RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1735646264951

Procurarea produselor petroliere pentru anul 2025

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
290 400,00 MDL
Până la termen
expirat
05.01.2025 22:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Procurarea Benzină (Premiu 95) și a Motorinei pe parcursul anului 2025 la autoturismele de serviciu a Consiliului raional Căușeni

Parametrii achiziției

CPV
0909100000-0 · Combustibili
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
290 400,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Consiliul Raional Causeni · 290 400,00 MDL · 2025-01-01 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
31.12.2024 · 12:05 UTC
Clarificarea condițiilor
31.12.2024 → 02.01.2025 22:00 UTC
Se primesc oferte
02.01.2025 → 05.01.2025 22:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.01.2025
Executarea contractului
09.01.2025 → 30.12.2025 06:00 UTC

Obiectele achiziției 2

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Benzină (premium 95)09100000-0
Combustibili
12 537 l
2Motorină09100000-0
Combustibili
3 000 l

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Procurarea produselor petroliere pentru anul 2025290 400,00 MDLor.Căuşeni
bd. M. Eminescu, 31
09.01.2025 → 30.12.2025Atribuit

Documente 4

  • an_1_870_md (3).semnat.pdf
    doar metadateAnunț de participare31.12.2024
  • caiet de sarcini.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire31.12.2024
  • doc.stand.bunuri_.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire31.12.2024
  • duae_petrol 2025.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire31.12.2024

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
LUKOIL-Moldova282 444,53 MDLÎn examinare03.01.2025 09:27 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
LUKOIL-Moldova282 444,53 MDLCâștigător desemnat23.05.2025 09:09 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
LUKOIL-Moldova282 444,53 MDLContract în pregătire23.05.2025 09:10 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.