri
Документы 6
- anunț nou primăria saseni_mod 1.semnat 2025.pdf
- caiet de sarcini cu apa.semnat (1) 2025.pdf
- duae saseni.semnat 2025.pdf
- documentația standard lucrări 2025 saseni.semnat.pdf
- anunț nouprimăria saseni_mod 1 (1).semnat.pdf
- anunț primăria saseni_mod 1 (1).semnat (1).pdf
Поданные предложения 4
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Vimpex-SV | 2 915 473,00 MDL | На рассмотрении | 09.02.2025 20:09 UTC |
| IVIS-CONSTRUCT | 2 928 293,90 MDL | На рассмотрении | 10.02.2025 12:12 UTC |
| S.C. Gama-Vilo Service SRL | 2 800 000,00 MDL | На рассмотрении | 08.02.2025 08:36 UTC |
| ATAR INTER | 2 897 044,23 MDL | На рассмотрении | 10.02.2025 08:55 UTC |
Решения о присуждении 4
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| S.C. Gama-Vilo Service SRL | 2 800 000,00 MDL | Победитель определён | 13.02.2025 11:04 UTC |
| ATAR INTER | 2 897 044,23 MDL | Предложения отклонены | 12.02.2025 07:55 UTC |
| Vimpex-SV | 2 915 473,00 MDL | Итог не раскрыт | 10.02.2025 13:00 UTC |
| IVIS-CONSTRUCT | 2 928 293,90 MDL | Итог не раскрыт | 10.02.2025 13:00 UTC |
Официальные изменения 3
17.01.2025 07:53 UTC
General change of Contract Notice
24.01.2025 09:36 UTC
General change of Contract Notice
24.01.2025 11:44 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| S.C. Gama-Vilo Service SRL | 2 800 000,00 MDL | Договор в подготовке | 13.02.2025 11:04 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.