RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1733730970223

Закупка продуктов питания для ПУ ТЛ им. Михаила Чакира мун.Чадыр-Лунга на первое полугодие 2025 года

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
483 435,00 MDL
Până la termen
expirat
17.12.2024 08:00 UTC
Loturi
10
Oferte depuse
28
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Закупка продуктов питания для ПУ ТЛ им. Михаила Чакира мун.Чадыр-Лунга на первое полугодие 2025 года

Parametrii achiziției

CPV
1515800000-6 · Различые продукты питания
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
500 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
Finanțare
Institutia Publica Liceul Teoretic "Mihail Ceachir" mun. Ceadir-Lunga · 500 000,00 MDL · 2025-01-02 → 2025-06-29
Criterii de eligibilitate
Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
09.12.2024 · 09:23 UTC
Clarificarea condițiilor
09.12.2024 → 14.12.2024 08:00 UTC
Se primesc oferte
14.12.2024 → 17.12.2024 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.12.2024
Executarea contractului
02.01.2025 → 29.06.2025 08:17 UTC

Obiectele achiziției 54

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Хлеб из пшеничной муки15800000-6
Различые продукты питания
2 050 buc.
21Хлеб из ржаной муки15800000-6
Различые продукты питания
2 050 buc.
31Булочки15800000-6
Различые продукты питания
2 550 buc.
42Кефир15800000-6
Различые продукты питания
147 buc.
52Молоко15800000-6
Различые продукты питания
1 445 l
62Сметана15800000-6
Различые продукты питания
400 buc.
72Творог15800000-6
Различые продукты питания
625 buc.
82Творожок с ванилином15800000-6
Различые продукты питания
1 275 buc.
92Йогурт15800000-6
Различые продукты питания
850 buc.
102Йогурт фруктовый15800000-6
Различые продукты питания
1 275 buc.
112Масло сливочное15800000-6
Различые продукты питания
210 kg
123Сыр15800000-6
Различые продукты питания
200 kg
134Мясо говяжье15800000-6
Различые продукты питания
400 kg
145Гречка15800000-6
Различые продукты питания
235 kg
155Горох сухой колотый15800000-6
Различые продукты питания
120 kg
165Крупа кукурузная15800000-6
Различые продукты питания
152 kg
175Крупа манная15800000-6
Различые продукты питания
50 kg
185Рис круглый Вов cu bob15800000-6
Различые продукты питания
190 kg
195Фасоль белая15800000-6
Различые продукты питания
120 kg
205Крупа арнаутка15800000-6
Различые продукты питания
160 kg
215Хлопья овсяные 7 злаков15800000-6
Различые продукты питания
68 buc.
225Булгур15800000-6
Различые продукты питания
160 kg
235Чечевица15800000-6
Различые продукты питания
180 kg
246Ванилин15800000-6
Различые продукты питания
100 buc.
Afișați mai multe (24 / 54)

Loturi 10

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Продукты мукомольной промышленности
Хлеб и хлебобулочные изделия
37 817,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
2Молочные продукты102 855,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
3Сыр19 904,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
4Мясо говяжье43 000,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
5Крупы24 598,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
6Разные продукты питания67 209,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
7Печенье26 795,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
8Замороженная рыба11 510,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
9Мясо птицы133 293,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit
10Мясо свиное16 454,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Budjacului,nr.197
02.01.2025 → 29.06.2025Atribuit

Documente 3

  • anunt_de_participare 1_2025.semnat (1).pdf
    doar metadateAnunț de participare09.12.2024
  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 .docx
    doar metadateDocumentația de atribuire09.12.2024
  • duae_ro_0.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire09.12.2024

Oferte depuse 28

OfertantLotValoareaStatusPublicat
SRL BAGUETTE462 668,00 MDLÎn examinare16.12.2024 10:29 UTC
UNIVERSALCOOP9133 293,00 MDLÎn examinare16.12.2024 14:20 UTC
FPC "Serviabil" SRL2123 825,46 MDLÎn examinare16.12.2024 15:41 UTC
SRL SLAVENA LUX728 979,17 MDLÎn examinare16.12.2024 08:32 UTC
SRL Nobil Prest518 969,00 MDLÎn examinare14.12.2024 08:16 UTC
SRL BAGUETTE669 667,26 MDLÎn examinare16.12.2024 10:37 UTC
SRL BAGUETTE323 666,00 MDLÎn examinare16.12.2024 10:29 UTC
AO IUGINTERTRANS136 745,50 MDLÎn examinare16.12.2024 18:34 UTC
SRL Nobil Prest9111 672,33 MDLÎn examinare14.12.2024 08:18 UTC
SRL Nobil Prest1017 333,33 MDLÎn examinare14.12.2024 08:18 UTC
SRL SLAVENA LUX9108 970,00 MDLÎn examinare16.12.2024 08:33 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL9107 600,95 MDLÎn examinare16.12.2024 15:41 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL1016 350,00 MDLÎn examinare16.12.2024 15:41 UTC
SRL BAGUETTE525 343,15 MDLÎn examinare16.12.2024 10:30 UTC
SRL SLAVENA LUX522 996,37 MDLÎn examinare16.12.2024 08:31 UTC
SRL SLAVENA LUX322 166,67 MDLÎn examinare16.12.2024 08:30 UTC
SRL SLAVENA LUX442 293,33 MDLÎn examinare16.12.2024 08:31 UTC
SRL BAGUETTE1021 500,00 MDLÎn examinare16.12.2024 10:38 UTC
FPC "Serviabil" SRL321 500,00 MDLÎn examinare16.12.2024 15:41 UTC
SRL Nobil Prest319 666,67 MDLÎn examinare14.12.2024 08:15 UTC
SRL Nobil Prest714 695,83 MDLÎn examinare14.12.2024 08:17 UTC
SRL SLAVENA LUX667 535,92 MDLÎn examinare16.12.2024 08:32 UTC
SRL Nobil Prest442 666,67 MDLÎn examinare14.12.2024 08:15 UTC
SRL SLAVENA LUX811 340,00 MDLÎn examinare16.12.2024 08:33 UTC
Afișați mai multe (24 / 28)

Decizii de atribuire 28

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
SRL Nobil Prest319 467,63 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 06:54 UTC
FPC "Serviabil" SRL319 665,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL SLAVENA LUX322 166,67 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL BAGUETTE323 666,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL Nobil Prest714 695,83 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 07:02 UTC
SRL SLAVENA LUX728 979,17 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL SLAVENA LUX1015 329,00 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 07:08 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL1015 330,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL Nobil Prest1015 834,46 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL BAGUETTE1021 500,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL SLAVENA LUX439 999,00 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 06:55 UTC
SRL Nobil Prest440 000,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL440 900,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL BAGUETTE462 668,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
FPC "Serviabil" SRL2123 825,46 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 06:52 UTC
SRL Nobil Prest518 969,00 MDLOfertele au fost respinse27.12.2024 09:16 UTC
SRL SLAVENA LUX522 996,37 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 06:58 UTC
SRL BAGUETTE525 343,15 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
AO IUGINTERTRANS136 745,50 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 06:50 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL9103 602,16 MDLCâștigător desemnat30.12.2024 07:06 UTC
SRL SLAVENA LUX9103 990,50 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL Nobil Prest9111 672,33 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
UNIVERSALCOOP9133 293,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
SRL BAGUETTE9135 714,00 MDLRezultat nedivulgat18.12.2024 12:05 UTC
Afișați mai multe (24 / 28)

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 10

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
AO IUGINTERTRANS136 745,50 MDLContract în pregătire30.12.2024 06:51 UTC
FPC "Serviabil" SRL2123 825,46 MDLContract în pregătire30.12.2024 06:53 UTC
SRL Nobil Prest319 467,63 MDLContract în pregătire30.12.2024 06:54 UTC
SRL SLAVENA LUX439 999,00 MDLContract în pregătire30.12.2024 06:56 UTC
SRL SLAVENA LUX522 996,37 MDLContract în pregătire30.12.2024 06:59 UTC
SRL Nobil Prest659 503,40 MDLContract în pregătire30.12.2024 07:01 UTC
SRL Nobil Prest714 695,83 MDLContract în pregătire30.12.2024 07:03 UTC
SRL SLAVENA LUX811 340,00 MDLContract în pregătire30.12.2024 07:05 UTC
CC "Nivali-Prod"SRL9103 602,16 MDLContract în pregătire30.12.2024 07:07 UTC
SRL SLAVENA LUX1015 329,00 MDLContract în pregătire30.12.2024 07:09 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.