RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1733406634971

Servere pentru SI „e-Monitorizare”

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

Grupul de lucru privind achizițiile publice a hotărât să anuleze procedura de achiziție privind achiziționarea Serverelor pentru SI „e-Monitorizare” în temeiul art. 71 alin. 1, lit. d) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, întrucât suma ofertei depășește cu 30% valoarea estimată a achiziției, precum și depășește valoarea fondurilor alocate pentru îndeplinirea contractului de achiziții publice.

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
1 000 000,00 MDL
Până la termen
expirat
20.12.2024 14:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Ofertele au fost respinse

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servere pentru SI „e-Monitorizare”

Parametrii achiziției

CPV
4848820000-2 · Servere
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 000 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Serviciul Tehnologia Informaţiei şi Securitate Cibernetică · 1 000 000,00 MDL · 2024-01-01 → 2024-12-31
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
11.12.2024 · 07:16 UTC
Clarificarea condițiilor
05.12.2024 → 14.12.2024 14:00 UTC
Se primesc oferte
14.12.2024 → 20.12.2024 14:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
20.12.2024
Executarea contractului
30.12.2024 → 28.03.2025 00:00 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Servere pentru SI „e-Monitorizare”48820000-2
Servere
2 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lot 11 000 000,00 MDLmun.Chişinău
PMAN 1
30.12.2024 → 28.03.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

11.12.2024 07:16 UTC · CORECTARE BUGET
Buna ziua, bugetul indicat este abnormal de scazut, cu minim 40% fata de pretul mediu pe piata. va rog sal modificati.
Răspunsul autorității: Autoritatea contractanta a estimat valoarea contractului în conformitate cu art. 4 din Legea 131/2015, luînd în considerare necesitățile autorității contractante, bugetul alocat precum și valoarea bunurilor similare achiziționate anterior.

Documente 7

  • Anexa 23 Specificatii de Pret
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2024
  • Anunt de intentie nr.11.signed
    doar metadateAnunț de participare05.12.2024
  • Caiet de sarcini
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2024
  • duae_ro_0
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2024
  • Anunt de participare_servere.signed
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2024
  • Anexa 22 Specificatii tehnice
    doar metadateSpecificații tehnice05.12.2024
  • Documentatia standard
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2024

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
BTS PRO1 884 440,00 MDLÎn examinare19.12.2024 13:02 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
BTS PRO1 884 440,00 MDLOfertele au fost respinse27.12.2024 12:29 UTC

Modificări oficiale 1

27.12.2024 12:28 UTC · Anulare · Anunț de participare
Grupul de lucru privind achizițiile publice a hotărât să anuleze procedura de achiziție privind achiziționarea Serverelor pentru SI „e-Monitorizare” în temeiul art. 71 alin. 1, lit. d) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, întrucât suma ofertei depășește cu 30% valoarea estimată a achiziției, precum și depășește valoarea fondurilor alocate pentru îndeplinirea contractului de achiziții publice.
Grupul de lucru privind achizițiile publice a hotărât să anuleze procedura de achiziție privind achiziționarea Serverelor pentru SI „e-Monitorizare” în temeiul art. 71 alin. 1, lit. d) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, întrucât suma ofertei depășește cu 30% valoarea estimată a achiziției, precum și depășește valoarea fondurilor alocate pentru îndeplinirea contractului de achiziții publice.

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
nespecificat de sursănespecificat de sursăNereușită27.12.2024 12:30 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.